biuro tłumaczeń skrivanek

Zawieść czy zawieźć?

Zawieść czy zawieźć

Zawieść czy zawieźć?

Zawieść czy zawieźć

Zawieść to w pierwszym znaczeniu nie zrobić tego, na co ktoś liczył, okazać się nieskutecznym (jeżeli mówimy np. o organizacji czegoś lub o jakimś urządzeniu), nie spełnić się (gdy chodzi nam np. o plany czy marzenia). W drugim znaczeniu słowo to oznacza zaprowadzenie kogoś gdzieś, dojście do jakiegoś miejsca lub sprawienie, że ktoś coś osiągnął bądź znalazł się w jakiejś sytuacji. Trzecie, dawne znaczenie słowa „zawieść” oznacza rozpoczęcie śpiewania. Zawieźć to z kolei: wioząc, dostarczyć kogoś albo coś do jakiegoś miejsca.

Takie pary słów to nie problem dla naszych tłumaczy i korektorów. Możesz liczyć na wsparcie Skrivanka w wielu obszarach – tłumaczeniu dokumentów, lokalizacji strony www czy szybkiej korekty treści wygenerowanych przez AI. Zapraszamy!

Posty powiązane

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.