Nasi specjaliści w zakresie języka farerskiego zadbają o poprawność
tłumaczenia zleconych dokumentów, umożliwiając jasną komunikację
oraz osiągnięcie wyznaczonych celów.

Wyceń tłumaczenie – język farerski

Tłumacz języka
farerskiego

Wyceń tłumaczenie – język farerski

19095

Gwarancja jakości
i poufności informacji
potwierdzone 4
certyfikatami ISO

19198

Tłumaczymy dokumenty
w dowolnym formacie
z języka farerskiego
na ponad 100 języków

19141

99% naszych klientów
otrzymuje wycenę
zleconego tłumaczenia
w ciągu 15 minut

19113

8000 specjalistów
językowych i native
speakerów

19119

Ponad 98%
klientów poleca
nasze usługi

19125

Ponad 40 mln słów
tłumaczonych
rocznie

Tłumaczenia z języka farerskiego
i na język farerski

Skrivanek oferuje tłumaczenia na farerski wykonywane przez tłumaczy z wieloletnim doświadczeniem w branży oraz specjalistyczną wiedzą w wymaganej dziedzinie (medycyna, finanse, prawo – w zależności od potrzeb klienta). Wprawny tłumacz, tworząc przekład z farerskiego na polski lub odwrotne, potrafi precyzyjnie oddać przekaz zawarty w treści i zachować zgodność z oryginalnym tekstem. Nasze doświadczenie jest gwarancją Państwa satysfakcji z wykonanego tłumaczenia. Farerski to jedna z wielu naszych specjalności. Biura Skrivanka mieszczą się w Warszawie oraz innych dużych polskich miastach. Jeśli poszukują Państwo profesjonalisty posługującego się językiem farerskim, to poszukiwania można zakończyć – proponujemy kompleksową usługę tłumaczenia z polskiego na farerski lub z farerskiego na polski. Możliwe są również przekłady z dowolnego języka z naszej oferty na farerski i w drugą stronę.

Tłumacz języka farerskiego

Skrivanek wykonuje profesjonalne przekłady na farerski oraz z farerskiego. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy języka farerskiego, którzy specjalizują się w rozmaitych dziedzinach. Nasza oferta jest skierowana do firm działających w różnych branżach (przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Wykonamy tłumaczenie umów lub dokumentów firmowych, faktur, katalogów, sloganów reklamowych, sprawozdań, korespondencji handlowej, aktów prawnych, pełnomocnictw, formularzy i innych materiałów, także niejawnych. Nasi tłumacze języka farerskiego zadbają nie tylko o poprawność przekładu, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego.

Kto mówi po farersku?

Po farersku mówi zaledwie 80 tysięcy ludzi. Dla zdecydowanej większości z nich jest to język ojczysty. Farerski należy do dużej rodziny języków indoeuropejskich, grupy języków germańskich. Język farerski będzie przydatny w zasadzie tylko na Wyspach Owczych, gdzie mieszka zdecydowana większość użytkowników tego języka. Od 1948 roku język farerski jest językiem urzędowym archipelagu Wysp Owczych. Poza tym posługuje się nim także kilka procent mieszkańców Danii.

Historia języka farerskiego

Historia języka farerskiego rozpoczyna się w okolicach IX wieku naszej ery. Wówczas ludy germańskie zaczęły migrować na Wyspy Owcze. Około 900 roku głównym językiem na Wyspach Owczych był staronordycki, którym posługiwali się skandynawscy osadnicy. Jednak część z nich nie pochodziła ze Skandynawii, tylko była potomkami osadników z regionu Morza Irlandzkiego. Oznacza to, że język irlandzki miał wpływ na kształtowanie się języka farerskiego. Pomiędzy IX a XV wiekiem ewoluował odrębny język farerski, chociaż prawdopodobnie był on nadal wzajemnie zrozumiały dla osób posługujących się staronordyckim i pozostawał podobny do języka norn. Okres między XIV a XVII wiekiem to głównie przekaz ustny – pieśni z motywami mitologicznymi. W 1906 roku język farerski uzyskał status równoprawny z językiem duńskim, a od 1939 roku jest on jedynym językiem wykładanym w szkołach i jedynym używanym w farerskim parlamencie.

Farerski w biznesie

Język farerski, z racji niewielu użytkowników, będzie przydatny w prowadzeniu działalności praktycznie wyłącznie na Wyspach Owczych i w Danii. Jeśli interesuje Państwa ekspansja biznesu na Wyspy Owcze, niezwykle istotne jest zadbanie o profesjonalne tłumaczenia na farerski wszystkich firmowych materiałów.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka farerskiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język estoński

16684

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka farerskiego i na język farerski dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Farerski: tłumaczenia

Najczęściej wykonywane zlecenia
tłumaczeń z i na język farerski:
tłumaczenia pisemne w języku farerskim– zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język farerski; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka farerskiego– symultaniczne i konsekutywne;