Tłumaczenia z języka koreańskiego i na język koreański

Wyceń tłumaczenie – język koreański

Tłumacz języka
koreańskiego

Wyceń tłumaczenie – język koreański

Koreański: tłumaczenia

Skrivanek oferuje tłumaczenia na koreański wykonywane przez tłumaczy z wieloletnim doświadczeniem w branży oraz specjalistyczną wiedzą w wymaganej dziedzinie (medycyna, finanse, prawo – w zależności od potrzeb klienta). Wprawny tłumacz, tworząc przekład z koreańskiego na polski lub odwrotne, potrafi precyzyjnie oddać przekaz zawarty w treści i zachować zgodność z oryginalnym tekstem. Nasze doświadczenie jest gwarancją Państwa satysfakcji z wykonanego tłumaczenia. Koreański to jedna z wielu naszych specjalności. Biura Skrivanka mieszczą się w Warszawie oraz innych dużych polskich miastach. Jeśli poszukują Państwo profesjonalisty posługującego się językiem koreańskim, to poszukiwania można zakończyć – proponujemy kompleksową usługę tłumaczenia z polskiego na koreański lub z koreańskiego na polski. Możliwe są również przekłady z dowolnego języka z naszej oferty na koreański i w drugą stronę.

Kto mówi po koreańsku?

Na całym świecie liczebność użytkowników tego języka można określić na około 77 milionów. Koreański to język izolowany, nie należy do żadnej rodziny językowej. Zdecydowana większość użytkowników języka koreańskiego mieszka na Półwyspie Koreańskim. Osoby mówiące po koreańsku znajdziemy ponadto w chińskiej prefekturze autonomicznej Yanbian, republikach dawnego Związku Radzieckiego, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Brazylii i Japonii.

Historia języka koreańskiego

Współczesny język koreański wywodzi się z języka średniokoreańskiego, a ten z kolei ze starokoreańskiego, którego przodkiem był język używany w prehistorycznej Korei. Pochodzenie tego ostatniego języka jest nadal sporne, jednak jego korzeni poszukuje się w rejonie Mandżurii, krainy znajdującej się na północnym wschodzie Chin. Chińskie znaki pojawiły się w Korei około I wieku przed naszą erą. Alfabet został przystosowany do języka koreańskiego, stał się znany jako hanja i był głównym pismem tego języka przez ponad tysiąc lat. Obecnie hanja w dużej mierze nie jest już używana w życiu codziennym ze względu na niedogodności, które stwarza. Nadal jednak jest ważna w badaniach historycznych i językoznawczych. Ani Korea Południowa, ani Korea Północna nie sprzeciwiają się uczeniu hanji, chociaż nie jest to już język oficjalnie używane w Korei Północnej, a jego użycie w Korei Południowej jest zarezerwowane na szczególne okoliczności. Większość słów potocznie używanych w języku koreańskim jest pochodzenia koreańskiego, jednakże ponad 50% ogólnego słownictwa ma źródła w koreańskim sposobie odczytywania znaków chińskich. Koreański jest językiem typu SOV (Subject Object Verb – język wykorzystujący typ zdania, w którym podmiot występuje przed dopełnieniem, a orzeczenie występuje na końcu).

Koreański w biznesie

Chociaż na arenie międzynarodowej koreański nie odgrywa dużej roli, to koreańskie produkty z branży motoryzacyjnej i elektronicznej są powszechnie znane. Marki Kia, Daewoo, Samsung, LG, Hyundai czy SsangYong znajdują rzesze klientów na całym świecie. Dlatego, działając na rynku koreańskim, niezwykle istotne jest zadbanie o profesjonalne tłumaczenia na koreański wszystkich firmowych materiałów. Natomiast w przypadku importu towarów na rodzimy rynek warto zadbać o profesjonalne tłumaczenie z koreańskiego na polski. Na pewno przyczyni się to do sukcesu na wymagającym rynku międzynarodowym.

Tłumacz języka koreańskiego

Skrivanek wykonuje profesjonalne przekłady na koreański oraz z koreańskiego. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy języka koreańskiego, którzy specjalizują się w rozmaitych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm działających w różnych branżach (przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Wykonamy tłumaczenie umów lub dokumentów firmowych, faktur, katalogów, sloganów reklamowych, sprawozdań, korespondencji handlowej, aktów prawnych, pełnomocnictw, formularzy i innych materiałów, także niejawnych. Nasi tłumacze języka koreańskiego zadbają nie tylko o poprawność przekładu, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka koreańskiego i na język koreański dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka koreańskiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język koreański

16765

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język koreański:
tłumaczenia pisemne w języku koreańskim– zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język koreański; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka koreańskiego– symultaniczne i konsekutywne;