biuro tłumaczeń skrivanek

Konsultacje w zakresie globalizacji

tłumaczenia
pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz
1

Sprzedaż produktów bezpośrednio na rynek zagraniczny lub globalnie przez Internet wiąże się z ryzykiem. Pierwsze wrażenie ma się bowiem szansę zrobić tylko raz. Dlatego zawsze warto upewnić się, że nazwy produktów są spójne z wizerunkiem, jaki chcemy komunikować zagranicznym nabywcom, posługującym się innymi językami i często funkcjonującym w odmiennych warunkach kulturowych. Można by mnożyć przykłady nieudanych sloganów reklamowych lub nietrafionych nazw produktów, których znaczenie, wydźwięk i możliwe skojarzenia nie zostały przeanalizowane w kontekście kraju docelowego.

Przed wprowadzeniem marki na rynek zagraniczny ważne jest zrozumienie, jak będzie ona postrzegana. Różnice językowe i kulturowe mogą bowiem sprawić, że nazwa lub slogan zyskają nieoczekiwany i/lub niepożądany sens.

Istnieje kilka kluczowych sposobów, by zapewnić właściwe postrzeganie marki na rynkach globalnych:

W Skrivanku świadczymy usługi w zakresie globalizacji, które umożliwiają firmom definiowanie, planowanie i wdrażanie globalnych strategii na rynkach zagranicznych. Oceniamy nazwy marek, nazwy produktów, materiały pomocnicze i opisy usług w kontekście rynku docelowego, aby zidentyfikować potencjalne bariery językowo-kulturowe. Poddajemy analizie znaczenie, oddziaływanie, wydźwięk, zawartość, format i inne elementy przekazu kierowanego na określony rynek w danej kulturze. W ten sposób pomagamy unikać nieoczekiwanych reakcji klientów oraz zapewniamy trafność zapytań dotyczących marki i produktów wpisywanych w wyszukiwarkach internetowych w konkretnym kraju.

Nasze usługi doradztwa lokalizacyjnego obejmują:

W proces oceny nazw lub sloganów angażujemy doświadczonych tłumaczy z naszej globalnej sieci dostawców. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać – kluczową w takim przypadku – opinię osób funkcjonujących w środowisku lokalnym.

CZY POTRZEBUJESZ
tłumaczenia lub innej usługi językowej?
Napisz do nas – Pomożemy
chatsimple
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.