Tłumaczenia z języka mołdawskiego i na język mołdawski

Wyceń tłumaczenie – język mołdawski

Tłumacz języka
mołdawskiego

Wyceń tłumaczenie – język mołdawski

Mołdawski: tłumaczenia

Skrivanek oferuje tłumaczenia na mołdawski wykonywane przez tłumaczy z wieloletnim doświadczeniem w branży oraz specjalistyczną wiedzą w wymaganej dziedzinie (medycyna, finanse, prawo – w zależności od potrzeb klienta). Wprawny tłumacz, tworząc przekład z mołdawskiego na polski lub odwrotne, potrafi precyzyjnie oddać przekaz zawarty w treści i zachować zgodność z oryginalnym tekstem. Nasze doświadczenie jest gwarancją Państwa satysfakcji z wykonanego tłumaczenia. Mołdawski to jedna z wielu naszych specjalności. Biura Skrivanka mieszczą się w Warszawie oraz innych dużych polskich miastach. Jeśli poszukują Państwo profesjonalisty posługującego się językiem mołdawskim, to poszukiwania można zakończyć – proponujemy kompleksową usługę tłumaczenia z polskiego na mołdawski lub z mołdawskiego na polski. Możliwe są również przekłady z dowolnego języka z naszej oferty na mołdawski i w drugą stronę.

Kto mówi po mołdawsku?

Językiem mołdawskim posługuje się około 2,5 miliona osób na całym świecie. Dla zdecydowanej większości z nich jest to język ojczysty. Mołdawski należy do dużej rodziny języków indoeuropejskich, grupy języków romańskich (a dokładniej wschodnioromańskich). Język mołdawski jest powszechnie uznawany za dialekt języka rumuńskiego, zwłaszcza w Rumunii, gdzie mieszka duża część użytkowników tego języka. Język mołdawski będzie szczególnie pomocny, jeśli planują Państwo ekspansję działalności na rynki mołdawski, rumuński lub ukraiński. Użytkowników mołdawskiego można spotkać w różnych regionach Ukrainy. Emigranci z Mołdawii zamieszkują także największe miasta Rosji – Moskwę i Petersburg.

Historia języka mołdawskiego

Język mołdawski po raz pierwszy pojawił się w Hospodarstwie Mołdawskim w połowie XVI wieku. Wcześniej na tych terenach posługiwano się językiem cerkiewnosłowiańskim. Pierwsze teksty, które pojawiły się w języku mołdawskim, to Biblia (a dokładniej Psałterze szkejański, woroniecki i Hurmuzaki). Innym ważnym dziełem w historii języka mołdawskiego jest Kodeks woroniecki, w którym uwzględniony został rotacyzm mołdawsko-rumuński (przejście określonej głoski w głoskę „r”). Jeden z najważniejszych zabytków literackich napisanych po mołdawsku to pochodząca z 1705 roku „Historia hieroglificzna” autorstwa Dymitra Kantemira – pierwsza powieść napisana w języku mołdawskim. Do roku 1860 język mołdawski był zapisywany cyrylicą. Następnie rozpoczął się trwający do końca XIX wieku proces przechodzenia na zapis alfabetem łacińskim.

Mołdawski w biznesie

Chociaż na arenie międzynarodowej mołdawski nie odgrywa dużej roli, to jego znajomość może okazać się bardzo przydatna do prowadzenia biznesu w Rosji i na Ukrainie, a w Mołdawii i Rumunii wręcz niezbędna. Dlatego, działając na tamtejszych rynkach, niezwykle istotne jest zadbanie o profesjonalne tłumaczenia na mołdawski wszystkich firmowych materiałów. Natomiast w przypadku importu towarów (na przykład wina, z którego Mołdawia słynie) na rodzimy rynek warto zadbać o profesjonalne tłumaczenie z mołdawskiego na polski. Na pewno przyczyni się to do sukcesu na wymagającym rynku międzynarodowym.

Tłumacz języka mołdawskiego

Skrivanek wykonuje profesjonalne przekłady na mołdawski oraz z mołdawskiego. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy języka mołdawskiego, którzy specjalizują się w rozmaitych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm działających w różnych branżach (przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Wykonamy tłumaczenie umów lub dokumentów firmowych, faktur, katalogów, sloganów reklamowych, sprawozdań, korespondencji handlowej, aktów prawnych, pełnomocnictw, formularzy i innych materiałów, także niejawnych. Nasi tłumacze języka mołdawskiego zadbają nie tylko o poprawność przekładu, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka mołdawskiego i na język mołdawski dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka mołdawskiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język mołdawski

16769

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język mołdawski:
tłumaczenia pisemne w języku mołdawskim– zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język mołdawski; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka mołdawskiego– symultaniczne i konsekutywne;