biuro tłumaczeń skrivanek

Tłumacz słowacko-polski
– zwykły czy przysięgły?

line
Nasi specjaliści w zakresie
języka słowackiego zadbają
o poprawność tłumaczenia,
umożliwiając jasną komunikację
oraz osiągnięcie celów.
tłumaczenia

Tłumacz słowacko-polski – profesjonalne tłumaczenia ze słowackiego i na słowacki

Nasi specjaliści w zakresie języka słowackiego zadbają o poprawność tłumaczenia i innych usług, umożliwiając jasną komunikację oraz osiągnięcie wyznaczonych celów.
trustpilot google rank iso
tłumaczenia

Tłumaczymy dokumenty w dowolnym formacie na ponad 100 języków

Gwarancja jakości i poufności informacji potwierdzone 5 certyfikatami ISO

Ponad 98% klientów poleca nasze usługi

Wszystkie zlecenia możemy wykonać online

Od ponad 25 lat zapewniamy wysokiej jakości usługi językowe

99% naszych klientów otrzymuje wycenę
w czasie krótszym niż 15 minut

Dlaczego warto wybrać nasze usługi tłumaczeniowe
1

Kompleksowa obsługa – niezależnie od tego, czy potrzebujesz tłumaczenia, lokalizacji strony www,aplikacji czy tłumaczenia napisów do filmu, w biurze tłumaczeń Skrivanek posiadamy bogatą ofertę usług językowych – na pewno znajdziemy rozwiązanie.

Wszystkie zlecenia możemy wykonać online – zleć tłumaczenie bez wychodzenia z biura lub domu, przetłumaczone dokumenty odeślemy mailem, również tłumaczenia uwierzytelnione z kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Tradycyjne, papierowe tłumaczenie uwierzytelnione możemy przesłać pocztą lub kurierem.

Portal klienta – załatwisz tu wszystko: od wyceny, przez realizację projektu aż do pobrania faktury, a nawet analizy wydatków.

Niezależna korekta – abyś nie musiał się martwić, czy w tłumaczeniu są błędy.

Wsparcie w trakcie tłumaczenia strony www – nie zostaniesz sam z problemami, będziemy Cię wspierać na każdym kroku procesu tłumaczenia.

Tłumaczenia SEO – przeanalizujemy słowa kluczowe, wspólnie wybierzemy odpowiednie i nasycimy nimi Twoje treści oraz stworzymy odpowiednie meta opisy, aby Twoja strona pojawiała w wynikach wyszukiwania Google.

Tłumacz słowacki

Agencja Skrivanek wykonuje profesjonalne tłumaczenia tekstów na język słowacki i tłumaczenie z języka słowackiego na polski. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm wszystkich branż (także specjalistycznych: przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Możemy wykonać tłumaczenie umowy z języka słowackiego, przetłumaczyć dokumenty firmowe, faktury, katalogi, slogany reklamowe, sprawozdania, umowy, korespondencję handlową, akty, pełnomocnictwa, formularze i inne materiały, także niejawne. Nasi tłumacze języka słowackiego zadbają nie tylko o poprawność tłumaczenia, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego, zarówno pod kątem samego języka, jak i kraju.

Jak zamówić tłumaczenie?

proces tłumaczenia

1) 99% naszych klientów otrzymuje wycenę w czasie krótszym niż 30 minut

2) Osoby fizyczne uprzejmie prosimy o dokonanie przedpłaty. Płatności można regulować przelewem bankowym lub za pośrednictwem serwisu PayPal.

Czekamy na wiadomość
od Ciebie!
1
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Zamawiający
Rodzaj usługi
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 10.
Rozmiar przesyłanego pliku nie powinien przekraczać 10mb. Poinformuj nas jeżeli chcesz przesłać większy plik.

Klikając „Wyślij” akceptujesz zasady ochrony prywatności Skrivanek sp. z o.o.

tłumaczenia dla ZUS, Prokuratowy i Politechniki
tłumaczenie dla Ministerstwa Husqvarny Siemens ABB
tłumaczenie dla 3M Fresenius Amica Bata
Co mówią o nas klienci?
1
1568124961544
Embe Press Sp. z o.o.

Zlecenia realizowane są terminowo i z uwzględnieniem terminologii związanej z branżą poligraficzną. Z uwagi na dotychczasową udaną współpracę polecamy firmę Skrivanek jako profesjonalnego dostawcę usług tłumaczeniowych.

caritas-363892716
CARITAS Archidiecezji Gdańskiej

W trakcie naszej współpracy firma Skrivanek sp. z o.o. okazała się partnerem godnym zaufania, gwarantującym wysoką jakość tłumaczeń, terminowość oraz poufność informacji.

AB Agri Polska Sp. z o.o.
AB Agri Polska Sp. z o.o.

W trakcie naszej współpracy firma Skrivanek sp. z o.o. okazała się partnerem godnym zaufania, gwarantującym terminowość oraz wysoką jakość usług.

EUROSER Dairy Group
EUROSER Dairy Group

Nasza współpraca układa się pomyślnie, a tłumaczenia wykonywane są z uwzględnieniem naszych oczekiwań co do terminu czy rodzaju tłumaczenia. Polecamy zatem firmę Skrivanek jako profesjonalną agencję tłumaczeniową.

piwet
Państwowy Instytut Weterynaryjny

Niniejszym pragniemy potwierdzić, że Państwowy Instytut Weterynaryjny korzysta z usług agencji tłumaczeniowej Skrivanek. Nasza współpraca układa się pomyślnie. Z tego względu możemy polecić firmę Skrivanek jako profesjonalną agencję tłumaczeniową.

Tłumacz polsko słowacki
i słowacko polski
1

Kto mówi po słowacku?

Słowacki stanowi część indoeuropejskiej rodziny językowej, należy do grupy zachodniosłowiańskiej. Posługuje się nim około 7 milionów osób. Słowacki pełni rolę języka urzędowego tylko w dwóch miejscach – na Słowacji i serbskiej Wojwodinie. I tak naprawdę tylko tutaj można porozumieć się w tym języku. Słowacki nie jest językiem jednolitym, wyróżniamy trzy bardzo różniące się od siebie dialekty: wschodnio, środkowo i zachodniosłowacki.

Język słowacki – historia

Historia słowackiego dzieli się na dwa okresy. Pierwszy, przedliteracki, trwał do roku 1000 n.e. kiedy to powstawało Państwo Wielkomorawskie. W okresie chrystianizacji działali tam Cyryl i Metody, którzy posługiwali się starocerkiewnosłowiańskim, który w wyniku wielu procesów przekształcił się na tych terenach w język przedliteracki. Drugi okres to od XVII wieku, kiedy to powstały pierwsze dzieła kodyfikujące słowacki – Grammatica Slavica (1790) – podręcznik gramatyczny oraz Etymologia vocum Slovarum (1791).

Słowacki w biznesie

Jako, że słowackim posługują się wyłącznie nasi sąsiedzi, jego znajomość będzie bardzo pomocna w rozwoju biznesu na terenie Słowacji. Jego znajomość na pewno ułatwi i przyspieszy odniesienie sukcesu na tym rynku. Na arenie międzynarodowej słowacki nie odgrywa większej roli.

tłumacz języka słowackiego
Wycena projektu

W ciągu 30 minut od przesłania plików od klienta nasi specjaliści przygotują wycenę lub poproszą o uzupełniające informacje, aby przygotować precyzyjną kalkulacją kosztu zlecenia.

Analiza dokumentów

Przesyłamy potwierdzenie zlecenia do klienta wraz z wyceną tłumaczenia oraz możliwą datą wykonania zleconego projektu w celu akceptacji.

Dobranie zespołu

Kierownik projektu przydziela zlecenie tłumaczowi posiadającemu wiedzę i doświadczenie w danej dziedzinie, który następnie wykona przekład na zlecony język.

Tłumaczenie materiałów

Dobrany tłumacz wykonuje przekład materiału na język słowacki zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od klienta.

Korekta i edycja tłumaczenia

Tłumaczenie jest edytowane i poprawiane przez naszych specjalistów językowych, aby wyeliminować wszelkie błędy.

Kontrola jakości i dostawa

Przeprowadzamy kontrolę jakości tłumaczenia, aby zapewnić najwyższe standardy jakości, a następnie przesyłamy gotowy dokument do klienta.

Klienci którzy nam ufają:

tłumaczenie dla 3M Fresenius Amica Bata
tłumaczenie dla Ministerstwa Husqvarny Siemens ABB
tlumaczenia
tlumacz
tłumaczenia

Dlaczego my

Skrivanek to dynamicznie działająca agencja tłumaczeń tworzona przez wyjątkowych ludzi, którzy każdego dnia profesjonalizm łączą z pasją. Wrażliwość na potrzeby klientów i otwartość na wszelkie pomysły pozwala nam nieustannie się rozwijać i umożliwia świadczenie usług najwyższej jakości.

Tłumaczenia na słowacki

1

Jaka jest cena tłumaczenia na język słowacki?

Cena tłumaczenia zależy od terminu wykonania, formatu plików, charakteru dokumentu i jego dziedziny czy dodatkowych usług zamówionych przez klienta. Dlatego też każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie.

Czy cena tłumaczenia na język angielski słowacki podatek VAT?

Ceny podajemy w kwocie netto i brutto, tj. w kwocie bez VAT i z uwzględnieniem podatku VAT.

Ile wynosi czas tłumaczenia na język słowacki?

Termin wykonania ustalamy przed rozpoczęciem pracy nad tekstem. Co do zasady, w ciągu dnia roboczego można przetłumaczyć około 8 stron obliczeniowych, przy założeniu, że strona to 250 słów. Możliwa jest także realizacja w trybie ekspresowym, na indywidualnie ustalonych warunkach.

Jakie najcześciej zlecenia wykonujecie z tłumaczeniem słowackiego?

Najczęściej wykonywane zlecenia to tłumaczenia z polskiego na słowacki: tłumaczenia pisemne w języku słowackim – zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język słowacki; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka słowackiego – symultaniczne i konsekutywne;

Czy mogę zlecić tłumaczenie na język słowacki w trybie pilnym?

Oprócz realizacji zleceń w trybie zwykłym oferujemy również tryb ekspresowy. Wszelkie szczegóły ustalamy indywidualnie. Warto jednak pamiętać, że krótszy termin wykonania oznacza mniej czasu na poszczególne procesy. To, co sprawdzi się przy tekście wewnątrzfirmowym, niekoniecznie zalecane jest w przypadku tekstów do publikacji, wymagających wielokrotnego sprawdzenia i „dopieszczenia” szczegółów. Niezależnie od powyższego, zawsze staramy się zapewnić jak najkrótsze terminy realizacji. Warto zwrócić uwagę, że cena tłumaczenia ekspresowego będzie wyższa niż koszt tłumaczenia zwykłego.

Czy oferują Państwo gwarancje jakości tłumaczenia na język słowacki?

Oczywiście. Posiadamy certyfikaty norm ISO 9001, EN 17100 oraz ISO 27001, a także ubezpieczenie OC w zakresie odpowiedzialności zawodowej. Zapewniamy stuprocentową poufność oraz bierzemy pełną odpowiedzialność za najwyższą jakość wszystkich procesów i terminową realizację każdego projektu, niezależnie od jego objętości czy stopnia złożoności.

Czy jest dostępny cennik tłumaczeń?

Tak. Cennik tłumaczeń jest integralną częścią umowy o współpracy z klientami i zawsze informujemy o cenie tłumaczenia przed realizacją projektu. Każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie na podstawie naszego cennika, liczby słów w dokumencie źródłowym, pary językowej i innych aspektów. Aby otrzymać bezpłatną wycenę, wystarczy przesłać nam dokumenty, jakie chcą Państwo przetłumaczyć.

Szukasz usług językowych dla Twojej branży?

Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka słowackiego i na język słowacki dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

CZY POTRZEBUJESZ
Tłumaczenia lub innej usługi z języka słowackiego?
Napisz do nas – Pomożemy.

Tłumacz polsko słowacki – w czym możemy Ci pomóc?

1

Nasz zespół składa się z osób posiadających spore doświadczenie w tłumaczeniu różnorodnych tekstów ze słowackiego na polski, dzięki czemu zapewnią naturalne brzmienie przekładu. Jako biuro tłumaczeń szczycimy się wieloma udanymi projektami. Oferujemy pomoc m.in. przy tłumaczeniu dokumentów, stron internetowych, przygotowaniach konferencji naukowej, a także w copywritingu.

Tłumaczenia zwykłe ze słowackiego lub na słowacki

1

Nie wszystkie teksty wymagają potwierdzenia zgodności z oryginałem. Tłumaczenia zwykłe odnoszą się m.in. do stron internetowych, publikacji naukowych, prywatnej korespondencji czy tekstów biznesowych i nie wymagają pracy tłumacza przysięgłego. Mogą zostać wykonane przez osobę, która doskonale włada danym językiem obcym. Słowacko-polski tłumacz zapewniony przez nasze biuro biegle posługuje się językiem słowackim, a lata doświadczenia sprawiają, że żaden rodzaj tłumaczenia ze słowackiego na polski lub polskiego na słowacki nie stanowi dla niego problemu.

Tłumaczenia specjalistyczne ze słowackiego lub na słowacki

1

Branżowe słownictwo może być dużą przeszkodą nawet dla rodzimych użytkowników danego języka. Słownik słowacko-polski okazuje się niewystarczającą pomocą przy tłumaczeniu dokumentów oficjalnych, takich jak regulaminy, instrukcje czy zapytania ofertowe. Dlatego przygotowaliśmy specjalną propozycję dla naszych klientów indywidualnych. Profesjonalne tłumaczenia tekstów specjalistycznych jest wykonywane przez osoby zaznajomione z daną dziedziną. Dzięki swojemu doświadczeniu przydzielony przez nas specjalista zdoła przetłumaczyć ze słowackiego na polski nawet dłuższy tekst branżowy.

Tłumacz przysięgły języka słowackiego

1

Tłumacz przysięgły słowacko-polski jest osobą zaufania publicznego, która ukończyła egzamin zawodowy organizowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Dokument przekładany przez tego specjalistę musi w jak najdokładniejszy sposób odzwierciedlać oryginał, jako że przetłumaczony tekst zyskuje moc prawną i może być wykorzystywany w sprawach urzędowych za granicą.

Tłumacz polsko słowacki – tłumaczenia ustne

1

Zrozumienie to podstawa prawidłowej komunikacji. Nasz tłumacz ustny polsko-słowacki umożliwi Ci je podczas konferencji naukowych i branżowych bądź negocjacji biznesowych. Zapewniamy tłumaczenie zarówno w trybie symultanicznym, jak i konsekutywnym. Wystarczy, że poinformujesz nas, czego będzie dotyczyć Twoje spotkanie, a my wybierzemy z zespołu najbardziej kompetentną osobę do tej roli, biegle obeznaną z poruszanym tematem.

Tłumacz słowacko-polski online

1

W celu zaoszczędzenia czasu naszych klientów proces zlecenia tłumaczeń w całości odbywa się przez Internet. Wystarczy tylko przesłać do nas wszystkie istotne dokumenty, a my po ukończonej pracy odeślemy przetłumaczony tekst na Twój adres e-mail. Równie szybko i łatwo możesz uzyskać wycenę potencjalnego tłumaczenia wypełnij formularz kontaktowy.

Tłumaczenie stron www na słowacki

1

Chcesz rozszerzyć zasięg swojej działalności na rynek słowacki? Dostosowanie strony internetowej do słowackojęzycznego odbiorcy to doskonały pierwszy krok w tym kierunku. Nasz tłumacz słowacko-polski nie tylko przełoży przygotowaną przez Ciebie treść, ale również dostosuje przetłumaczony tekst do realiów kulturowych i upodobań nowego grona użytkowników.

Biuro tłumaczeń języka słowackiego – co nas wyróżnia?

1

Przez lata działalności mieliśmy przyjemność współpracować zarówno z klientami indywidualnymi, jak i korporacjami polskimi i zagranicznymi. Naszym tłumaczom niestraszny jest nawet dłuższy tekst. Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny i profesjonalny. Staramy się, aby przetłumaczony tekst trafił do Ciebie jak najszybciej, nawet przed umówionym terminem.

Oferujemy tłumaczenia na słowacki i z słowackiego:

 • Tłumaczenia umów na słowacki
 • Tłumaczenie instrukcji na słowacki
 • Tłumaczenie tekstów na słowacki
 • Tłumaczenie dokumentacji na słowacki
 • Tłumaczenia raportów na słowacki
 • Tłumaczenie specyfikacji na słowacki
 • Tłumaczenie certyfikatów na słowacki
 • Tłumaczenie katalogów na słowacki
 • Tłumaczenie biznesplanu na słowacki
 • Tłumaczenie broszur na słowacki
 • Tłumaczenie regulaminu na słowacki
 • Tłumaczenie treści stron www na słowacki
 • Tłumaczenie sprawozdań na słowacki
 • Tłumaczenie ofert na słowacki
 • Tłumaczenie reklam na słowacki
 • Tłumaczenie filmów na słowacki
Czekamy na wiadomość od Ciebie!
Wypełnij formularz lub napisz na tlumacz@skrivanek.pl
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Zamawiający
Rodzaj usługi
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 10.
Rozmiar przesyłanego pliku nie powinien przekraczać 10mb. Poinformuj nas jeżeli chcesz przesłać większy plik.

Klikając „Wyślij” akceptujesz zasady ochrony prywatności Skrivanek sp. z o.o.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.