Język słowacki

Kto mówi po słowacku?

Słowacki stanowi część indoeuropejskiej rodziny językowej, należy do grupy zachodniosłowiańskiej. Posługuje się nim około 7 milionów osób.

Słowacki pełni rolę języka urzędowego tylko w dwóch miejscach – na Słowacji i serbskiej Wojwodinie. I tak naprawdę tylko tutaj można porozumieć się w tym języku. Słowacki nie jest językiem jednolitym, wyróżniamy trzy bardzo różniące się od siebie dialekty: wschodnio, środkowo i zachodniosłowacki.

Historia słowackiego

Historia słowackiego dzieli się na dwa okresy: przedliteracki, trwający do roku 1000 n.e. kiedy to powstawało Państwo Wielkomorawskie. W okresie chrystianizacji działali tam Cyryl i Metody, którzy posługiwali się starocerkiewnosłowiańskim, który w wyniku wielu procesów przekształcił się na tych terenach w język przedliteracki. Drugi okres to od XVII wieku, kiedy to powstały pierwsze dzieła kodyfikujące słowacki – Grammatica Slavica (1790) – podręcznik gramatyczny oraz Etymologia vocum Slovarum (1791).

Zastosowanie w biznesie

Jako, że słowackim posługują się wyłącznie nasi sąsiedzi, jego znajomość będzie bardzo pomocna w rozwoju biznesu na terenie Słowacji. Jego znajomość na pewno ułatwi i przyspieszy odniesienie sukcesu na tym rynku. Na arenie międzynarodowej słowacki nie odgrywa większej roli.

Tłumaczenia słowacki

Agencja Skrivanek wykonuje profesjonalne tłumaczenia dowolnych tekstów z i na język słowacki. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm wszystkich branż (także specjalistycznych: przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Możemy przetłumaczyć dokumenty firmowe, faktury, katalogi, slogany reklamowe, sprawozdania, umowy, korespondencję handlową, akty, pełnomocnictwa, formularze i inne materiały, także niejawne. Nasi tłumacze zadbają nie tylko o poprawność tłumaczenia, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego, zarówno pod kątem samego języka, jak i kraju.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka słowackiego i na język słowacki dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteśmy tu, aby wspierać Cię
na drodze do sukcesu!
Napisz do Nas, aby otrzymać
darmową wycenę tłumaczenia!
 

Wyślij zapytanie!

613

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język słowacki:
tłumaczenia pisemne w języku słowackim – zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język słowacki; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka słowackiego – symultaniczne i konsekutywne;

Skontaktuj się z nami!

Firma / Imię i nazwisko (*)

Adres email (*)

Numer telefonu

Temat (*)

Treść wiadomości

Załącz plik (nie większy niż 10mb)

Dane osobowe będą przetwarzane zgodnie polityką prywatności
Skrivanek sp. z o.o.

X
KONTAKT