Tłumaczenia z ormiańskiego i na ormiański

Wyceń tłumaczenie – język armeński

Tłumacz języka
ormiańskiego

Wyceń tłumaczenie – język armeński

Ormiański: tłumaczenia

Kto mówi po ormiańsku?

Język ormiański czasem nazywany jest także armeńskim. Należy do rodziny języków indoeuropejskich i grupy języków indosłowiańskich. Szacuje się, że posługuje się nim około 6 milionów osób. Język ten nie jest jednolity, dzieli się na dwa dominujące dialekty – wschodnioormiański i zachodnioormiański. Występuje także dialekt grabar, określany czasem mianem klasycznego ormiańskiego, który do dzisiaj jest wykorzystywany w liturgii kościoła ormiańskiego.

Język ormiański jest wykorzystywany w Republice Armenii, ale także Republice Górskiego Karabachu, Iranie, Syrii, Libanie, Gruzji i ponad 20 innych państwach.

Historia języka armeńskiego

Przypuszcza się, że duży wpływ na kształt języka ormiańskiego miały języki perski, aramejski, a nawet grecki. W starożytności język zwany protoormiańskim, którzy w przyszłości miał być określany jako ormiański odłączył się od większości języków indoeuropejskich i dołączył do grupy języków paleobałkańskich, podobnie jak macedoński, tracki, frygijski, iliryjski, pajoński i szereg innych języków.

Zastosowanie języka armeńskiego w biznesie

Język armeński jest wykorzystywany przez bardzo nieliczną grupę osób, na terenach o nikłym znaczeniu gospodarczym, wobec czego jego znaczenie w międzynarodowych działaniach biznesowych jest niezauważalne…

Tłumacz języka armeńskiego

Agencja Skrivanek wykonuje profesjonalne tłumaczenia tekstów na język armeński oraz tłumaczenie z języka armeńskiego na polski. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm wszystkich branż (także specjalistycznych: przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Możemy wykonać tłumaczenie umowy z języka armeńskiego lub przetłumaczyć dokumenty firmowe, faktury, katalogi, slogany reklamowe, sprawozdania, korespondencję handlową, akty, pełnomocnictwa, formularze i inne materiały, także niejawne. Nasi tłumacze języka armeńskiego zadbają nie tylko o poprawność tłumaczenia, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego, zarówno pod kątem samego języka, jak i kraju.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka armeńskiego i na język armeński dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka armeńskiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język armeński

15643

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język armeński:
tłumaczenia pisemne w języku armeńskim– zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język armeński; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka armeńskiego– symultaniczne i konsekutywne;