Tłumaczenia z macedońskiego i na macedoński

Wyceń tłumaczenie – język macedoński

Tłumacz języka
macedońskiego

Wyceń tłumaczenie – język macedoński

Macedoński: tłumaczenia

Kto mówi po macedońsku?

Język macedoński należy do rodziny języków indoeuropejskich, grupy języków południowosłowiańskich. Językiem tym posługują się maksymalnie 2 miliony osób.

Jedynym państwem, gdzie macedoński ma status języka oficjalnego jest Macedonia. Poza nią jego użytkowników spotkamy jedynie w grupach emigranckich w Niemczech, USA, Kanadzie i Australii. Pewne skupiska ludności na północy Grecji także posługują się dialektami macedońskiego.

Historia języka macedońskiego

Przodkiem macedońskiego jest staro-cerkiewno-słowiański. Do XVII wieku tereny Macedonii należały do Bułgarii, wobec czego oba języki są bardzo do siebie zbliżone, także historycznie. Od 1878 roku zaczyna się kształtować współczesny macedoński, który został oparty na dialektach jak najmniej przypominających Bułgarski. Na początku XX wieku zaczęła się rozwijać literatura macedońska. W 1944 roku Antyfaszystowska Rada Narodowego Wyzwolenia Jugosławii ogłosiła macedoński odrębnym językiem. Utworzenie Socjalistycznej Republiki Macedonii sprzyjało rozwojowi języka. Współczesna forma macedońskiego jest zatem spadkobiercą staro-cerkiewno-słowiańskiego.

Zastosowanie języka macedońskiego w biznesie

Jako, że macedońskim posługują się wyłącznie mieszkańcy Macedonii, która nie jest popularną destynacją biznesową, jego znajomość nie okaże się szczególnie przydatna w prowadzeniu działalności biznesowej na skalę międzynarodową.

Tłumacz języka macedońskiego

Agencja Skrivanek wykonuje profesjonalne tłumaczenia tekstów na język macedoński i tłumaczenie z języka macedońskiego na polski. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm wszystkich branż (także specjalistycznych: przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Możemy wykonać tłumaczenie umowy z języka macedońskiego oraz przetłumaczyć dokumenty firmowe, faktury, katalogi, slogany reklamowe, sprawozdania, umowy, korespondencję handlową, akty, pełnomocnictwa, formularze i inne materiały, także niejawne. Nasi tłumacze języka macedońskiego zadbają nie tylko o poprawność tłumaczenia, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego, zarówno pod kątem samego języka, jak i kraju.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka macedońskiego i na język macedoński dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą
tłumaczenia z języka macedońskiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz darmową wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język macedoński

15674

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język macedoński:
tłumaczenia pisemne w języku macedońskim – zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język macedoński; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka macedońskiego – symultaniczne i konsekutywne;