Tłumaczenia z słoweńskiego i na słoweński

Wyceń tłumaczenie – język słoweński

Tłumacz języka
słoweńskiego

Wyceń tłumaczenie – język słoweński

Słoweński: tłumaczenia

Kto mówi po słoweńsku?

Język należy do rodziny indoeuropejskiej, do grupy języków południowosłowiańskich. Posługuje się nim zaledwie około 2,5 miliona osób.

Słoweński jest językiem urzędowym jedynie na Słowenii. Jest to także jeden z języków urzędowych Unii Europejskiej. Z jego pomocą porozumiemy się także w niektórych regionach Włoch, Chorwacji czy Austrii.

Historia języka słoweńskiego

Słoweński pochodzi z języka prasłowiańskiego. Pierwszymi zachowanymi pismami w języku słoweńskim są rękopisy z Freising, które według szacunków powstały przed 1093 rokiem. To jednocześnie najstarsze manuskrypty w jakimkolwiek języku z grupy słowiańskiej. Język literacki ukształtował się w drugiej połowie XVI, w dużej mierze dzięki reformacji i działalności luteran. Pierwszą słoweńską książkę napisał Primož Trubar. Jako pierwszy gramatykę słoweńskiego opisał Adam Bohorič, a Jurij Dalmati jako pierwszy przetłumaczył Biblię na słoweński. Do roku 1918 na terenach należących obecnie do Słowenii, słoweński był językiem niższych warstw społecznych. W tym czasie niemiecki, który był językiem ludzi wykształconych miał ogromny wpływ na kształt słoweńskiego, przez co we współczesnym języku zachowały się liczne germanizmy.

Zastosowanie języka słoweńskiego w biznesie

Język słoweński rolę w biznesie odgrywa tylko na polu współpracy biznesowej ze Słowenią, która na dodatek nie jest popularną destynacją biznesową. Jako, że poza tym krajem jego użycie praktycznie nie występuje, na arenie międzynarodowej, jego znajomość raczej nie będzie użyteczna w działalności biznesowej.

Tłumacz języka słoweńskiego

Agencja Skrivanek wykonuje profesjonalne tłumaczenia tekstów na język słoweński i tłumaczenie z języka słoweńskiego na polski. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm wszystkich branż (także specjalistycznych: przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Możemy wykonać tłumaczenie umowy z języka słoweńskiego oraz przetłumaczyć dokumenty firmowe, faktury, katalogi, slogany reklamowe, sprawozdania, umowy, korespondencję handlową, akty, pełnomocnictwa, formularze i inne materiały, także niejawne. Nasi tłumacze języka słoweńskiego zadbają nie tylko o poprawność tłumaczenia, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego, zarówno pod kątem samego języka, jak i kraju.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka słoweńskiego i na język słoweński dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka słoweńskiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język słoweński

15692

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język słoweński:
tłumaczenia pisemne w języku słoweńskim – zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język słoweński; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka słoweńskiego – symultaniczne i konsekutywne;