Biuro tłumaczeń Poznań

BIURO TŁUMACZEŃ WYKONUJE WYSOKIEJ JAKOŚCI TŁUMACZENIA I INNE USŁUGI JĘZYKOWE DOPASOWANE DO POTRZEB DUŻYCH I MAŁYCH FIRM.
tłumaczenia

Tłumaczenia Poznań

Tłumaczenie zwykłe, przysięgłe i inne usługi językowe dla Ciebie oraz Twojej firmy w ponad 100 językach
tłumaczenia

Oferujemy kompleksowe rozwiązania językowe takie jak tłumaczenia pisemne, maszynowe,  ustne, stron www oraz inne usługi językowe szyte na miarę klientów o różnych wymaganiach, pochodzących z różnych branż.

zolty@skrivanek.pl
+48 609 555 811
Pn-Pt: 8:00 – 17:00

Skrivanek oferuje kompleksowe usługi w zakresie tłumaczeń pisemnych i ustnych. Tłumaczenia z angielskiego i na angielski w Poznaniu wykonujemy szybko i dokładnie. Dzięki naszej wiedzy oraz doświadczeniu teksty przygotowujemy profesjonalne niezależnie od ich tematyki i stopnia zaawansowania. Wyróżniają nas profesjonalizm, zaangażowanie i drobiazgowość, które pozwalają nam zachować spójność merytoryczną, terminologiczną oraz poprawność językową. Przywiązujemy wagę do każdego językowego szczegółu. Dbamy o to, aby stylistyka zawsze odpowiadała potrzebom, co ułatwia czytanie tłumaczonych tekstów. W biznesowych pismach wykorzystujemy oficjalny język, w utworach literackich staramy się o płynność językową oraz oryginalność naszych przekładów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na tłumaczenia pisemne i tłumaczenia ustne w Poznaniu.

Polska coraz bardziej otwiera się na rynki zagraniczne. To zwiększa potrzebę używania języków obcych w kontaktach biznesowych lub podczas swobodnych rozmów. Często zachodzi konieczność używania dokumentów w języku angielskim lub tłumaczenia specjalistycznych tekstów, czego nie jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Nie zawsze mamy odpowiednie umiejętności w zakresie posługiwania się językiem i potrzebujemy pomocy specjalistów. Skrivanek zapewnia tłumaczenia w Poznaniu na najwyższym poziomie.

}}

Pn-Pt: 8:00 – 17:00

Tomasz
Jardzioch

Regional Director

+48 609 555 811

Agnieszka
Roguska
Magdalena
Mika

Key Account Manager

Czekamy na wiadomość
od Ciebie!

  Firma / Imię i nazwisko(*)
  Numer telefonu

  Adres email (*)

  Treść wiadomości / Jak możemy Ci pomóc?

  Co mówią o nas klienci?
  1
  GUGIK
  Główny Urząd Geodezji i Kartografii

  Główny Urząd Geodezji i Kartografii informuje, że współpracuje z firmą Skrivanek Sp. z o.o. w zakresie usług tłumaczenia pisemnego oraz ustnego (konsekutywnego). Zaświadczamy, że firma Skrivanek Sp. z o.o. jest kompetentnym i rzetelnym Wykonawcą, dostarczając produkty spełniające wymagania określone w umowie. Prace zostały wykonane solidnie i terminowo.

  MALBORK
  Miasto Malbork

  Miasto Malbork zaświadcza, że korzysta z usług tłumaczeniowych Skrivanek sp. z o.o. Możemy potwierdzić, że firma wykazuje się rzetelnością a tłumacze profesjonalizmem. Nasza współpraca trwa od 2015 roku i jak do tej pory za pośrednictwem Skrivanek sp. z o.o. wykonywaliśmy tłumaczenia ustne konferencyjne w języku niemieckim. Z przyjemnością zatem zarekomendujemy i udzielamy referencji Skrivanek sp. z. o.o. jako solidnemu i profesjonalnemu dostawcy usług językowych.

  ARP
  Agencja rozwoju Pomorza S.A.

  Agencja rozwoju Pomorza S.A. zaświadcza, iż korzysta z usług tłumaczeniowych Skrivanek sp. z o.o. Możemy potwierdzić, że jesteśmy zadowoleni ze współpracy, a firma wykazuje się rzetelnością, terminowością i obsługą klienta na wysokim poziomie. Z przyjemnością rekomendujemy i udzielamy referencji Skrivanek sp. z o.o. jako solidnemu i profesjonalnemu dostawy usług językowych.

  LUBLIN
  Urząd Miasta Lublin

  Standardem na rynku usług są wysoka jakość, zaangażowanie, profesjonalizm oraz sprawna obsługa klienta. Skrivanek Sp. z o.o. spełnia powyższe wymogi. Współpraca w zakresie usług tłumaczeniowych pomiędzy Biurem Obsługi Inwestorów, działającym w strukturze Urzędu Miasta Lublin, a firmą Skrivanek rozwija się od kilku lat. Pisemne tłumaczenia zawsze spełniały nasze oczekiwania pod kątem rzetelności i terminowości. Tłumaczenia ustne prowadzone były na wysokim poziomie, przy zastosowaniu profesjonalnego sprzętu.

  ESPIS
  Europejska Sieć Pamięci i Solidarność

  Zlecone tłumaczenia firma Skrivanek sp. z o.o. wykonywała z wartą odnotowania rzetelnością, sumiennością, zawsze dotrzymując ustalonych terminów. Firma wykazała elastyczność wobec naszych potrzeb oraz sprawdziła się podczas wykonywania pilnych zleceń, wymagających natychmiastowej gotowości i mobilizacji. Dodatkowo miła i bezproblemowa obsługa sprawiła, że współpraca z firmą Skrivanek. sp z o.o. przebiegała w sposób przyjemny i sprawny.

  MTP.Group_
  Grupa MTP

  Dziękujemy Państwo za ogromne zaangażowanie, cierpliwość i wniesioną w ten projekt wartość. Wspólnie stworzyliśmy wydarzenie, które zapisało się na kartach historii Organizacji Narodów Zjednoczonych. .. Nasi partnerzy po stronie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, przedstawiciele Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz uczestnicy Światowego Forum Miejskiego przekazali nam liczne podziękowania i wyrazy uznania za wkład włożony w organizację przedsięwzięcia, z którym się Państwem dzielimy.

  Tłumaczenia w Poznaniu

  1

  Jakie usługi Państwo świadczą?

  Świadczymy usługi tłumaczenia pisemnego i korekt językowych, tłumaczeń uwierzytelnionych, tłumaczeń maszynowych, tłumaczeń konsekutywnych i symultanicznych, obsługi konferencji międzynarodowych, lokalizacji stron www i oprogramowania, transkreacji, DTP, weryfikacji, dubbingu oraz voice-over.

  Na jakie języki tłumaczycie?

  Tłumaczymy we wszystkich językach europejskich i wielu pozaeuropejskich, między innymi:

  albański, angielski, arabski, armeński, azerski, białoruski, bośniacki, bułgarski, chiński, chorwacki, czarnogórski, czeski, duński, estoński, farerski, fiński, flamandzki, francuski, grecki, gruziński, hebrajski, hindi, hiszpański, indonezyjski, islandzki, japoński, jidysz, kaszubski, kataloński, kazachski, koreański, litewski, łaciński, łotewski, macedoński, mongolski, niderlandzki, niemiecki, norweski, perski, polski, portugalski, rosyjski, rumuński, serbski, słowacki, słoweński, szwedzki, śląski, turecki, ukraiński, uzbecki, węgierski, wietnamski, włoski.

  Powyżej wymienione są nasze najpopularniejsze języki. Jeżeli nie znalazłeś na liście języka, który Cię interesuje, napisz do nas, a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

  Jakie dokumenty Państwo tłumaczą?

  W zależności od potrzeb klientów tłumaczymy wszelkie dokumenty, takie jak: publikacje korporacyjne, umowy, warunki i specyfikacje przetargowe, instrukcje, materiały marketingowe, raporty finansowe, opisy badań klinicznych, wyniki badań laboratoryjnych, opinie lekarskie i wiele innych.

  Ile kosztuje tłumaczenie?

  Koszt tłumaczenia zależy od języka, terminu wykonania, formatu pliku, charakteru dokumentu i jego dziedziny czy dodatkowych usług zamówionych przez klienta. Dlatego też każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie.

  Ile wynosi czas realizacji zlecenia?

  Termin wykonania ustalamy przed rozpoczęciem pracy nad tekstem. Co do zasady, w ciągu dnia roboczego można przetłumaczyć około 8 stron obliczeniowych, przy założeniu, że strona to 250 słów. Możliwa jest także realizacja w trybie ekspresowym, na indywidualnie ustalonych warunkach.

  Miasto z historią

  Poznań to miasto w Polsce zachodniej, będące stolicą województwa wielkopolskiego. Według najnowszych badań archeologicznych to właśnie Poznań, a nie Gniezno, był pierwszą stolicą Polski. Prawdopodobnie właśnie w Poznaniu, w bazylice archikatedralnej Świętych Apostołów Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim znajdują się groby pierwszych władców Polski. Mówi się też, że w 966 roku to w tym miejscu odbył się chrzest Mieszka I. Jak widać, to miasto z długą historią. Jednak Poznań to nie tylko legendarna siedziba polskich królów. To też siedziba polskiego biznesu, miejsce wielu wydarzeń kulturalnych, ciekawa architektura i oryginalne zabytki.

  Biznes w Poznaniu

  Poznań jest ważnym biznesowo miastem ze względu na swoje położenie na mapie Polski. Znajduje się bowiem mniej więcej w połowie drogi między dwoma ważnymi miastami – Warszawą i Berlinem. To tutaj zatem spotykają się nie tylko polscy, ale i europejscy biznesmeni. Jednym z obiektów, który umożliwia tego typu działalność biznesową i spotkania na szczycie, są Międzynarodowe Targi Poznańskie, będące liderem wśród tego typu obiektów zarówno w Polsce, jak i w Europie Środkowo-Wschodniej.

  Najbardziej znanym biurowcem w mieście jest Bałtyk, który powstał w samym centrum miasta, przy Rondzie Kaponiera, na miejscu kultowego kina Bałtyk. Wokół znajdują się hotele i restauracje, które goszczą przyjeżdżających do miasta przedsiębiorców. W Poznaniu mieszczą się także siedziby wielu firm o ugruntowanej pozycji nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Warto wymienić tutaj między innymi Allegro, Selgros czy centrum logistyczne Amazon, mające siedzibę w podpoznańskich Sadach.

  Jakie języki można studiować w Poznaniu?

  Poziom kształcenia w Poznaniu należy do najwyższych. W mieście funkcjonuje 8 wyższych uczelni publicznych i aż 20 niepublicznych. Do najważniejszych z nich należą: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Uniwersytet Przyrodniczy czy Politechnika Poznańska. Wiele z kierunków proponowanych przez poznańskie uczelnie uznaje się w rankingach za najlepsze w kraju. Na wysokiej pozycji plasują się także filologie, a w Poznaniu można studiować ich wiele. Oprócz standardowych języków (filologia germańska, hiszpańska, angielska, włoska) Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oferuje m.in. filologię koreańską, skandynawską i rumuńską.

  Czym charakteryzuje się Poznań?

  To, z czym Poznań kojarzy się większości Polaków, to przyjaźni, uśmiechnięci ludzie i niezwykła otwartość. W końcu czego spodziewać się po ludziach, którzy 11 listopada świętują imieniny ulicy, zjadając przy tym tony rogali? W ten dzień obchodzi się nie tylko Święto Niepodległości, ale także imieniny Marcina. Św. Marcin to nazwa jednej z ulic w centrum. Ulica ta wciąż jest jednym z najważniejszych punktów miasta. To właśnie tam, „na Marcinie”, co roku odbywa się kolorowy pochód, w którym biorą udział tysiące poznaniaków. Wtedy też piekarnie w całym Poznaniu przygotowują tony rogali świętomarcińskich.

  Dla fanów dań mięsnych w ten dzień przygotowywana jest także gęsina. Skoro o jedzeniu mowa, to niewątpliwym symbolem Poznania jest także gzik i pyry, czyli twaróg podawany z ziemniakami. A skoro „pyry”, to także wielkopolska gwara. Wszyscy wiedzą, że poznaniacy, zwracając się do siebie, zdanie kończą zazwyczaj charakterystycznym „tej!”.

  Główne atrakcje w Poznaniu

  Każda wycieczka po Poznaniu powinna mieć w swoim planie kilka punktów obowiązkowych. Po pierwsze trzeba wybrać się na Stary Rynek, aby w samo południe zobaczyć koziołki trykające się rogami na wieży ratuszowej (wiąże się to z legendą o poznańskich koziołkach). Po drugie nie można odmówić sobie przejazdu kolejką parkową „Maltanka”, dzięki której można dojechać aż do Nowego Zoo, po którym także warto się przespacerować. MPK organizuje też dla turystów przejazdy zabytkowymi tramwajami i autobusami. Po trzecie coś dla miłośników kultury. Będąc w Poznaniu, warto odwiedzić Centrum Kultury Zamek, mieszczące się w dawnym Zamku Cesarskim.

  Muzea i instytucje kulturalne w Poznaniu

  W mieście działa wiele teatrów, także tych amatorskich. Do najciekawszych pod tym względem miejsc należą: Teatr Polski, Teatr Nowy, Teatr Muzyczny czy amatorski Teatr „U Przyjaciół” połączony z oryginalną kawiarnią, będącą miejscem spotkań miłośników sztuki.

  Poznań uznaje się za miasto bardzo otwarte na turystów, w którym nie można się nudzić. Każdy bowiem znajdzie coś dla siebie. Fani sportu i aktywnego spędzania czasu wolnego mogą wybrać się na wyciąg narciarski Malta-Ski nad Jeziorem Maltańskim lub zagrać w grę miejską. Jesteś fanem muzeów? Będąc w Poznaniu, warto odwiedzić Rogalowe Muzeum Poznania, gdzie można samodzielnie przygotować ten kultowy wypiek. Punktem obowiązkowym dla fanów malarstwa powinno być Muzeum Narodowe, które w swoich zbiorach posiada bogatą kolekcję malarstwa zarówno polskiego, jak i europejskiego.

  Najważniejsze projekty UE w Poznaniu

  Dzięki dotacjom z Unii Europejskiej Poznań ma szansę coraz bardziej się rozwijać i realizować najbardziej ambitne projekty. W ramach dotacji przeprowadzono rewitalizację linii kolejowych, tak aby umożliwić mieszkańcom podpoznańskich miejscowości szybki dojazd do pracy. Poznań bardzo promuje także ekologiczny styl życia, m.in. korzystanie z rowerów miejskich, a w centrum bardzo ograniczono ruch samochodowy na rzecz powstania bezpiecznych ścieżek rowerowych. Miasto dba nie tylko o zdrowie fizyczne swoich mieszkańców, ale także o zdrowie psychiczne. W Poznaniu powstało Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego.

  W jaki sposób możemy Ci pomóc?

  Od ponad 20 lat w naszym oddziale w Poznaniu realizujemy dla Państwa tłumaczenia pisemne – zwykłe i uwierzytelnione oraz tłumaczenia ustne. Dzięki współpracy z wieloma specjalistami możemy zająć się materiałami z różnych dziedzin – techniki, medycyny, prawa, administracji, handlu i wielu innych. Na lokalnym rynku współpracę z nami doceniły największe i najbardziej rozpoznawane marki regionu, m.in. Nivea, Solaris, FlexLink Systems, Apator Powogaz, KUEHNE + NAGEL. Tłumaczymy wszelkie materiały firmowe – począwszy od umów, przez dokumenty pracownicze, po dokumentację techniczną i teksty marketingowe. Mamy doświadczenie budowane przez lata, chętnie się nim podzielimy!

  Jak nas znaleźć?

  Obecnie, ze względu na sytuację epidemiczną, obsługujemy zlecenia klientów z naszych domów, jesteśmy jednak w pełnej gotowości na przyjęcie Państwa wyceny w godzinach od 08:00 do 17:00 i realizację nawet najbardziej wymagających projektów.

  Najczęściej zamawiane usługi

  Najczęściej zamawianą usługą w naszym biurze w Poznaniu są tłumaczenia pisemne z języka angielskiego bądź na język angielski. Wynika to oczywiście z popularności tego języka oraz z jego uniwersalnego charakteru. Nasi klienci często zamawiają także tłumaczenia z języka niemieckiego lub na język niemiecki ze względu na liczne powiązania biznesowe z zachodnimi sąsiadami. W związku z bliskością Międzynarodowych Targów Poznańskich i wielu zakładów produkcyjnych często pomagamy naszym klientom przy tłumaczeniu ustnym spotkań handlowych, delegacji, większych i mniejszych wystąpień publicznych. W przypadku realizacji dużych projektów ułatwieniem jest nasz własny nowoczesny sprzęt do obsługi konferencji oraz do tłumaczeń online.

  Jako duża agencja dysponujemy szeroką paletą możliwości technologicznych wspierających proces tłumaczenia – począwszy od narzędzi CAT (oprogramowanie wspierające tłumacza w pracy, pomagające wykorzystywać powtarzalność tekstów i znacząco obniżające cenę), poprzez tłumaczenia maszynowe, do tłumaczeń stron www realizowanych bezpośrednio na stronie klienta przy użyciu wtyczki WPML do WordPressa.

  Privacy Preferences
  When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.