Tłumaczenia z białoruskiego i na białoruski

Wyceń tłumaczenie – język białoruski

Tłumacz języka
białoruskiego

Wyceń tłumaczenie – język białoruski

Białoruski: tłumaczenia

Kto mówi po białorusku?

Białoruski należy do rodziny języków indoeuropejskich. Znajduje się w grupie języków wschodniosłowiańskich. Posługuje się nim niecałe 10 milionów osób.

Obecnie językiem tym możemy się porozumieć jedynie na Białorusi, ale nawet tam jego rola maleje. Można wyróżnić dwie grupy dialektów składających się na białoruski: północno-wschodnie i południowo-zachodnie.

Historia języka białoruskiego

Historia tego języka zaczyna się jeszcze w XIV wieku, kiedy to wyodrębnił się on ze staroruskiego. Od XVIII do XIX wieku trwał upadek języka ruskiego. W XIX wieku zaczął się formować język białoruski. Na ten proces ogromny wpływ mieli polscy i białoruscy pisarze i artyści. Jego kształtowanie i budowanie pozycji języka oficjalnego trwało aż do XX wieku. W roku 1918 powstała jego pełna gramatyka, wydana przez B. Taraszkiewicza.

Zastosowanie języka białoruskiego w biznesie

Rola języka białoruskiego w biznesie pojawia się tylko i wyłącznie w kontekście kontaktów handlowych z Białorusią – jedynym państwem posługującym się tym językiem. Należy jednak pamiętać, że nawet tam jego obecność maleje – już teraz nie usłyszymy go w mediach, administracji państwowej, czy uczelniach wyższych, gdzie od jakiegoś czasu obecny jest język rosyjski.

Tłumacz języka białoruskiego

Agencja Skrivanek wykonuje profesjonalne tłumaczenia tekstów na język białoruski i tłumaczenie z języka białoruskiego na polski. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm wszystkich branż (także specjalistycznych: przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Możemy wykonać tłumaczenie umowy z języka białoruskiego lub przetłumaczyć dokumenty firmowe, faktury, katalogi, slogany reklamowe, sprawozdania, umowy, korespondencję handlową, akty, pełnomocnictwa, formularze i inne materiały, także niejawne. Nasi tłumacze języka białoruskiego zadbają nie tylko o poprawność tłumaczenia, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego, zarówno pod kątem samego języka, jak i kraju.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka białoruskiego i na język białoruski dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka białoruskiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język białoruski

15645

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język białoruski:
tłumaczenia pisemne w języku białoruskim– zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język białoruski; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka białoruskiego– symultaniczne i konsekutywne;