Język litewski

Kto mówi po litewsku?

Litewski to część rodziny języków indoeuropejskich. Znajdziemy go w grupie języków bałtyckich. Według szacunków posługuje się nim około 5 milionów osób.

Rolę języka urzędowego litewski pełni jedynie na Litwie. Poza nią porozumiemy się nim na zachodniej Białorusi, Łotwie, Rosji i polskiej Suwalszczyźnie. Porozumiewają się nim też litewskie grupy emigranckie w Kanadzie, USA i Australii.

Historia języka litewskiego

Pierwsze dokumenty spisane w tym języku pojawiły się około XVI wieku. W dużej mierze były to teksty o charakterze religijnym – za pierwszą litewską książkę uznaje się „Katechizm” M. Mažvydasa. Niedługo po 1620 roku ukazał się słownik polsko-łacińsko-litewski, co oznacza, że w tym czasie litewski był już językiem dojrzałym. Na jego późniejszy kształt wpływ miały gwary ludowe (głównie białoruskie) i język polski. Do 1919 roku ukształtowała się nowożytna wersja języka litewskiego, oparta na gwarze auksztockiej.

Zastosowanie w biznesie

Język litewski rolę w biznesie odgrywa tylko na polu współpracy biznesowej z Litwą. To język, który posługuje się aż 80% ludności tego kraju, a jego znajomość niewątpliwie przyda się w relacjach handlowych. Poza Litwą jego użycie praktycznie nie występuje.

Tłumaczenia litewski

Agencja Skrivanek wykonuje profesjonalne tłumaczenia dowolnych tekstów z i na język litewski. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm wszystkich branż (także specjalistycznych: przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Możemy przetłumaczyć dokumenty firmowe, faktury, katalogi, slogany reklamowe, sprawozdania, umowy, korespondencję handlową, akty, pełnomocnictwa, formularze i inne materiały, także niejawne. Nasi tłumacze zadbają nie tylko o poprawność tłumaczenia, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego, zarówno pod kątem samego języka, jak i kraju.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka litewskiego i na język litewski dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteśmy tu, aby wspierać Cię
na drodze do sukcesu!
Napisz do Nas, aby otrzymać
darmową wycenę tłumaczenia!
 

Wyślij zapytanie!

598

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język litewski:
tłumaczenia pisemne w języku litewskim – zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język litewski; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka litewski – symultaniczne i konsekutywne;

Skontaktuj się z nami!

Firma / Imię i nazwisko (*)

Adres email (*)

Numer telefonu

Temat (*)

Treść wiadomości

Załącz plik (nie większy niż 10mb)

Dane osobowe będą przetwarzane zgodnie polityką prywatności
Skrivanek sp. z o.o.

X
KONTAKT