Tłumaczenia z szwedzkiego i na szwedzki

Wyceń tłumaczenie – język szwedzki

Tłumacz języka
szwedzkiego

Wyceń tłumaczenie – język szwedzki

Szwedzki: tłumaczenia

Kto mówi po szwedzku?

Szwedzki jest częścią rodziny języków indoeuropejskich, a dokładnie grupy języków północnogermańskich. Szwedzki nie jest językiem jednolitym. Dzieli się na wiele wyraźnych dialektów, głównie szwedzkich i szwedzkich. Podstawowy, urzędowy język szwedzki jest oparty o dialekt sztokholmski. W języku tym odnajdujemy sporo zapożyczeń, głównie z języków niemieckiego, francuskiego i angielskiego.

Na świecie około 10 milionów osób posługuje się szwedzkim, praktycznie tylko na terenie Szwecji, Finlandii, Norwegii i Estonii.

Historia języka szwedzkiego

Na pierwsze ślady języka północnogermańskiego, od którego wywodzi się szwedzki natrafiamy już w III wieku n.e. Do X wieku pojawiają się języki germańskie używane na północy. Kiedy na tych ziemiach pojawiło się Chrześcijaństwo do zapisu tych języków zaczęto używać alfabetu łacińskiego. Do XIII wieku wykształcił się język szwedzki. Co ciekawe od XVIII wieku język szwedzki uległ swego rodzaju podziałowi na uroczysty – dworski, stosowany w Sztokholmie i używany „przez lud”. Obecnie język urzędowy także powstał na podstawie języka sztokholmskiego.

Zastosowanie języka szwedzkiego w biznesie

Język szwedzki jest przydatny jedynie w kontaktach handlowych z państwami skandynawskimi. Co prawda jest to jeden z języków urzędowych UE, ale na arenie międzynarodowej nie odgrywa większej roli.

Tłumacz języka szwedzkiego

Agencja Skrivanek wykonuje profesjonalne tłumaczenia tekstów na język szwedzki i tłumaczenie z języka szwedzkiego na polski. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm wszystkich branż (także specjalistycznych: przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Możemy wykonać tłumaczenie umowy z języka szwedzkiego przetłumaczyć dokumenty firmowe, faktury, katalogi, slogany reklamowe, sprawozdania, umowy, korespondencję handlową, akty, pełnomocnictwa, formularze i inne materiały, także niejawne. Nasi tłumacze języka szwedzkiego zadbają nie tylko o poprawność tłumaczenia, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego, zarówno pod kątem samego języka, jak i kraju.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka szwedzkiego i na język szwedzki dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka szwedzkiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język szwedzki

15694

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język szwedzki:
tłumaczenia pisemne w języku szwedzkim – zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język szwedzki; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka szwedzkiego – symultaniczne i konsekutywne;

Stworzyliśmy bezpłatny słownik języka szwedzkiego, który może Ci się przydać podczas podróży do kraju, w którym język szwedzki jest powszechnie używany.

5559

Możesz wydrukować słownik oraz
podzielić się z nim ze znajomymi.

Skontaktuj się z nami!

Firma / Imię i nazwisko (*)

Treść wiadomości

Załącz plik (nie większy niż 10mb) W celu przesłania wielu plików, zaznacz je jednocześnie w oknie wyboru.

Dane osobowe będą przetwarzane zgodnie polityką prywatności Skrivanek sp. z o.o.

X
KONTAKT