Nasi specjaliści w zakresie języka szwedzkiego zadbają o poprawność
tłumaczenia zleconych dokumentów, umożliwiając jasną komunikację
oraz osiągnięcie wyznaczonych celów.

Wyceń tłumaczenie – język szwedzki

Tłumacz języka
szwedzkiego

Wyceń tłumaczenie – język szwedzki

19095

Gwarancja jakości
i poufności informacji
potwierdzone 4
certyfikatami ISO

19198

Tłumaczymy dokumenty
w dowolnym formacie
z języka szwedzkiego
na ponad 100 języków

19141

99% naszych klientów
otrzymuje wycenę
zleconego tłumaczenia
w ciągu 15 minut

19113

8000 specjalistów
językowych i native
speakerów

19119

Ponad 98%
klientów poleca
nasze usługi

19125

Ponad 40 mln słów
tłumaczonych
rocznie

Tłumaczenia z języka szwedzkiego
i na język szwedzki

Kto mówi po szwedzku?

Szwedzki jest częścią rodziny języków indoeuropejskich, a dokładnie grupy języków północnogermańskich. Szwedzki nie jest językiem jednolitym. Dzieli się na wiele wyraźnych dialektów, głównie szwedzkich i szwedzkich. Podstawowy, urzędowy język szwedzki jest oparty o dialekt sztokholmski. W języku tym odnajdujemy sporo zapożyczeń, głównie z języków niemieckiego, francuskiego i angielskiego.

Na świecie około 10 milionów osób posługuje się szwedzkim, praktycznie tylko na terenie Szwecji, Finlandii, Norwegii i Estonii.

Historia języka szwedzkiego

Na pierwsze ślady języka północnogermańskiego, od którego wywodzi się szwedzki natrafiamy już w III wieku n.e. Do X wieku pojawiają się języki germańskie używane na północy. Kiedy na tych ziemiach pojawiło się Chrześcijaństwo do zapisu tych języków zaczęto używać alfabetu łacińskiego. Do XIII wieku wykształcił się język szwedzki. Co ciekawe od XVIII wieku język szwedzki uległ swego rodzaju podziałowi na uroczysty – dworski, stosowany w Sztokholmie i używany „przez lud”. Obecnie język urzędowy także powstał na podstawie języka sztokholmskiego.

Zastosowanie języka szwedzkiego w biznesie

Język szwedzki jest przydatny jedynie w kontaktach handlowych z państwami skandynawskimi. Co prawda jest to jeden z języków urzędowych UE, ale na arenie międzynarodowej nie odgrywa większej roli.

Tłumacz języka szwedzkiego

Agencja Skrivanek wykonuje profesjonalne tłumaczenia tekstów na język szwedzki i tłumaczenie z języka szwedzkiego na polski. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm wszystkich branż (także specjalistycznych: przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Możemy wykonać tłumaczenie umowy z języka szwedzkiego przetłumaczyć dokumenty firmowe, faktury, katalogi, slogany reklamowe, sprawozdania, umowy, korespondencję handlową, akty, pełnomocnictwa, formularze i inne materiały, także niejawne. Nasi tłumacze języka szwedzkiego zadbają nie tylko o poprawność tłumaczenia, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego, zarówno pod kątem samego języka, jak i kraju.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka szwedzkiego i na język szwedzki dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka szwedzkiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język szwedzki

15694

Szwedzki: tłumaczenia

Najczęściej wykonywane zlecenia
tłumaczeń z i na język szwedzki:
tłumaczenia pisemne w języku szwedzkim – zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język szwedzki; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka szwedzkiego – symultaniczne i konsekutywne;

Stworzyliśmy bezpłatny słownik języka szwedzkiego, który może Ci się przydać podczas podróży do kraju, w którym język szwedzki jest powszechnie używany.

5559

Możesz wydrukować słownik oraz
podzielić się z nim ze znajomymi.