biuro tłumaczeń skrivanek

Tłumaczenia rumuński
– zwykłe czy przysięgłe?

line
Nasi specjaliści w zakresie
języka rumuńskiego zadbają
o poprawność tłumaczenia,
umożliwiając jasną komunikację
oraz osiągnięcie celów.
tłumaczenia

Tłumacz polsko rumuński – tłumaczenia z rumuńskiego i na rumuński

Nasi specjaliści w zakresie języka rumuńskiego zadbają o poprawność tłumaczenia
i innych usług, umożliwiając jasną komunikację oraz osiągnięcie wyznaczonych celów.
tłumacz odznaki
tłumaczenia
Dlaczego warto wybrać nasze usługi tłumaczeniowe
1

Obsługa nieedytowalnych formatów – chcesz przetłumaczyć treść ze skanu, zdjęcia, pdf-a? Nie ma problemu, nie trać czasu na przepisywanie go. Nasi specjaliści DTP przygotują plik w wersji edytowalnej, zachowując stopki, nagłówki, spisy treści logo czy pieczątki.

Kompleksowa obsługa – niezależnie od tego, czy potrzebujesz tłumaczenia, lokalizacji strony www,aplikacji czy tłumaczenia napisów do filmu, w biurze tłumaczeń Skrivanek posiadamy bogatą ofertę usług językowych – na pewno znajdziemy rozwiązanie.

Szybka wycena online – nie musisz długo czekać na ofertę, jesteśmy w stanie wycenić tłumaczenie już w 30 minut.

Wszystkie zlecenia możemy wykonać online – zleć tłumaczenie bez wychodzenia z biura lub domu, przetłumaczone dokumenty odeślemy mailem, również tłumaczenia uwierzytelnione z kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Tradycyjne, papierowe tłumaczenie uwierzytelnione możemy przesłać pocztą lub kurierem.

Portal klienta – wszystkie sprawy załatwisz w jednym miejscu i na bieżąco sprawdzisz postęp prac.

Napisy do filmów, voice-over, dubbing – potrzebujesz filmu w innym języku? Posiadamy odpowiednie oprogramowanie i doświadczenie w tłumaczeniu audio i wideo.

Tłumaczymy dokumenty w dowolnym formacie na ponad 100 języków

Gwarancja jakości i poufności informacji potwierdzone 5 certyfikatami ISO

Ponad 98% klientów poleca nasze usługi

Wszystkie zlecenia możemy wykonać online

Od ponad 25 lat zapewniamy wysokiej jakości usługi językowe

Tłumacz rumuński

Agencja Skrivanek wykonuje profesjonalne tłumaczenia tekstów na język rumuński i tłumaczenie z języka rumuńskiego na polski. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm wszystkich branż (także specjalistycznych: przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Możemy wykonać tłumaczenie umowy z języka rumuńskiego oraz przetłumaczyć dokumenty firmowe, faktury, katalogi, slogany reklamowe, sprawozdania, umowy, korespondencję handlową, akty, pełnomocnictwa, formularze i inne materiały, także niejawne. Nasi tłumacze języka rumuńskiego zadbają nie tylko o poprawność tłumaczenia, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego, zarówno pod kątem samego języka, jak i kraju.

Jak zamówić tłumaczenie?

proces tłumaczenia

1) 99% naszych klientów otrzymuje wycenę w czasie krótszym niż 30 minut

2) Osoby fizyczne uprzejmie prosimy o dokonanie przedpłaty. Płatności można regulować przelewem bankowym lub za pośrednictwem serwisu PayPal.

99% naszych klientów otrzymuje wycenę
w czasie krótszym niż 15 minut

Czekamy na wiadomość
od Ciebie!
1
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Zamawiający
Rodzaj usługi
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania.Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 10.
Rozmiar przesyłanego pliku nie powinien przekraczać 10mb. Poinformuj nas jeżeli chcesz przesłać większy plik.

Klikając „Wyślij” akceptujesz zasady ochrony prywatności Skrivanek sp. z o.o.

tłumaczenia dla ZUS, Prokuratowy i Politechniki
tłumaczenie dla Ministerstwa Husqvarny Siemens ABB
tłumaczenie dla 3M Fresenius Amica Bata
Co mówią o nas klienci?
1
1568124961544
Embe Press Sp. z o.o.

Zlecenia realizowane są terminowo i z uwzględnieniem terminologii związanej z branżą poligraficzną. Z uwagi na dotychczasową udaną współpracę polecamy firmę Skrivanek jako profesjonalnego dostawcę usług tłumaczeniowych.

caritas-363892716
CARITAS Archidiecezji Gdańskiej

W trakcie naszej współpracy firma Skrivanek sp. z o.o. okazała się partnerem godnym zaufania, gwarantującym wysoką jakość tłumaczeń, terminowość oraz poufność informacji.

AB Agri Polska Sp. z o.o.
AB Agri Polska Sp. z o.o.

W trakcie naszej współpracy firma Skrivanek sp. z o.o. okazała się partnerem godnym zaufania, gwarantującym terminowość oraz wysoką jakość usług.

EUROSER Dairy Group
EUROSER Dairy Group

Nasza współpraca układa się pomyślnie, a tłumaczenia wykonywane są z uwzględnieniem naszych oczekiwań co do terminu czy rodzaju tłumaczenia. Polecamy zatem firmę Skrivanek jako profesjonalną agencję tłumaczeniową.

piwet
Państwowy Instytut Weterynaryjny

Niniejszym pragniemy potwierdzić, że Państwowy Instytut Weterynaryjny korzysta z usług agencji tłumaczeniowej Skrivanek. Nasza współpraca układa się pomyślnie. Z tego względu możemy polecić firmę Skrivanek jako profesjonalną agencję tłumaczeniową.

Tłumacz polsko rumuński
i rumuńsko polski
1

Kto mówi po rumuńsku?

Rumuński należy do rodziny języków indoeuropejskich. Jest częścią grupy romańskiej. Globalnie posługuje się nim około 24 milionów. Najwięcej użytkowników tego języka spotkamy oczywiście w Rumunii, ale także w Mołdawii, Izraelu, Serbii i Ukrainie. Znacznie mniejsze skupiska osób posługujących się rumuńskim, ale nadal obecne są w Azerbejdżanie, Kazachstanie, na Węgrzech, w USA i Kanadzie.

Język rumuński – historia

Przyniesiona przez Rzymian w II w. n.e. na tereny ówczesnej Dacji łacina nawarstwiła się na język dacki. W wyniku nałożenia się obu języków powoli kształtował się rumuński. Na dalszy los języka rumuńskiego ogromny wpływ mieli sąsiadujący Słowianie. Szacuje się, że początkowo aż 50% słów było zapożyczanych z języków słowiańskich. Obecnie jest to około 15%. Szczególnie dużo rumuński czerpie ze starobułgarskiego. Silny wpływ języków słowiańskich był uzasadniony nie tylko sąsiedztwem, ale przede wszystkim wspólną religią, którą było prawosławie, a która w tamtych czasach pełniła główną rolę kulturotwórczą. Interesujące, że rumuński do końca XIX wieku zapisywany był cyrylicą, a pierwsze wyrazy rumuńskie zanotowane były w dokumentach kościelnych, pisanych lokalną odmianą języka cerkiewno-słowiańskiego. Nowoczesną literaturę rozwinął w języku rumuńskim Mihai Eminescu.

Rumuński w biznesie

Język rumuński jest używany na terenach, które nie stanowią popularnej destynacji biznesowej. Oczywiście, firmom, które planują rozwój działalności na terenie Rumunii czy Serbii może być bardzo pomocny, niemniej na arenie międzynarodowej nie odgrywa większej roli.

tłumaczenia rumuński
Wycena projektu

W ciągu 30 minut od przesłania plików od klienta nasi specjaliści przygotują wycenę lub poproszą o uzupełniające informacje, aby przygotować precyzyjną kalkulacją kosztu zlecenia.

Analiza dokumentów

Przesyłamy potwierdzenie zlecenia do klienta wraz z wyceną tłumaczenia oraz możliwą datą wykonania zleconego projektu w celu akceptacji.

Dobranie zespołu

Kierownik projektu przydziela zlecenie tłumaczowi posiadającemu wiedzę i doświadczenie w danej dziedzinie, który następnie wykona przekład na zlecony język.

Tłumaczenie materiałów

Dobrany tłumacz wykonuje przekład materiału na język rumuński zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od klienta.

Korekta i edycja tłumaczenia

Tłumaczenie jest edytowane i poprawiane przez naszych specjalistów językowych, aby wyeliminować wszelkie błędy.

Kontrola jakości i dostawa

Przeprowadzamy kontrolę jakości tłumaczenia, aby zapewnić najwyższe standardy jakości, a następnie przesyłamy gotowy dokument do klienta.

Klienci którzy nam ufają:

tłumaczenie dla 3M Fresenius Amica Bata
tłumaczenie dla Ministerstwa Husqvarny Siemens ABB
tlumaczenia
tlumacz
tłumaczenia

Dlaczego my

Skrivanek to dynamicznie działająca agencja tłumaczeń tworzona przez wyjątkowych ludzi, którzy każdego dnia profesjonalizm łączą z pasją. Wrażliwość na potrzeby klientów i otwartość na wszelkie pomysły pozwala nam nieustannie się rozwijać i umożliwia świadczenie usług najwyższej jakości.

Tłumaczenia na rumuński

1

Jaka jest cena tłumaczenia na język rumuński?

Cena tłumaczenia zależy od terminu wykonania, formatu plików, charakteru dokumentu i jego dziedziny czy dodatkowych usług zamówionych przez klienta. Dlatego też każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie.

Czy cena tłumaczenia na język rumuński zawiera podatek VAT?

Ceny podajemy w kwocie netto i brutto, tj. w kwocie bez VAT i z uwzględnieniem podatku VAT.

Ile wynosi czas tłumaczenia na język rumuński?

Termin wykonania ustalamy przed rozpoczęciem pracy nad tekstem. Co do zasady, w ciągu dnia roboczego można przetłumaczyć około 8 stron obliczeniowych, przy założeniu, że strona to 250 słów. Możliwa jest także realizacja w trybie ekspresowym, na indywidualnie ustalonych warunkach.

Jakie najcześciej zlecenia wykonujecie z tłumaczeniem rumuńskiego?

Najczęściej wykonywane zlecenia to tłumaczenia z polskiego na rumuński: tłumaczenia pisemne w języku rumuńskim – zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język rumuński; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka rumuńskiego – symultaniczne i konsekutywne;

Czy mogę zlecić tłumaczenie na język rumuński w trybie pilnym?

Oprócz realizacji zleceń w trybie zwykłym, oferujemy również tryb ekspresowy. Wszelkie szczegóły ustalamy indywidualnie. Warto jednak pamiętać, że krótszy termin wykonania oznacza mniej czasu na poszczególne procesy. To, co sprawdzi się przy tekście wewnątrz firmowym, niekoniecznie zalecane jest w przypadku tekstów do publikacji, wymagających wielokrotnego sprawdzenia i „dopieszczenia” szczegółów. Niezależnie od powyższego, zawsze staramy się zapewnić jak najkrótsze terminy realizacji. Warto zwrócić uwagę, że cena tłumaczenia ekspresowego będzie wyższa niż koszt tłumaczenia zwykłego.

Czy oferują Państwo gwarancje jakości tłumaczenia na język rumuński?

Oczywiście. Posiadamy certyfikaty norm ISO 9001, EN 17100 oraz ISO 27001, a także ubezpieczenie OC w zakresie odpowiedzialności zawodowej. Zapewniamy stuprocentową poufność oraz bierzemy pełną odpowiedzialność za najwyższą jakość wszystkich procesów i terminową realizację każdego projektu, niezależnie od jego objętości czy stopnia złożoności.

Czy jest dostępny cennik tłumaczeń?

Tak. Cennik tłumaczeń jest integralną częścią umowy o współpracy z klientami i zawsze informujemy o cenie tłumaczenia przed realizacją projektu. Każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie na podstawie naszego cennika, liczby słów w dokumencie źródłowym, pary językowej i innych aspektów. Aby otrzymać bezpłatną wycenę, wystarczy przesłać nam dokumenty, jakie chcą Państwo przetłumaczyć.

Szukasz usług językowych dla Twojej branży?

Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka rumuńskiego i na język rumuński dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

CZY POTRZEBUJESZ
Tłumaczenia lub innej usługi z języka rumuńskiego?
Napisz do nas – Pomożemy.
Czekamy na wiadomość od Ciebie!
Wypełnij formularz lub napisz na tlumacz@skrivanek.pl
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Zamawiający
Rodzaj usługi
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania.Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 10.
Rozmiar przesyłanego pliku nie powinien przekraczać 10mb. Poinformuj nas jeżeli chcesz przesłać większy plik.

Klikając „Wyślij” akceptujesz zasady ochrony prywatności Skrivanek sp. z o.o.

Tłumacz polsko-rumuński – w czym możemy Ci pomóc?

1

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz tłumaczeń do celów osobistych, czy biznesowych, znajdziemy idealne rozwiązanie dla Ciebie. Najczęściej klienci powierzają nam strony internetowe, dokumenty i materiały marketingowe. Wykonujemy zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i tłumaczenia uwierzytelnione. Pomagamy również podczas konferencji naukowych i spotkań biznesowych, również tych, które odbywają się za pośrednictwem Internetu. Zajmujemy się także copywritingiem, korektą i redagowaniem treści.

Tłumaczenia specjalistyczne z rumuńskiego lub na rumuński

1

Tłumaczenia specjalistyczne z języka polskiego na rumuński to coś więcej niż tylko praca z tekstem. Taka usługa obejmuje przede wszystkim dokumenty techniczne, prawnicze, farmaceutyczne i medyczne. Przekład tego typu treści wymaga od tłumacza nie tylko dobrej znajomości języków, ale również dogłębnej wiedzy na dany temat. Musi on rozumieć, o czym pisze, aby tłumaczenie było zgodne ze standardami obowiązującymi w tej dziedzinie. Dlatego zazwyczaj tę usługę wykonują osoby mające długoletnie doświadczenie w odpowiedniej branży: lekarze, naukowcy czy prawnicy.

Tłumacz przysięgły języka rumuńskiego

1

Tłumacz przysięgły polsko-rumuński zajmuje się przede wszystkim przekładem oficjalnych dokumentów. Każdy przetłumaczony tekst opatruje oficjalną pieczęcią, aby potwierdzić jego zgodność z oryginałem. Dzięki temu zyskuje on moc prawną i może być wykorzystywany w instytucjach państwowych. Tłumacz polsko-rumuński może również towarzyszyć klientom podczas spraw urzędowych, np. u notariusza. Ustne tłumaczenia przysięgłe są również wymagane w sądach.

Tłumaczenia zwykłe z rumuńskiego lub na rumuński

1

Każdy współpracujący z nami tłumacz polsko-rumuński ma doświadczenie w pracy z różnego rodzaju tekstami. Najczęściej klienci przekazują nam tłumaczenia zwykłe z języka polskiego, niewymagające udziału tłumacza przysięgłego. Zazwyczaj są to książki, listy, artykuły, instrukcje obsługi urządzeń, broszury, katalogi, opisy produktów i teksty biznesowe. Oddając nam zlecenie, możesz mieć pewność, że zostanie ono wykonane z zachowaniem najwyższych standardów.

Tłumacz polsko-rumuński – tłumaczenia ustne

1

Tłumaczenie ustne z rumuńskiego na język polski umożliwia wzajemne zrozumienie się uczestnikom spotkań biznesowych czy targów międzynarodowych. Niezależnie od tego, czy organizujesz konferencję branżową, seminarium naukowe lub wyjazd służbowy, tłumacz pracujący w parze językowej polski-rumuński sprawi, że treść komunikatów dotrze do każdej obecnej osoby. Taki specjalista zna doskonale zarówno język spotkania, jak i język docelowy, a ponadto ma wysoko rozwinięte kompetencje miękkie. Nasz zespół sprawdzi się w każdej branży, m.in. medycznej, energetycznej czy informatycznej. Świadczymy również tłumaczenia uwierzytelnione na język polski i rumuński, pomagając dokonać formalności w kraju lub za granicą.

Tłumacz rumuńsko-polski online

1

Postęp technologii wpłynął również na pracę, którą wykonuje tłumacz rumuńsko-polski. Obecnie zlecenia mogą być wykonywane nieco szybciej, dzięki zastosowaniu narzędzi CAT. Czas pomaga oszczędzić również możliwość przekazywania zleceń przez formularz kontaktowy. Wypełnienie wszystkich istotnych pól i dołączenie niezbędnych plików zajmie Ci zaledwie kilka minut. Nie musisz nas odwiedzać w biurze! Po otrzymaniu zapytania wycenimy teksty do tłumaczenia na język polski lub rumuński i odezwiemy się, aby wspólnie ustalić termin oddania gotowego zlecenia.

Biuro tłumaczeń języka rumuńskiego – co nas wyróżnia?

1

W naszym biurze tłumaczeń języka rumuńskiego oferujemy wysokiej jakości tłumaczenia w ponad 30 językach. Zapewniamy doskonały balans pomiędzy czasem wykonania i ceną tłumaczenia. Korzystamy z najnowszych technologii tłumaczeniowych, dzięki czemu możemy zapewnić konkurencyjne terminy. Aby wyjść naprzeciw klientowi, możemy przyjąć również ekspresowe tłumaczenia. Dopasowujemy naszą ofertę do zmieniającego się rynku, dlatego też możesz nam zlecić napisanie tekstu od zera (copywriting) lub korektę treści.

Tłumaczenie stron www na rumuński

1

Dzięki dzisiejszej technologii dotarcie do klientów jest coraz prostsze. Około 17 milionów osób na całym świecie mówi w języku rumuńskim. Tłumaczenie stron internetowych z języka polskiego to coraz popularniejszy sposób na przedstawienie im nowego produktu i zachęcenie do zakupu. Aby witryna była w pełni przyjazna dla obcokrajowców, należy ją dostosować do kultury kraju, czyli poddać lokalizacji. Tłumacz polsko-rumuński wykonujący takie zlecenie musi być dobrze obeznany w niuansach języka i rozumieć realia kulturowe kraju. Właśnie takie osoby znajdziesz w agencji Skrivanek!

chatsimple
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.