Tłumaczenia SEO

Tłumaczenie SEO, czyli jak zadbać o to, by tłumaczona strona uzyskała wysoką pozycję w wyszukiwarkach i dotarła do wielu odbiorców.
tłumaczenia

Tłumaczenie SEO pozwala na skuteczne dotarcie do zagranicznego odbiorcy

1

Korzystanie z dobrych praktyk SEO i wykonywanie badań słów kluczowych to obecnie niezbędne elementy promocji strony internetowej. Przyjęcie właściwej strategii sprawia bowiem, że pozycja strony w wynikach wyszukiwarek internetowych ulega poprawie, a tym samym więcej odbiorców ma szansę na nią trafić i zapoznać się z zamieszczanymi treściami lub zamówić oferowane na niej produkty bądź usługi. Z tego względu tłumaczenie SEO to nieodzowny element lokalizacji strony internetowej – przetłumaczenie jedynie treści jest niewystarczające.

Dlaczego tłumaczenie SEO jest ważne? Przede wszystkim z tego względu, że wyszukiwarki dopasowują wyświetlane użytkownikowi wyniki do lokalizacji, w której on się znajduje, oraz języka, w jakim wpisał zapytanie. Jeśli więc przetłumaczysz treści swojej strony internetowej, ale nie zadbasz o tłumaczenie SEO, docelowy odbiorca prawdopodobnie nawet nie będzie miał szans na nią trafić.

Tłumaczenie SEO – uwzględnienie strategii optymalizacji

1

Każda strategia optymalizacji obejmuje pewne wspólne zasady SEO:

 1. tworzenie unikalnych metaopisów dla każdej strony;
 2. publikowanie treści z myślą w pierwszej kolejności o użytkownikach, a nie wyszukiwarkach – takich, które zaangażują odbiorców i pomogą zdobyć ich zaufanie;
 3. tworzenie wskazujących treść i zawierających słowa kluczowe opisów alt obrazów i opisów infografik
 4. pozyskiwanie na innych witrynach linków prowadzących do Twojej strony;
 5. dbanie o czytelną strukturę adresu URL.

Zarówno elementy ogólne, jak i indywidualnie dopasowane do danej strony wymagają zrozumienia odbiorców i tego, w jaki sposób szukają oni informacji w internecie.

Tłumaczenie SEO – elementy

1

Tłumaczenie SEO obejmuje przeprowadzenie badań pod kątem SEO z wykorzystaniem wyszukiwarki używanej w danej części świata. W większości krajów największą popularnością wśród użytkowników cieszą się Google, ale np. w przypadku odbiorców rosyjskojęzycznych ważniejszą rolę odgrywa Yandex, a w Chinach wielu internautów korzysta z Baidu.

Wykonanie takich badań umożliwia dobranie właściwych słów kluczowych, które mogą potem zostać naturalnie wplecione w tłumaczone teksty – tak aby pomagały użytkownikom docierać do poszukiwanych przez nich treści, ale jednocześnie były spójne z treścią i nie sprawiały, że przestanie być ona użyteczna dla odbiorcy.

Kolejny element to przetłumaczenie tytułów i nagłówków z wykorzystaniem dobranych słów kluczowych i przy jednoczesnym dopilnowaniu, aby elementy te miały optymalną długość, a także po prostu przyciągały uwagę docelowych odbiorców. 

Istotne jest także przetłumaczenie metaopisów, czyli atrybutów HTML, które w kilku słowach wskazują zawartość strony internetowej. Również te elementy muszą zawierać odpowiednie słowa kluczowe oraz być niepowtarzalne i przyciągające uwagę.

Ważna kwestia to również przetłumaczenie opisów alt obrazów oraz opisów infografik w taki sposób, aby konkretnie wskazywały, co znajduje się na ilustracji czy zdjęciu, nie były zbyt długie i jednocześnie zawierały słowa kluczowe.

Umów się na rozmowę, jeśli chcesz omówić swój projekt. Chętnie omówimy szczegóły Twojego projektu, abyśmy mogli Ci pomóc najlepiej jak potrafimy.
Wybierz jeden z dostępnych terminów klikając tutaj - 📅 umów spotkanie 📞
Czekamy na wiadomość od Ciebie!
Wypełnij formularz lub napisz na tlumacz@skrivanek.pl

  Zamawiający:

  Nazwa firmy(*)
  Adres email (*)
  Numer telefonu
  Miasto

  Zachęcamy do podania numeru telefonu. Ułatwi on kontakt w przypadku niejasności oraz usprawni proces obsługi zlecenia.

  Rodzaj tłumaczenia:


  Treść wiadomości:

  Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku nie powinien przekraczać 20mb.

  Rodzaj tłumaczenia:

  Treść wiadomości / Jak możemy Ci pomóc?

  Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku nie powinien przekraczać 20mb.


  tłumaczenia seo
  tłumaczenia seo
  tłumaczenia seo

  Tłumaczenie opisów produktów dla sklepów online

  1

  W przypadku sklepu online lub platformy typu marketplace tłumaczenie SEO uwzględnia też lokalizację produktów wymagającą wyważenia między optymalizacją a dostosowaniem treści ostatecznej do wymogów kulturowych i prawnych danej części świata. Obejmuje ona tłumaczenie nazwy, opisu produktu i innych elementów (również graficznych) w taki sposób, aby przyciągnąć uwagę użytkowników, zachęcić do zakupu, a także wpasować się w ich sposób wyszukiwania treści. Z tym związane są oczywiście dobranie i naturalne wplecenie odpowiednich słów kluczowych, transkreacja treści marketingowych, a także uwzględnienie właściwego dla danego kraju systemu miar i wag.

  Dlaczego warto zamówić tłumaczenie SEO?

  1

  Dlaczego warto zamówić lokalizację strony internetowej i tłumaczenie SEO? Ponieważ to pomoże Ci skutecznie dotrzeć do wielu kolejnych potencjalnych klientów. Z internetu codziennie korzysta kilka miliardów ludzi, a tłumaczenie Twojej witryny na inne języki – z uwzględnieniem oczekiwań danej grupy odbiorców i optymalizacji pod kątem wyszukiwania – sprawi, że o wiele większa część z nich będzie mogła skorzystać z tego, co oferujesz.

  Jeśli chcesz zamówić lokalizację strony internetowej bądź tłumaczenie SEO pewnej grupy treści – skontaktuj się z nami!

  CZY POTRZEBUJESZ
  tłumaczenia lub innych usług językowych?
  Napisz do nas – Pomożemy
  Privacy Preferences
  When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.