Tłumaczenia z języka jidysz i na język jidysz

Wyceń tłumaczenie – język jidysz

Tłumacz języka
jidysz

Wyceń tłumaczenie – język jidysz

Jidysz: tłumaczenia

Skrivanek oferuje tłumaczenia na język jidysz wykonywane przez tłumaczy z wieloletnim doświadczeniem w branży oraz specjalistyczną wiedzą w wymaganej. Wprawny tłumacz, tworząc przekład z jidysz na polski lub odwrotne, potrafi precyzyjnie oddać przekaz zawarty w treści i zachować zgodność z oryginalnym tekstem. Nasze doświadczenie jest gwarancją Państwa satysfakcji z wykonanego tłumaczenia. Jidysz to jedna z wielu naszych specjalności. Biura Skrivanka mieszczą się w Warszawie oraz innych dużych polskich miastach. Jeśli poszukują Państwo profesjonalisty posługującego się językiem jidysz, to poszukiwania można zakończyć – proponujemy kompleksową usługę tłumaczenia z polskiego na jidysz lub z jidysz na polski. Możliwe są również przekłady z dowolnego języka z naszej oferty na jidysz i w drugą stronę.

Kto mówi w języku jidysz?

Językiem jidysz posługują się około 4 miliony osób na całym świecie. Jidysz należy do rodziny języków indoeuropejskich, grupy języków zachodniogermańskich. To język używany przez Żydów aszkenazyjskich, czyli zamieszkujących tereny Europy Środkowej i Wschodniej. Mówią nim także Żydzi mieszkający w Stanach Zjednoczonych i to właśnie tam obecnie znajdziemy większość użytkowników tego języka. Pozostałe kraje, w których mieszkają osoby posługujące się jidysz to: Francja, Niemcy, Kanada, Brazylia, Argentyna, a także Australia.

Historia języka jidysz

Jidysz jest w zasadzie mieszanką języków. Powstał około X wieku w Niemczech i został zbudowany na bazie dialektu średnio-wysoko-niemieckiego z dodatkiem elementów hebrajskich, słowiańskich i romańskich. Czasami określa się go jako język aszkenazyjski. Język ten tradycyjnie zapisywany jest alfabetem hebrajskim. Współcześnie można też spotkać się z zapisem alfabetem łacińskim. Pierwszy okres powstawania jidysz to okolice X wieku nad Renem, gdzie przybyły duże grupy Żydów. W zetknięciu z miejscową ludnością germańską rozpoczął się proces powstawania nowego języka. Kolejny ważny etap w historii jidysz to XIII wiek. Rozpoczęła się wówczas migracja ludności żydowskiej na wschód, głównie do Czech i Polski. W wyniku tego jidysz zaczął absorbować znaczną ilość elementów słowiańskich. Język w swojej obecnej formie zaczął się kształtować pod koniec XIX wieku, a jego rozwój przerwał wybuch II wojny światowej.

Jidysz w biznesie

Z uwagi na to, że jidysz jest językiem nie posiadającym statusu urzędowego lub oficjalnego w żadnym kraju na świecie, jego rola w działaniach biznesowych i gospodarczych może być całkowicie pominięta. To język, który obecnie nie funkcjonuje w biznesie, handlu czy relacjach międzynarodowych, a jego użytkownicy są rozproszeni po całym świecie.

Tłumacz języka jidysz

Skrivanek wykonuje profesjonalne przekłady na jidysz oraz z jidysz. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy języka jidysz, którzy specjalizują się w rozmaitych dziedzinach. Wykonamy tłumaczenie wszelkich potrzebnych materiałów. Nasi tłumacze języka jidysz zadbają nie tylko o poprawność przekładu, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka jidysz i na język jidysz dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka jidysz?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język jidysz

16756

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język jidysz:
tłumaczenia pisemne w języku jidysz– zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język jidysz; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka jidysz– symultaniczne i konsekutywne;