Język czeski

Kto mówi po czesku?

Język czeski należy do rodziny języków indoeuropejskich. Znajduje się w grupie języków zachodniosłowiańskich. Jest najbliżej spokrewniony z językiem słowackim, a w mniejszym stopniu z polskim i kaszubskim. Posługuje się nim około 11 milionów osób, dla zdecydowanej większości jest to język ojczysty.

Z pomocą czeskiego porozumiemy się praktycznie jedynie na terenie Czech i w niektórych rejonach Słowacji. Warto także dodać, że jest to jeden z urzędowych języków UE.

Historia języka czeskiego

Czeski wywodzi się z języka prasłowiańskiego. W IX wieku powstała grupa czesko-słowacka, która wyodrębniła się ze Słowian zachodnich. Pierwsze zapisy języka czeskiego pochodzą z XII wieku, były to głównie teksty religijne. W okolicach XIV wieku, w okresie rozwoju państwa wielkomorawskiego dynamicznie rozwija się także język czeski. Sytuacja trwa do roku 1620, kiedy to Czesi przegrywają z Habsburgami. Czeski staje się językiem prostego ludu. Temat odrodzenia języka czeskiego powraca dopiero w XVIII wieku. W XIX wieku kształtuje się współczesny język literacki

Zastosowanie w biznesie

Jako, że czeskim posługują się wyłącznie nasi sąsiedzi, jego znajomość będzie bardzo pomocna w rozwoju biznesu na terenie Republiki Czeskiej. Jego znajomość na pewno ułatwi i przyspieszy odniesienie sukcesu na tym rynku. Na arenie międzynarodowej czeski nie odgrywa większej roli.

Tłumaczenia czeski

Agencja Skrivanek wykonuje profesjonalne tłumaczenia dowolnych tekstów z i na język czeski. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm wszystkich branż (także specjalistycznych: przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Możemy przetłumaczyć dokumenty firmowe, faktury, katalogi, slogany reklamowe, sprawozdania, umowy, korespondencję handlową, akty, pełnomocnictwa, formularze i inne materiały, także niejawne. Nasi tłumacze zadbają nie tylko o poprawność tłumaczenia, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego, zarówno pod kątem samego języka, jak i kraju.

Jesteśmy tu, aby wspierać Cię
na drodze do sukcesu!
Napisz do Nas, aby otrzymać
darmową wycenę tłumaczenia!
 

Wyślij zapytanie!

583

Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie tłumaczeń w języku czeskim.
Oferujemy tłumaczenia tekstów na czeski, tłumaczenia ustne po czesku, lokalizację stron internetowych na język czeski oraz DTP.

Skontaktuj się z nami!

Firma / Imię i nazwisko (*)

Adres email (*)

Numer telefonu

Temat (*)

Treść wiadomości

Załącz plik (nie większy niż 10mb)

Dane osobowe będą przetwarzane zgodnie polityką prywatności
Skrivanek sp. z o.o.

X
KONTAKT