Tłumaczenia z czeskiego i na czeski

Wyceń tłumaczenie – język czeski

Tłumacz języka
czeskiego

Wyceń tłumaczenie – język czeski

Czeski: tłumaczenia

Kto mówi po czesku?

Język czeski należy do rodziny języków indoeuropejskich. Znajduje się w grupie języków zachodniosłowiańskich. Jest najbliżej spokrewniony z językiem słowackim, a w mniejszym stopniu z polskim i kaszubskim. Posługuje się nim około 11 milionów osób, dla zdecydowanej większości jest to język ojczysty. Z pomocą czeskiego porozumiemy się praktycznie jedynie na terenie Czech i w niektórych rejonach Słowacji. Warto także dodać, że jest to jeden z urzędowych języków UE.

Historia języka czeskiego

Czeski wywodzi się z języka prasłowiańskiego. W IX wieku powstała grupa czesko-słowacka, która wyodrębniła się ze Słowian zachodnich. Pierwsze zapisy języka czeskiego pochodzą z XII wieku, były to głównie teksty religijne. W okolicach XIV wieku, w okresie rozwoju państwa wielkomorawskiego dynamicznie rozwija się także język czeski. Sytuacja trwa do roku 1620, kiedy to Czesi przegrywają z Habsburgami. Czeski staje się językiem prostego ludu. Temat odrodzenia języka czeskiego powraca dopiero w XVIII wieku. W XIX wieku kształtuje się współczesny język literacki

Zastosowanie języka czeskiego w biznesie

Jako, że czeskim posługują się wyłącznie nasi sąsiedzi, jego znajomość będzie bardzo pomocna w rozwoju biznesu na terenie Republiki Czeskiej. Jego znajomość na pewno ułatwi i przyspieszy odniesienie sukcesu na tym rynku. Na arenie międzynarodowej czeski nie odgrywa większej roli.

Tłumacz języka czeskiego

Agencja Skrivanek wykonuje profesjonalne tłumaczenia tekstów na język czeski i tłumaczenie z języka czeskiego na polski. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm wszystkich branż (także specjalistycznych: przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Możemy wykonać tłumaczenie umowy z języka czeskiego oraz przetłumaczyć dokumenty firmowe, faktury, katalogi, slogany reklamowe, sprawozdania, korespondencję handlową, akty, pełnomocnictwa, formularze i inne materiały, także niejawne. Nasi tłumacze języka czeskiego zadbają nie tylko o poprawność tłumaczenia, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego, zarówno pod kątem samego języka, jak i kraju.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka czeskiego i na język czeskiego dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka czeskiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język czeski

Stworzyliśmy bezpłatny słownik języka czeskiego, który może Ci się przydać podczas podróży do kraju, w którym język czeski jest powszechnie używany.

11412

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język czeski:
tłumaczenia pisemne w języku czeskim– zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język czeski; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka czeskiego– symultaniczne i konsekutywne;

Najczęściej wykonujemy tłumaczenia z czeskiego w kombinacjach z poniższymi językami:

8631
8633
8634
8635
8636
8637
8638
8639
8640
8641
8642
8643

Proces tłumaczenia na język czeski oraz z języka czeskiego na inne języki:

1. Wycena tłumaczenia

W ciągu 15-30 minut po otrzymaniu zapytania od klienta nasi pracownicy przygotują ofertę lub poproszą o dodatkowe informacje, aby przygotować dokładną wycenę zlecenia.

2. Analiza dokumentów

Wysyłamy potwierdzenie zamówienia do klienta z podaniem ceny tłumaczenia na język czeski lub z czeskiego na inny język oraz terminu realizacji zleconego tłumaczenia.

3. Dobranie tłumacza

Nasz pracownik przydziela zlecenie tłumaczowi specjalizującemu się w danej dziedzinie lub branży, który następnie wykona tłumaczenie na język czeski lub z języka czeskiego.

4. Tłumaczenie tekstów/materiałów

Przydzielony tłumacz wykonuje tłumaczenie dokumentu na język czeski zgodnie
z instrukcjami otrzymanymi od klienta.

5. Korekta i edycja tłumaczenia

Tłumaczenie jest sprawdzane
i edytowane przez nasz dział korekt językowych, aby wyeliminować ewentualne błędy.

6. Kontrola jakości i dostawa

Przeprowadzamy kontrolę jakości, aby upewnić się, że tłumaczenie spełnia najwyższe standardy jakości, a następnie dostarczamy gotowy dokument do klienta.

FAQ – język czeski

Jaka jest cena tłumaczenia na język czeski?

Cena tłumaczenia zależy od terminu wykonania, formatu plików, charakteru dokumentu i jego dziedziny czy dodatkowych usług zamówionych przez klienta. Dlatego też każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie.

Czy cena tłumaczenia na język czeski zawiera podatek VAT?

Ceny podajemy w kwocie netto i brutto, tj. w kwocie bez VAT i z uwzględnieniem podatku VAT.

Ile wynosi czas tłumaczenia na język czeski?

Termin wykonania ustalamy przed rozpoczęciem pracy nad tekstem. Co do zasady, w ciągu dnia roboczego można przetłumaczyć około 8 stron obliczeniowych, przy założeniu, że strona to 250 słów. Możliwa jest także realizacja w trybie ekspresowym, na indywidualnie ustalonych warunkach.

Czy mogę zlecić tłumaczenie na język czeski w trybie pilnym?

Oprócz realizacji zleceń w trybie zwykłym, oferujemy również tryb ekspresowy. Wszelkie szczegóły ustalamy indywidualnie. Warto jednak pamiętać, że krótszy termin wykonania oznacza mniej czasu na poszczególne procesy. To, co sprawdzi się przy tekście wewnątrzfirmowym, niekoniecznie zalecane jest w przypadku tekstów do publikacji, wymagających wielokrotnego sprawdzenia i „dopieszczenia” szczegółów. Niezależnie od powyższego, zawsze staramy się zapewnić jak najkrótsze terminy realizacji. Warto zwrócić uwagę, że cena tłumaczenia ekspresowego będzie wyższa niż koszt tłumaczenia zwykłego.

Czy oferują Państwo jakiekolwiek gwarancje jakości tłumaczenia na język czeski?

Oczywiście. Posiadamy certyfikaty norm ISO 9001, EN 17100 oraz ISO 27001, a także ubezpieczenie OC w zakresie odpowiedzialności zawodowej. Zapewniamy stuprocentową poufność oraz bierzemy pełną odpowiedzialność za najwyższą jakość wszystkich procesów i terminową realizację każdego projektu, niezależnie od jego objętości czy stopnia złożoności.

Czy jest dostępny cennik tłumaczeń?

Tak. Cennik tłumaczeń jest integralną częścią umowy o współpracy z klientami i zawsze informujemy o cenie tłumaczenia przed realizacją projektu. Każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie na podstawie naszego cennika, liczby słów w dokumencie źródłowym, pary językowej i innych aspektów. Aby otrzymać bezpłatną wycenę, wystarczy przesłać nam dokumenty, jakie chcą Państwo przetłumaczyć.

Ocena Google
4.9
Na podstawie 406 recenzji
×