Tłumaczenia z serbskiego i na serbski

Wyceń tłumaczenie – język serbski

Tłumacz języka
serbskiego

Wyceń tłumaczenie – język serbski

Serbski: tłumaczenia

Kto mówi po serbsku?

Serbski należy do rodziny języków indoeuropejskich, do grupy połudiowosłowiańskiej. Serbskim posługuje się około 13 milionów osób.

Jego użytkowników spotkamy przede wszystkim w Serbii, ale także w Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie, Macedonii, Bułgarii, czy Albanii.

Historia języka serbskiego

Serbski powstał przez rozbicie języka serbsko-chorwackiego. Mówi się, że jego użytkownicy nie mają najmniejszych trudności z porozumieniem się z uwagi na podobieństwo językowe. Początkowo Serbowie posługiwali się staro-cerkiewno-słowiańskim. Do powstania serbskiego w jego obecnej formie bardzo przysłużył się Vuk Karadžic, który zrezygnował z tradycyjnego języka cerkiewnego i oparł język na jednym z dialektów. Był to początek XIX wieku. W 1791 powstało pierwsze gimnazjum nauczające w języku serbskim. W 1850 w ramach idei jedności Słowian podpisano umowę językową między Serbami i Chorwatami. Był to początek tworzenia się języka, który w XX wieku zyskał miano serbsko-chorwackiego.

Zastosowanie języka serbskiego w biznesie

Język serbski rolę w biznesie odgrywa tylko na polu współpracy biznesowej ze Serbią, która na dodatek nie jest popularną destynacją biznesową. Na arenie międzynarodowej, jego znajomość raczej nie będzie użyteczna w działalności biznesowej.

Tłumacz języka serbskiego

Agencja Skrivanek wykonuje profesjonalne tłumaczenia tekstów na język serbski i tłumaczenia z języka serbskiego na polski. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm wszystkich branż (także specjalistycznych: przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Możemy wykonać tłumaczenie umowy z języka serbskiego oraz przetłumaczyć dokumenty firmowe, faktury, katalogi, slogany reklamowe, sprawozdania, umowy, korespondencję handlową, akty, pełnomocnictwa, formularze i inne materiały, także niejawne. Nasi tłumacze języka serbskiego zadbają nie tylko o poprawność tłumaczenia, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego, zarówno pod kątem samego języka, jak i kraju.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka serbskiego i na język serbski dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka serbskiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język serbski

15688

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język serbski:
tłumaczenia pisemne w języku serbskim – zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język serbski; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka serbskiego – symultaniczne i konsekutywne;