Tłumaczenia z języka perskiego i na język perski

Wyceń tłumaczenie – język perski

Tłumacz języka
perskiego

Wyceń tłumaczenie – język perski

Perski: tłumaczenia

Skrivanek oferuje tłumaczenia na perski wykonywane przez tłumaczy z wieloletnim doświadczeniem w branży oraz specjalistyczną wiedzą w wymaganej dziedzinie (medycyna, finanse, prawo – w zależności od potrzeb klienta). Wprawny tłumacz, tworząc przekład z perskiego na polski lub odwrotne, potrafi precyzyjnie oddać przekaz zawarty w treści i zachować zgodność z oryginalnym tekstem. Nasze doświadczenie jest gwarancją Państwa satysfakcji z wykonanego tłumaczenia. Perski to jedna z wielu naszych specjalności. Biura Skrivanka mieszczą się w Warszawie oraz innych dużych polskich miastach. Jeśli poszukują Państwo profesjonalisty posługującego się językiem perskim, to poszukiwania można zakończyć – proponujemy kompleksową usługę tłumaczenia z polskiego na perski lub z perskiego na polski. Możliwe są również przekłady z dowolnego języka z naszej oferty na perski i w drugą stronę.

Kto mówi po persku?

Językiem perskim posługuje się około 60 milionów osób na całym świecie. Dla zdecydowanej większości z nich jest to język ojczysty. Do języka perskiego zalicza się siedem odmian, które często są klasyfikowane jako oddzielne języki: aimak, bahtiari, gilani, gurani, hazaragi, luri i mazandarani. Tadżycki, oficjalny język Tadżykistanu, również jest uznawany za odmianę języka perskiego, co oznacza kolejne 8 milionów użytkowników. Po persku komunikują się osoby zamieszkujące głównie Iran, Afganistan i Irak. Język perski jest określany mianem drugiego języka islamu (pierwszy to arabski). W świecie arabskim ma zatem status lingua franca – języka powszechnie stosowanego i rozumianego przez większość ludzi.

Historia języka perskiego

Perski to język z irańskiej grupy języków indoeuropejskich. Historia tego języka zaczyna się w okolicach 500 roku przed naszą erą. Najstarszy znany tekst napisany w języku staroperskim pochodzi z inskrypcji z Behistun datowanej na czasy króla Dariusza I. Przejście ze staroperskiego na perski prawdopodobnie rozpoczęło się już przed IV wiekiem przed naszą erą. Jednak język perski został potwierdzony dopiero 600 lat później, kiedy pojawił się w inskrypcjach z epoki Sasanidów. Zatem żadnej formy języka przed tym czasem nie można z całą pewnością opisać. Co więcej – jako język literacki język perski jest dokumentowany znacznie później, w VI lub VII wieku. Począwszy od VIII wieku język perski stopniowo zaczął ulegać nowoperskiemu, a forma okresu średniego trwała tylko w tekstach zaratusztrianizmu. Wersja współczesna jest w użyciu od XIX wieku. Wówczas w świecie arabskim wciąż funkcjonowało głównie słownictwo arabskie, jednak wiele wyrazów zostało zintegrowanych z perską fonologią i gramatyką. Ponadto pod rządami dynastii Kadżarów do języka perskiego weszło wiele terminów rosyjskich, francuskich i angielskich.

Perski w biznesie

Chociaż na arenie międzynarodowej perski nie odgrywa dużej roli, to jego znajomość może okazać się bardzo przydatna do prowadzenia biznesu w Afganistanie, Tadżykistanie, Azerbejdżanie i Rosji, a w Iranie i Iraku wręcz niezbędna. Dlatego, działając na tamtejszych rynkach, niezwykle istotne jest zadbanie o profesjonalne tłumaczenia na perski wszystkich firmowych materiałów. Natomiast w przypadku importu towarów na rodzimy rynek warto zadbać o profesjonalne tłumaczenie z perskiego na polski. Na pewno przyczyni się to do sukcesu na wymagającym rynku międzynarodowym.

Tłumacz języka perskiego

Skrivanek wykonuje profesjonalne przekłady na perski oraz z perskiego. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy języka perskiego, którzy specjalizują się w rozmaitych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm działających w różnych branżach (przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Wykonamy tłumaczenie umów lub dokumentów firmowych, faktur, katalogów, sloganów reklamowych, sprawozdań, korespondencji handlowej, aktów prawnych, pełnomocnictw, formularzy i innych materiałów, także niejawnych. Nasi tłumacze języka perskiego zadbają nie tylko o poprawność przekładu, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka perskiego i na język perski dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka perskiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język perski

16774

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język perski:
tłumaczenia pisemne w języku perskim– zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język perski; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka perskiego– symultaniczne i konsekutywne;