Tłumaczenia z języka mongolskiego i na język mongolski

Wyceń tłumaczenie – język mongolski

Tłumacz języka
mongolskiego

Wyceń tłumaczenie – język mongolski

Mongolski: tłumaczenia

Skrivanek oferuje tłumaczenia na mongolski wykonywane przez tłumaczy z wieloletnim doświadczeniem w branży oraz specjalistyczną wiedzą w wymaganej dziedzinie (medycyna, finanse, prawo – w zależności od potrzeb klienta). Wprawny tłumacz, tworząc przekład z mongolskiego na polski lub odwrotne, potrafi precyzyjnie oddać przekaz zawarty w treści i zachować zgodność z oryginalnym tekstem. Nasze doświadczenie jest gwarancją Państwa satysfakcji z wykonanego tłumaczenia. Mongolski to jedna z wielu naszych specjalności. Biura Skrivanka mieszczą się w Warszawie oraz innych dużych polskich miastach. Jeśli poszukują Państwo profesjonalisty posługującego się językiem mongolskim, to poszukiwania można zakończyć – proponujemy kompleksową usługę tłumaczenia z polskiego na mongolski lub z mongolskiego na polski. Możliwe są również przekłady z dowolnego języka z naszej oferty na mongolski i w drugą stronę.

Kto mówi po mongolsku?

Językiem mongolskim posługuje się około 7 milionów osób na całym świecie. To język z rodziny języków ałtajskich, grupy języków mongolskich. Grupa ta – poza mongolskim – obejmuje tak zwane języki mongolskie peryferyjne, którymi posługuje się zaledwie kilkaset tysięcy osób. W języku mongolskim można wyróżnić dialekty: chorczyn-tumucki, chorczyński, czacharski, ordoski, udżumczyński, uracki. Użytkowników języka mongolskiego znajdziemy przede wszystkim w Mongolii. Mieszkają także w Chinach i syberyjskiej części Rosji.

Historia języka mongolskiego

Najwcześniejszym zachowanym tekstem mongolskim może być stela Yisüngge. Był to swego rodzaju raport na temat sportu napisany mongolskim pismem na kamieniu w 1224 lub 1225 roku. Ważny zabytek języka mongolskiego to opracowana w XIII wieku przez Kirakosa z Gandży mongolsko-armeńska lista 55 słów. Od XIII do XV wieku teksty w języku mongolskim pisano przy pomocy czterech różnych alfabetów. Nie wiadomo dokładnie kiedy opracowano alfabet mongolski i zaczęto posługiwać się ponadregionalną, klasyczną wersją języka mongolskiego. Przed okresem podbojów Czyngis-chana mówimy o okresie języka staromongolskiego. Od przełomu XII i XIII wieku do przełomu wieków XV i XVI mówimy o okresie średniomongolskim. W wyniku podbojów Czyngis-chana liczne dialekty mongolskiego zostały rozproszone po olbrzymich obszarach, od Mandżurii aż po Europę Wschodnią. Z czasem rozwinęły się z nich współczesne języki rodziny mongolskiej, które obecnie obejmują ponad 10 różnych języków i dialektów. Począwszy od XVII wieku zaczął się kształtować język nowomongolski, w którym występują zauważalne różnice w porównaniu z pozostałymi językami mongolskimi. Po II wojnie światowej podstawą literackiego języka mongolskiego stał się dialekt chałchaski.

Mongolski w biznesie

Chociaż na arenie międzynarodowej mongolski nie odgrywa dużej roli, to jego znajomość może okazać się niezbędna do prowadzenia biznesu w Mongolii. Dlatego, działając na tamtejszym rynku, niezwykle istotne jest zadbanie o profesjonalne tłumaczenia na mongolski wszystkich firmowych materiałów. Natomiast w przypadku importu towarów lub surowców (na przykład miedzi lub złota) na rodzimy rynek warto zadbać o profesjonalne tłumaczenie z mongolskiego na polski. Na pewno przyczyni się to do sukcesu na wymagającym rynku międzynarodowym.

Tłumacz języka mongolskiego

Skrivanek wykonuje profesjonalne przekłady na mongolski oraz z mongolskiego. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy języka mongolskiego, którzy specjalizują się w rozmaitych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm działających w różnych branżach (przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Wykonamy tłumaczenie umów lub dokumentów firmowych, faktur, katalogów, sloganów reklamowych, sprawozdań, korespondencji handlowej, aktów prawnych, pełnomocnictw, formularzy i innych materiałów, także niejawnych. Nasi tłumacze języka mongolskiego zadbają nie tylko o poprawność przekładu, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka mongolskiego i na język mongolski dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka mongolskiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język mongolski

16771

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język mongolski:
tłumaczenia pisemne w języku mongolskim– zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język mongolski; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka mongolskiego– symultaniczne i konsekutywne;