Tłumaczenia symultaniczne

tłumaczenia

Obsługa międzynarodowych konferencji z dużą liczbą uczestników

1

Tłumaczenia symultaniczne (konferencyjne) polegają na tłumaczeniu wypowiedzi na bieżąco, równolegle z wypowiedzią prelegenta. Ta forma tłumaczenia wybierana jest przede wszystkim przy obsłudze międzynarodowych konferencji z dużą liczbą uczestników lub w ramach spotkań wielojęzycznych. Największa korzyść związana z tego rodzaju tłumaczeniem to oszczędność czasu.

W przypadku konferencji czy spotkań, w których udział bierze duża grupa ludzi, posługująca się różnymi językami, tłumaczenia symultaniczne to gwarancja komfortu dla jego uczestników. Jeśli sytuacja wymaga, aby wypowiedzi były przekładane na kilka języków, taki sposób tłumaczenia jest wręcz jedynym rozwiązaniem.

Tłumaczenia symultaniczne
Tłumaczenia symultaniczne
Tłumaczenia symultaniczne, stanowisko pracy tłumacza ustnego, miejsce opracowywania nowych translacji

Profesjonalne tłumaczenia symultaniczne

1

Tłumaczenie symultaniczne wymaga zwykle użycia specjalnego sprzętu konferencyjnego, który z przyjemnością Państwu zapewnimy, musi być więc przygotowywane i wykonywane przez profesjonalistów, którzy zapewnią niezbędne urządzenia i optymalne ich wykorzystanie. 

Z przyjemnością zapewnimy Państwu wszystko, co niezbędne do przeprowadzania tłumaczeń symultanicznych. Dysponujemy własnymi urządzeniami wraz z w pełni wyposażonymi kabinami dla tłumaczy, a także przenośnymi odbiornikami, wzmacniaczem miksującym, bezprzewodowymi mikrofonami ręcznymi i nagłownymi oraz innym sprzętem niezbędnym dla zapewnienia maksymalnego komfortu mówcom, tłumaczom i słuchaczom. Każdemu uczestnikowi wydarzenia zapewnimy odbiorniki i stereofoniczne słuchawki, umożliwiające odbiór wykładu czy przemówienia w języku, na który jest ono tłumaczone.

Tłumaczenie symultaniczne wypowiedzi to jeden z najtrudniejszych typów tłumaczeń. Nie ma bowiem możliwości poproszenia mówcy o powtórzenie, każde zdanie musi być przekładane bardzo szybko i precyzyjnie. Dla tłumacza wiąże się to z pracą pod presją czasu, koniecznością utrzymywania maksymalnego skupienia przez cały czas trwania wypowiedzi oraz podzielnością uwagi. Nasi tłumacze mają wszystkie te cechy – to profesjonaliści z dużym doświadczeniem i rozległą wiedzą pozwalającą na dokonywanie tłumaczeń wypowiedzi dotyczących różnych działów tematycznych, od finansów, przez poszczególne dziedziny nauki, aż po kulturę, sztukę i sport.

Przy mniej oficjalnych okazjach lub w sytuacjach, gdy tłumaczenie jest potrzebne tylko niewielkiej grupie osób, można alternatywnie zastosować inny wariant tłumaczenia symultanicznego polegający na przekładzie szeptem treści wygłaszanego przemówienia lub prowadzonej rozmowy dla jednego lub kilku (maksymalnie trzech) uczestników spotkania. Jest to tzw. tłumaczenie szeptane.

Case study – symultaniczne tłumaczenie ustne podczas wizyty premiera i ministra

1

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk to spółka akcyjna powstała w 1998 roku. Jej udziałowcami są Skarb Państwa, Gmina Gdańsk oraz uprawnieni pracownicy. Jej działalność obejmuje m.in. zarządzanie nieruchomościami i infrastrukturą portową, rozbudowę, utrzymanie i modernizacja portu oraz pozyskiwanie nieruchomości niezbędnych do rozwoju portu. W związku z prężnie rozwijającą się działalnością spółki pojawiła się potrzeba symultanicznego tłumaczenia ustnego potrzebnego w związku z wizytą Premiera RP Mateusza Morawieckiego oraz wiceministra infrastruktury. Istotne było dobranie odpowiednich tłumaczy oraz przetransportowanie sprzętu w krótkim czasie od momentu złożenia zlecenia.

Tłumaczenie ustne
Wypełnij formularz, a otrzymasz bezpłatną wycenę!

  Firma / Imię i nazwisko (*)
  Numer telefonu
  Adres email (*)
  Twoja lokalizacja/miasto (*)
  Kombinacja językowa (*)
  Data tłumaczenia (*)
  Tłumaczenie w godzinach (*)
  Miejsce tłumaczenia (nie dotyczy tłumaczeń online)

  Rodzaj tłumaczenia:

  Treść wiadomości / Jak możemy Ci pomóc?

  Zachęcamy do podania numeru telefonu. Ułatwi on kontakt w przypadku niejasności oraz usprawni proces obsługi zlecenia.


  CZY POTRZEBUJESZ
  tłumaczenia lub innych usług językowych?
  Napisz do nas – Pomożemy
  Privacy Preferences
  When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.