Tłumaczenia z języka kaszubskiego i na język kaszubski

Wyceń tłumaczenie – język kaszubski

Tłumacz języka
kaszubskiego

Wyceń tłumaczenie – język kaszubski

Kaszubski: tłumaczenia

Skrivanek oferuje tłumaczenia na dialekt kaszubski wykonywane przez tłumaczy pochodzących z regionu Kaszub (województwo pomorskie). Wprawny tłumacz, tworząc przekład z kaszubskiego na polski lub odwrotne, potrafi precyzyjnie oddać przekaz zawarty w treści i zachować zgodność z oryginalnym tekstem. Nasze doświadczenie jest gwarancją Państwa satysfakcji z wykonanego tłumaczenia. Kaszubski to jedna z wielu naszych specjalności. Biura Skrivanka mieszczą się w Warszawie oraz innych dużych polskich miastach. Jeśli poszukują Państwo profesjonalisty posługującego się kaszubskim, to poszukiwania można zakończyć – proponujemy kompleksową usługę tłumaczenia z polskiego na kaszubski luz z kaszubskiego na polski. Możliwe są również przekłady z dowolnego języka z naszej oferty na kaszubski i w drugą stronę.

Kto mówi po kaszubsku?

Kaszubskim posługuje się około 100 tysięcy osób. Należy do dużej rodziny języków indoeuropejskich, grupy języków lechickich. Jest on używany przede wszystkim na Kaszubach. W zależności od przyjętych kryteriów kaszubski klasyfikuje się jako odrębny język lub dialekt języka polskiego. Największy ośrodek kulturalno-gospodarczy leżący na terenie Kaszub to Gdańsk.

Historia języka kaszubskiego

Najstarsze znane teksty w języku kaszubskim pochodzą z 1402 roku. Warto jednak zaznaczyć, że są to teksty polskojęzyczne zawierające kaszubizmy. Za najstarsze kaszubskie dzieła literackie uważane są: „Duchowne piesnie Dra Marcina Luthera i inszich naboznich męzow” Szymona Krofeya z 1586 roku i „Mały Catechism Niemiecko Wándalski abo Slowięski” Michała Pontanusa z 1643 roku. Język kaszubski wyewoluował do obecnie przyjętej formy po wydaniu w 1879 roku książki Floriana Ceynowy pod tytułem „Zarés do Grammatikj Kašébsko-Słovjnskjè Mòvé”. Obecnie w Polsce dzieci uczą się języka kaszubskiego w około 400 szkołach. Od 2005 roku istnieje możliwość zdawania z niego egzaminu maturalnego. Jest też używany w niektórych parafiach jako język liturgii. Ponadto są wydawane w języku kaszubskim czasopisma i książki oraz nadawane programy radiowe i telewizyjne.

Specyfika języka kaszubskiego

Obecnie większość badaczy określa język kaszubski mianem etnolektu (odmiana języka charakterystyczna dla danej grupy etnicznej). Kaszubski wykazuje wiele cech wspólnych z gwarami języka polskiego i jego postacią literacką, jednak do jego zapisu używa się nieco innego alfabetu. Litery nie występujące w polskim alfabecie to: ã, é, ë, ò, ô, ù. W języku kaszubskim wyraźnie widoczne są także wpływy języka niemieckiego (zawiera więcej germanizmów niż standardowy język polski). Kaszubski sam w sobie nie jest jednolity. Dzieli się na gwary północno-kaszubskie (11 różnych gwar), środkowo-kaszubskie (9 gwar) i południowo-kaszubskie (4 gwary).

Tłumacz języka kaszubskiego

Skrivanek wykonuje profesjonalne przekłady na kaszubski oraz z kaszubski. Mamy doświadczenie w tłumaczeniu książek, historii i bajek dla dzieci, artykułów i wielu innych materiałów. Nasza oferta jest skierowana do firm działających w różnych branżach. Wykonamy tłumaczenie wszelkich potrzebnych treści. Nasi tłumacze języka kaszubskiego zadbają nie tylko o poprawność przekładu, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka kaszubskiego i na język kaszusbki dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka kaszubskiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język kaszubski

16674

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język kaszubski:
tłumaczenia pisemne w języku kaszubskim– zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język kaszubski; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka kaszubskiego– symultaniczne i konsekutywne;