Tłumaczenia z języka hindi i na język hindi

Wyceń tłumaczenie – język hinduski

Hindi: tłumaczenia

Skrivanek oferuje tłumaczenia na hindi wykonywane przez tłumaczy z wieloletnim doświadczeniem w branży oraz specjalistyczną wiedzą w wymaganej dziedzinie (medycyna, finanse, prawo – w zależności od potrzeb klienta). Wprawny tłumacz, tworząc przekład z hindi na polski lub odwrotne, potrafi precyzyjnie oddać przekaz zawarty w treści i zachować zgodność z oryginalnym tekstem. Nasze doświadczenie jest gwarancją Państwa satysfakcji z wykonanego tłumaczenia. Język hindi to jedna z wielu naszych specjalności. Biura Skrivanka mieszczą się w Warszawie oraz innych dużych polskich miastach. Jeśli poszukują Państwo profesjonalisty posługującego się językiem hindi, to poszukiwania można zakończyć – proponujemy kompleksową usługę tłumaczenia z polskiego na hindi lub z hindi na polski. Możliwe są również przekłady z dowolnego języka z naszej oferty na hindi i w drugą stronę.

Kto mówi w języku hindi?

W zależności od sposobu liczenia hindi ma 180 milionów lub aż 422 miliony użytkowników na całym świecie. Ta większa liczba wynika z uwzględnienia użytkowników języków radżastani, bihari oraz pahari, które są często klasyfikowane jako dialekty hindi. Język hindi należy do dużej grupy języków indoeuropejskich, a konkretnie języków indoaryjskich. Hindi jest przede wszystkim językiem urzędowym Indii. Jednak jego użytkowników można też spotkać w Nepalu, na Fidżi, na Mauritiusie i w Surinamie. Ponadto spora grupa osób posługujących się hindi mieszka w Europie Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych.

Historia języka hindi

Podobnie jak inne języki indoaryjskie hindi bezpośrednio wywodzi się od wczesnej formy wedyjskiego sanskrytu, który pojawił się w VII wieku naszej ery. Przed standaryzacją hindi różne dialekty i języki zyskały na znaczeniu w wyniku używania ich w literaturze (awadhi i bradź bhasza). Wczesna literatura hindi powstała w XII i XIII wieku naszej ery. Dzieła z tego okresu obejmowały epopeje w radżastani. Używany dziś język hindi opiera się na dialekcie khari boli, języku narodowym Delhi i okolic, który zastąpił wcześniejsze dialekty, takie jak awadhi, maithili i bradź bhasza. Współczesny hindi i jego tradycja literacka rozwinęły się pod koniec XVIII wieku i w zbliżonej formie obowiązują także dziś.

Hindi w biznesie

Język hindi będzie niezbędny, gdy chcemy prowadzić działalność gospodarczą w Indiach. Ten rynek jest coraz bardziej interesujący dla polskich przedsiębiorców z uwagi na bardzo dynamiczny wzrost. Pomiędzy rządem polskim a rządem indyjskim została podpisana umowa w sprawie popierania i wzajemnej ochronie inwestycji. Do końca 2017 roku polskie firmy zainwestowały w Indiach 271 milionów dolarów amerykańskich netto. Z kolei indyjskie firmy zainwestowały w Polsce w tym samym okresie kwotę około 103 milionów dolarów amerykańskich netto. Dlatego, działając na tamtejszych rynkach, niezwykle istotne jest zadbanie o profesjonalne tłumaczenia na hindi wszystkich firmowych materiałów. Natomiast w przypadku importu towarów (na przykład materiałów włókienniczych lub chemicznych, które głównie importujemy z Indii) na rodzimy rynek warto zadbać o profesjonalne tłumaczenie z hindi na polski. Na pewno przyczyni się to do sukcesu na wymagającym rynku międzynarodowym.

Tłumacz języka hindi

Skrivanek wykonuje profesjonalne przekłady na hindi oraz z hindi. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy języka hindi, którzy specjalizują się w rozmaitych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm działających w różnych branżach (przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Wykonamy tłumaczenie umów lub dokumentów firmowych, faktur, katalogów, sloganów reklamowych, sprawozdań, korespondencji handlowej, aktów prawnych, pełnomocnictw, formularzy i innych materiałów, także niejawnych. Nasi tłumacze języka hindi zadbają nie tylko o poprawność przekładu, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka hindi i na język hindi dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka hinduskiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język hinduski

16746

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język hindi:
tłumaczenia pisemne w języku hindi– zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język hinduski; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka hinduskiego– symultaniczne i konsekutywne;