Tłumaczenia z języka katalońskiego i na język kataloński

Wyceń tłumaczenie – język kataloński

Tłumacz języka
katalońskiego

Wyceń tłumaczenie – język kataloński

Kataloński: tłumaczenia

Skrivanek oferuje tłumaczenia na kataloński wykonywane przez tłumaczy z wieloletnim doświadczeniem w branży oraz specjalistyczną wiedzą w wymaganej dziedzinie (medycyna, finanse, prawo – w zależności od potrzeb klienta). Wprawny tłumacz, tworząc przekład z katalońskiego na polski lub odwrotne, potrafi precyzyjnie oddać przekaz zawarty w treści i zachować zgodność z oryginalnym tekstem. Nasze doświadczenie jest gwarancją Państwa satysfakcji z wykonanego tłumaczenia. Kataloński to jedna z wielu naszych specjalności. Biura Skrivanka mieszczą się w Warszawie oraz innych dużych polskich miastach. Jeśli poszukują Państwo profesjonalisty posługującego się językiem katalońskim, to poszukiwania można zakończyć – proponujemy kompleksową usługę tłumaczenia z polskiego na kataloński lub z katalońskiego na polski. Możliwe są również przekłady z dowolnego języka z naszej oferty na kataloński i w drugą stronę.

Kto mówi po katalońsku?

Językiem katalońskim posługuje się około 11 milionów osób na całym świecie. Dla zdecydowanej większości z nich jest to język ojczysty. Kataloński należy do rodziny języków indoeuropejskich, grupy języków zachodnioromańskich. Część językoznawców zalicza język kataloński do grupy galoromańskiej. Kataloński jest jednym z pięciu najczęściej używanych języków w Hiszpanii. Najwięcej użytkowników tego języka spotkamy w Katalonii, Walencji i na Balearach. Poza Hiszpanią kataloński pełni funkcję języka urzędowego w Andorze. Część osób mówiących językiem katalońskim mieszka w Murcji i na Sardynii.

Historia języka katalońskiego

Historia języka katalońskiego sięga IX wieku naszej ery. Kataloński, podobnie jak włoski czy francuski, wywodzi się bezpośrednio z łaciny. Język ten rozwijał się po obu stronach wschodniego krańca Pirenejów. Począwszy od VIII wieku hrabiowie katalońscy rozszerzali swoje terytorium na południe i zachód kosztem muzułmanów, rozprzestrzeniając swój język. W XI i XII wieku katalońscy władcy dokonali ekspansji na północ od rzeki Ebro, a w XIII wieku podbili tereny Walencji i Baleary. Miasto Alghero na Sardynii zostało zaludnione przez osoby posługujące się katalońskim jeszcze w XIV wieku. Język dotarł także do Murcji. W średniowieczu kataloński przechodził swój złoty wiek, osiągając szczyt dojrzałości i bogactwa kulturowego. Wraz ze zjednoczeniem koron Kastylii i Aragonii używanie hiszpańskiego stopniowo stawało się coraz bardziej prestiżowe i oznaczało początek upadku katalońskiego. Następowało powolne zmniejszanie roli katalońskiego. Klęska prohabsburskiej koalicji w wojnie o sukcesję hiszpańską (w 1714 roku) zapoczątkowała szereg ustaw, które między innymi narzuciły użycie hiszpańskiego w dokumentacji prawnej w całej Hiszpanii.

Kataloński w biznesie

Język kataloński będzie bardzo pomocny w prowadzeniu działalności gospodarczej na rynku hiszpańskim. Katalońskim posługuje się około 19% mieszkańców tego kraju, dlatego warto go uwzględniać w planowaniu ekspansji międzynarodowej. W regionie, w którym kataloński jest powszechnie używany, leży Barcelona – jeden z dwóch najważniejszych ośrodków życia kulturalnego i biznesowego Hiszpanii. Dlatego, działając na tamtejszym rynku, niezwykle istotne jest zadbanie o profesjonalne tłumaczenia na kataloński wszystkich firmowych materiałów. Natomiast w przypadku importu towarów (na przykład win, z których Katalonia słynie) na rodzimy rynek warto zadbać o profesjonalne tłumaczenie z katalońskiego na polski. Na pewno przyczyni się to do sukcesu na wymagającym rynku międzynarodowym.

Tłumacz języka katalońskiego

Skrivanek wykonuje profesjonalne przekłady na kataloński oraz z katalońskiego. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy języka katalońskiego, którzy specjalizują się w rozmaitych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm działających w różnych branżach (przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Wykonamy tłumaczenie umów lub dokumentów firmowych, faktur, katalogów, sloganów reklamowych, sprawozdań, korespondencji handlowej, aktów prawnych, pełnomocnictw, formularzy i innych materiałów, także niejawnych. Nasi tłumacze języka katalońskiego zadbają nie tylko o poprawność przekładu, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka katalońskiego i na język kataloński dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka katalońskiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język kataloński

16759

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język kataloński:
tłumaczenia pisemne w języku katalońskim– zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język kataloński; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka katalońskiego– symultaniczne i konsekutywne;