Tłumaczenia z języka uzbeckiego i na język uzbecki

Wyceń tłumaczenie – język uzbecki

Tłumacz języka
uzbeckiego

Wyceń tłumaczenie – język uzbecki

Uzbecki: tłumaczenia

Skrivanek oferuje tłumaczenia na uzbecki wykonywane przez tłumaczy z wieloletnim doświadczeniem w branży oraz specjalistyczną wiedzą w wymaganej dziedzinie (medycyna, finanse, prawo – w zależności od potrzeb klienta). Wprawny tłumacz, tworząc przekład z uzbeckiego na polski lub odwrotne, potrafi precyzyjnie oddać przekaz zawarty w treści i zachować zgodność z oryginalnym tekstem. Nasze doświadczenie jest gwarancją Państwa satysfakcji z wykonanego tłumaczenia. Uzbecki to jedna z wielu naszych specjalności. Biura Skrivanka mieszczą się w Warszawie oraz innych dużych polskich miastach. Jeśli poszukują Państwo profesjonalisty posługującego się językiem uzbeckim, to poszukiwania można zakończyć – proponujemy kompleksową usługę tłumaczenia z polskiego na uzbecki lub z uzbeckiego na polski. Możliwe są również przekłady z dowolnego języka z naszej oferty na uzbecki i w drugą stronę.

Kto mówi po uzbecku?

Językiem uzbeckim posługuje się około 18 milionów osób na całym świecie. Dla zdecydowanej większości z nich jest to język ojczysty. Uzbecki należy do rodziny języków ałtajskich, grupy języków karłuckich (tureckich). Poza Uzbekistanem, gdzie jest to język urzędowy, uzbecki jest wykorzystywany głównie w Afganistanie. Znaczną liczbę użytkowników uzbeckiego można ponadto spotkać w Kazachstanie, Kirgistanie, Rosji, Turkmenistanie, a także w Chinach. Mniejszości uzbeckie żyją w Australii, Izraelu, Niemczech, Turcji, Stanach Zjednoczonych i na Ukrainie.

Historia języka uzbeckiego

W VIII wieku Uzbekistan trafił pod panowanie Arabów. Z tego powodu aż do 1927 roku uzbecki był zapisywany przy pomocy alfabetu arabskiego. Język uzbecki można uznać za bezpośredniego wywodzący się z lub późniejszą formę języka czagatajskiego (obecnie wymarłego), który pełnił rolę lingua franca w Azji Centralnej od XIII aż do XIX wieku naszej ery. Do popularyzacji języka uzbeckiego przyczynił się pisarz i poeta Ali Szer Nawoi, który jest powszechnie uważany za ojca literatury uzbeckiej. W latach 1940–1992, gdy Uzbekistan był republiką radziecką i funkcjonował jako Uzbecka Socjalistyczna Republika Radziecka, język uzbecki był zapisywany cyrylicą. Od 1992 roku jest oficjalnie zapisywany alfabetem łacińskim, jednak nadal można spotkać zapis cyrylicą lub alfabetem arabskim.

Uzbecki w biznesie

Choć obecnie współpraca gospodarcza między Polską i Uzbekistanem jest w powijakach (w 2018 roku stanowiła mniej niż 1% wymiany towarowej Uzbekistanu), to można zaobserwować trend wzrostowy. W 2018 roku polski eksport wzrósł o prawie 140%, a import o około 4%. Do rozpoczęcia działalności gospodarczej na terenie Uzbekistanu niezbędna będzie znajomość języka uzbeckiego. Oprócz samej znajomości języka niezwykle istotne jest zadbanie o profesjonalne tłumaczenia na uzbecki wszystkich firmowych materiałów. Natomiast w przypadku importu towarów (na przykład owoców i warzyw, miedzi, przędzy) na rodzimy rynek warto zadbać o profesjonalne tłumaczenie z uzbeckiego na polski. Na pewno przyczyni się to do sukcesu na wymagającym rynku międzynarodowym.

Tłumacz języka uzbeckiego

Skrivanek wykonuje profesjonalne przekłady na uzbecki oraz z uzbeckiego. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy języka uzbeckiego, którzy specjalizują się w rozmaitych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm działających w różnych branżach (przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Wykonamy tłumaczenie umów lub dokumentów firmowych, faktur, katalogów, sloganów reklamowych, sprawozdań, korespondencji handlowej, aktów prawnych, pełnomocnictw, formularzy i innych materiałów, także niejawnych. Nasi tłumacze języka uzbeckiego zadbają nie tylko o poprawność przekładu, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka uzbeckiego i na język uzbecki dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka uzbekciego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język uzbecki

16778

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język uzbecki:
tłumaczenia pisemne w języku uzbeckim– zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język uzbecki; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka uzbeckiego– symultaniczne i konsekutywne;