Tłumaczenia z duńskiego i na duński

Wyceń tłumaczenie – język duński

Tłumacz języka
duńskiego

Wyceń tłumaczenie – język duński

Duński: tłumaczenia

Kto mówi po duńsku?

Duński jest częścią rodziny języków indoeuropejskich, grupy języków północnogermańskich. Z jego pomocą porozumiewa się zaledwie 5,2 miliona osób.

Język duński ma status języka urzędowego jedynie w Danii i na Wyspach Owczych. Dużo osób mówi nim także w północnym regionie Niemiec – Szlezwiku-Holsztynie. Co ciekawe jest także nauczany w Islandii jako jeden z głównych języków obcych obok angielskiego i norweskiego, wszystko z powodu tego, że Islandia do lat 40 XX wieku była w posiadaniu Danii.

Historia języka duńskiego

Pierwsze teksty języka duńskiego pisane pismem łacińskim pochodzą z XIII wieku. Standardowy język duński powstał w wieku XVII na bazie dialektu zelandzkiego. Duński jest obecnie językiem dość jednolitym, dialekty nie są ani popularne, ani rozwinięte. Co ciekawe południowe dialekty języka szwedzkiego zalicza się do dialektów duńskich. Wynika to z faktu, że obszary te do 1658 roku były zamieszkiwane przez ludność duńską.

Zastosowanie języka duńskiego w biznesie

Jako, że duńskim posługują się wyłącznie mieszkańcy Danii, jego znajomość będzie bardzo pomocna w rozwoju biznesu na terenie tego kraju. Jego znajomość na pewno ułatwi i przyspieszy odniesienie sukcesu na tym rynku. Na arenie międzynarodowej duński nie odgrywa większej roli.

Tłumacz języka duńskiego

Agencja Skrivanek wykonuje profesjonalne tłumaczenia tekstów na język duński i tłumaczenie z języka duńskiego na polski. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm wszystkich branż (także specjalistycznych: przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Możemy wykonać tłumaczenie umowy z języka duńskiego oraz przetłumaczyć dokumenty firmowe, faktury, katalogi, slogany reklamowe, sprawozdania, umowy, korespondencję handlową, akty, pełnomocnictwa, formularze i inne materiały, także niejawne. Nasi tłumacze języka duńskiego zadbają nie tylko o poprawność tłumaczenia, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego, zarówno pod kątem samego języka, jak i kraju.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka duńskiego i na język duński dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka duńskiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język duński

15653

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język duński:
tłumaczenia pisemne w języku duńskim– zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język duński; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka duńskiego– symultaniczne i konsekutywne;