Tłumaczenia z gruzińskiego i na gruziński

Wyceń tłumaczenie – język gruziński

Tłumacz języka
gruzińskiego

Wyceń tłumaczenie – język gruziński

Gruziński: tłumaczenia

Kto mówi po gruzińsku?

Język gruziński należy do małej rodziny języków południowokaukaskich, jednocześnie stanowiąc najważniejszą jej część. Gruziński nie jest językiem jednolitym, składa się na niego ponad 18 dialektów, zasadniczo dzielonych na wschodnie i zachodnie.Na całym świecie posługuje się nim około 7,5 miliona osób.

Jedynym państwem, w którym jest to język urzędowy jest Gruzja. Poza nią może być przydatny w Turcji i Rosji, a także niektórych regionach Iranu.

Historia języka gruzińskiego

Historia gruzińskiego sięga V wieku n.e. Niektórzy twierdzą, że pierwsze ślady alfabetu pochodzą zaś już z III wieku p.n.e. Gruziński posiada bardzo bogatą literaturę, głównie liturgiczną. Zakłada się, że historia gruzińskiego dzieli się na dwa główne etapy: starogruziński – okres V-XI wiek oraz nowogruziński – od XII w.

Zastosowanie języka gruzińskiego w biznesie

Jako, że gruzińskim posługują się wyłącznie Gruzini, jego znajomość może być pomocna w rozwoju biznesu na terenie Gruzji. Jednak nie jest to zbyt popularna destynacja biznesowa. Na arenie międzynarodowej gruziński nie odgrywa większej roli.

Tłumacz języka gruzińskiego

Agencja Skrivanek wykonuje profesjonalne tłumaczenia tekstów na język gruziński i tłumaczenie z języka gruzińskiego na polski. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm wszystkich branż (także specjalistycznych: przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Możemy wykonać tłumaczenie umowy z języka gruzińskiego oraz przetłumaczyć dokumenty firmowe, faktury, katalogi, slogany reklamowe, sprawozdania, umowy, korespondencję handlową, akty, pełnomocnictwa, formularze i inne materiały, także niejawne. Nasi tłumacze języka gruzińskiego zadbają nie tylko o poprawność tłumaczenia, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego, zarówno pod kątem samego języka, jak i kraju.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka gruzińskiego i na język gruziński dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka gruzińskiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język gruziński

15665

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język gruziński:
tłumaczenia pisemne w języku gruzińskim – zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język gruziński; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka gruzińskiego – symultaniczne i konsekutywne;