Tłumaczenia z języka wietnamskiego i na język wietnamski

Wyceń tłumaczenie – język wietnamski

Tłumacz języka
wietnamskiego

Wyceń tłumaczenie – język wietnamski

Wietnamski: tłumaczenia

Skrivanek oferuje tłumaczenia na wietnamski wykonywane przez tłumaczy z wieloletnim doświadczeniem w branży oraz specjalistyczną wiedzą w wymaganej dziedzinie (medycyna, finanse, prawo – w zależności od potrzeb klienta). Wprawny tłumacz, tworząc przekład z wietnamskiego na polski lub odwrotne, potrafi precyzyjnie oddać przekaz zawarty w treści i zachować zgodność z oryginalnym tekstem. Nasze doświadczenie jest gwarancją Państwa satysfakcji z wykonanego tłumaczenia. Wietnamski to jedna z wielu naszych specjalności. Biura Skrivanka mieszczą się w Warszawie oraz innych dużych polskich miastach. Jeśli poszukują Państwo profesjonalisty posługującego się językiem wietnamskim, to poszukiwania można zakończyć – proponujemy kompleksową usługę tłumaczenia z polskiego na wietnamski lub z wietnamskiego na polski. Możliwe są również przekłady z dowolnego języka z naszej oferty na wietnamski i w drugą stronę.

Kto mówi po wietnamsku?

Językiem wietnamskim posługuje się około 76 milionów osób na całym świecie. Dla zdecydowanej większości z nich jest to język ojczysty. Wietnamski należy do dużej rodziny języków austroazjatyckich, grupy języków mon-khmer. Język wietnamski jest powszechnie używany przede wszystkim w samym Wietnamie. Ponadto można się z nim spotkać w Kambodży, Laosie i w pozostałych krajach Azji Wschodniej. Spora liczba wietnamskich emigrantów przebywa w Stanach Zjednoczonych.

Historia języka wietnamskiego

Uważa się, że początków języka wietnamskiego należy szukać w okolicach Rzeki Czerwonej w dzisiejszym północnym Wietnamie. Wietnamczycy pozostawali przez długi czas pod wpływem Chińczyków. Klasa rządząca przyjęła język chiński (mandaryński) jako język oficjalny. Następowało w związku z tym przenikanie chińskiego słownictwa i chińskich konstrukcji gramatycznych do wietnamskiego. W wyniku tego około jedna trzecia wietnamskiego zasobu leksykalnego składa się z chińsko-wietnamskich słów. Kiedy Francja najechała Wietnam pod koniec XIX wieku, francuski stopniowo zastępował chiński jako język urzędowy w edukacji i rządzie. Wietnamczycy przejęli w tym okresie wiele francuskich terminów. Możemy wyróżnić następujące okresy historyczne rozwoju wietnamskiego: przedwietnamski (określany też jako Proto-Viet-Muong), protowietnamski, archaiczny wietnamski, starożytny wietnamski, średni wietnamski i współczesny wietnamski.

Wietnamski w biznesie

Do prowadzenia działalności biznesowej w Wietnamie język wietnamski będzie niezbędny. Przyda się także w Laosie i Kambodży. Dlatego, działając na tamtejszych rynkach, niezwykle istotne jest zadbanie o profesjonalne tłumaczenia na wietnamski wszystkich firmowych materiałów. Natomiast w przypadku importu towarów (na przykład obuwia lub maszyn i urządzeń mechanicznych) na rodzimy rynek warto zadbać o profesjonalne tłumaczenie z wietnamskiego na polski. Na pewno przyczyni się to do sukcesu na wymagającym rynku międzynarodowym.

Tłumacz języka wietnamskiego

Skrivanek wykonuje profesjonalne przekłady na wietnamski oraz z wietnamskiego. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy języka wietnamskiego, którzy specjalizują się w rozmaitych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm działających w różnych branżach (przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Wykonamy tłumaczenie umów lub dokumentów firmowych, faktur, katalogów, sloganów reklamowych, sprawozdań, korespondencji handlowej, aktów prawnych, pełnomocnictw, formularzy i innych materiałów, także niejawnych. Nasi tłumacze języka wietnamskiego zadbają nie tylko o poprawność przekładu, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka wietnamskiego i na język wietnamski dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka wietnamskiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język wietnamski

16781

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język wietnamski:
tłumaczenia pisemne w języku wietnamskim– zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język wietnamski; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka wietnamskiego– symultaniczne i konsekutywne;