Tłumaczenia z japońskiego i na japoński

Wyceń tłumaczenie – język japoński

Tłumacz języka
japońskiego

Wyceń tłumaczenie – język japoński

Japoński: tłumaczenia

Kto mówi po japońsku?

Język japoński nie należy do żadnej rodziny językowej, jest to tak zwany język izolowany. Oznacza to, że nie możemy się doszukać pokrewieństwa z innymi znanymi językami. Posługuje się nim około 130 milionów osób – przede wszystkim mieszkańców Japonii, ale także japońskich emigrantów.

Język japoński ma status urzędowego jedynie w dwóch miejscach na świecie – Japonii i Palau (a konkretnie stanie Angaur).

Historia języka japońskiego

O pochodzeniu języka japońskiego wiadomo bardzo niewiele, a obecne teorie często stoją w sprzeczności ze sobą. Najstarsze złożone teksty japońskie pochodzą z VIII wieku n.e. Wiadomo, że japoński z tamtego okresu znacząco różnił się od obecnego. Pewne sylaby były zapisywane różnymi znakami, w języku było więcej samogłosek, na dodatek nie rozróżniano ich długości.

Zastosowanie języka japońskiego w biznesie

Japonia jest bardzo silną i ważną na arenie międzynarodowej gospodarką – zarówno pod względem techniki, jak i przemysłu i usług. Szczególnie po wojnie Japonia otworzyła się na kontakty międzynarodowe co przełożyło się na dynamiczny rozwój. Znajomość języka japońskiego przyda się w relacjach handlowych z tym krajem, ale także na arenie międzynarodowej, gdzie Japonia odgrywa coraz większą rolę.

Tłumacz języka japońskiego

Agencja Skrivanek wykonuje profesjonalne tłumaczenia tekstów na język japoński i tłumaczenie z języka japońskiego na polski. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm wszystkich branż (także specjalistycznych: przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Możemy wykonać tłumaczenie umowy z języka japońskiego oraz przetłumaczyć dokumenty firmowe, faktury, katalogi, slogany reklamowe, sprawozdania, umowy, korespondencję handlową, akty, pełnomocnictwa, formularze i inne materiały, także niejawne. Nasi tłumacze języka japońskiego zadbają nie tylko o poprawność tłumaczenia, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego, zarówno pod kątem samego języka, jak i kraju.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka japońskiego i na język japoński dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka japońskiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język japoński

15670

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język japoński:
tłumaczenia pisemne w języku japońskim – zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język japoński; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka japońskiego – symultaniczne i konsekutywne;