Tłumaczenia Bydgoszcz

Tłumaczenie zwykłe, przysięgłe i inne usługi językowe dla Ciebie oraz Twojej firmy w ponad 100 językach
tłumaczenia

Tłumacze biura Skrivanek dostarczą Państwu wysokiej jakości tłumaczenia wszystkich potrzebnych dokumentów. Nasi specjaliści językowi doskonale rozumieją różnice pomiędzy różnymi kulturami i rynkami lokalnymi, dzięki czemu są w stanie tworzyć teksty pod kątem konkretnych odbiorców w dowolnym kraju i dowolnym języku. Możemy również dokonać adaptacji już istniejących tekstów pod kątem każdej grupy docelowej. Jeśli chodzi o tłumaczenia, Bydgoszcz może pochwalić się wyjątkowym profesjonalizmem.

Oddział w Bydgoszczy powstał w październiku 2005 roku i razem z Oddziałami w Gdańsku i Szczecinie tworzy Region Północny, dając możliwość zaspokajania potrzeb tłumaczeniowych wielu Klientów na Kujawach i Pomorzu. Nasi Klienci doceniają nas za szeroki zakres usług i ich wysoką jakość, jak również za doświadczenie, profesjonalizm i miłą obsługę. Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego, ponieważ nasze biuro przy ulicy Stary Port 13 w tym momencie jest tylko adresem korespondencyjnym, a wszyscy pracownicy pracują zdalnie bądź z naszych innych lokalizacji.

}}

Pn-Pt: 8:00 – 17:00

Iwona
Dziweńka
Anna
Bugajska

Starszy doradca klienta

+48 609 999 382
anna.bugajska

Ewa
Jaguś-Kaczmarczyk
Czekamy na wiadomość
od Ciebie!

  Firma / Imię i nazwisko(*)
  Numer telefonu

  Adres email (*)

  Treść wiadomości / Jak możemy Ci pomóc?

  Co mówią o nas klienci?
  1
  GUGIK
  Główny Urząd Geodezji i Kartografii

  Główny Urząd Geodezji i Kartografii informuje, że współpracuje z firmą Skrivanek Sp. z o.o. w zakresie usług tłumaczenia pisemnego oraz ustnego (konsekutywnego). Zaświadczamy, że firma Skrivanek Sp. z o.o. jest kompetentnym i rzetelnym Wykonawcą, dostarczając produkty spełniające wymagania określone w umowie. Prace zostały wykonane solidnie i terminowo.

  MALBORK
  Miasto Malbork

  Miasto Malbork zaświadcza, że korzysta z usług tłumaczeniowych Skrivanek sp. z o.o. Możemy potwierdzić, że firma wykazuje się rzetelnością a tłumacze profesjonalizmem. Nasza współpraca trwa od 2015 roku i jak do tej pory za pośrednictwem Skrivanek sp. z o.o. wykonywaliśmy tłumaczenia ustne konferencyjne w języku niemieckim. Z przyjemnością zatem zarekomendujemy i udzielamy referencji Skrivanek sp. z. o.o. jako solidnemu i profesjonalnemu dostawcy usług językowych.

  ARP
  Agencja rozwoju Pomorza S.A.

  Agencja rozwoju Pomorza S.A. zaświadcza, iż korzysta z usług tłumaczeniowych Skrivanek sp. z o.o. Możemy potwierdzić, że jesteśmy zadowoleni ze współpracy, a firma wykazuje się rzetelnością, terminowością i obsługą klienta na wysokim poziomie. Z przyjemnością rekomendujemy i udzielamy referencji Skrivanek sp. z o.o. jako solidnemu i profesjonalnemu dostawy usług językowych.

  LUBLIN
  Urząd Miasta Lublin

  Standardem na rynku usług są wysoka jakość, zaangażowanie, profesjonalizm oraz sprawna obsługa klienta. Skrivanek Sp. z o.o. spełnia powyższe wymogi. Współpraca w zakresie usług tłumaczeniowych pomiędzy Biurem Obsługi Inwestorów, działającym w strukturze Urzędu Miasta Lublin, a firmą Skrivanek rozwija się od kilku lat. Pisemne tłumaczenia zawsze spełniały nasze oczekiwania pod kątem rzetelności i terminowości. Tłumaczenia ustne prowadzone były na wysokim poziomie, przy zastosowaniu profesjonalnego sprzętu.

  ESPIS
  Europejska Sieć Pamięci i Solidarność

  Zlecone tłumaczenia firma Skrivanek sp. z o.o. wykonywała z wartą odnotowania rzetelnością, sumiennością, zawsze dotrzymując ustalonych terminów. Firma wykazała elastyczność wobec naszych potrzeb oraz sprawdziła się podczas wykonywania pilnych zleceń, wymagających natychmiastowej gotowości i mobilizacji. Dodatkowo miła i bezproblemowa obsługa sprawiła, że współpraca z firmą Skrivanek. sp z o.o. przebiegała w sposób przyjemny i sprawny.

  MTP.Group_
  Grupa MTP

  Dziękujemy Państwo za ogromne zaangażowanie, cierpliwość i wniesioną w ten projekt wartość. Wspólnie stworzyliśmy wydarzenie, które zapisało się na kartach historii Organizacji Narodów Zjednoczonych. .. Nasi partnerzy po stronie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, przedstawiciele Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz uczestnicy Światowego Forum Miejskiego przekazali nam liczne podziękowania i wyrazy uznania za wkład włożony w organizację przedsięwzięcia, z którym się Państwem dzielimy.

  Tłumaczenia w Bydgoszczy

  1

  Jakie usługi Państwo świadczą?

  Świadczymy usługi tłumaczenia pisemnego i korekt językowych, tłumaczeń uwierzytelnionych, tłumaczeń maszynowych, tłumaczeń konsekutywnych i symultanicznych, obsługi konferencji międzynarodowych, lokalizacji stron www i oprogramowania, transkreacji, DTP, weryfikacji, dubbingu oraz voice-over.

  Na jakie języki tłumaczycie?

  Tłumaczymy we wszystkich językach europejskich i wielu pozaeuropejskich, między innymi:

  albański, angielski, arabski, armeński, azerski, białoruski, bośniacki, bułgarski, chiński, chorwacki, czarnogórski, czeski, duński, estoński, farerski, fiński, flamandzki, francuski, grecki, gruziński, hebrajski, hindi, hiszpański, indonezyjski, islandzki, japoński, jidysz, kaszubski, kataloński, kazachski, koreański, litewski, łaciński, łotewski, macedoński, mongolski, niderlandzki, niemiecki, norweski, perski, polski, portugalski, rosyjski, rumuński, serbski, słowacki, słoweński, szwedzki, śląski, turecki, ukraiński, uzbecki, węgierski, wietnamski, włoski.

  Powyżej wymienione są nasze najpopularniejsze języki. Jeżeli nie znalazłeś na liście języka, który Cię interesuje, napisz do nas, a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

  W jakich branżach się Państwo specjalizują?

  Specjalizujemy się w takich branżach jak: finanse i bankowość, budownictwo i inżynieria, kadry i płace (HR), prawo i sądownictwo, rolnictwo i leśnictwo, przemysł techniczny, medycyna i farmacja, przemysł wytwórczy, marketing i reklama, handel i usługi, turystyka i wypoczynek, administracja państwowa, ubezpieczenia, IT, moda i sztuka.

  Jakie dokumenty Państwo tłumaczą?

  W zależności od potrzeb klientów tłumaczymy wszelkie dokumenty, takie jak: publikacje korporacyjne, umowy, warunki i specyfikacje przetargowe, instrukcje, materiały marketingowe, raporty finansowe, opisy badań klinicznych, wyniki badań laboratoryjnych, opinie lekarskie i wiele innych.

  Ile kosztuje tłumaczenie?

  Koszt tłumaczenia zależy od języka, terminu wykonania, formatu pliku, charakteru dokumentu i jego dziedziny, czy dodatkowych usług zamówionych przez klienta. Dlatego też każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie.

  Ile wynosi czas realizacji zlecenia?

  Termin wykonania ustalamy przed rozpoczęciem pracy nad tekstem. Co do zasady, w ciągu dnia roboczego można przetłumaczyć około 8 stron obliczeniowych, przy założeniu, że strona to 250 słów. Możliwa jest także realizacja w trybie ekspresowym, na indywidualnie ustalonych warunkach.

  Bydgoszcz to największe miasto województwa zachodnio-pomorskiego. Jest ważnym ośrodkiem biznesowym, kulturalnym i naukowym.

  Biznes w Bydgoszczy

  Bydgoszcz stanowi duży ośrodek handlu, przemysłu i logistyki, ale jest też węzłem drogowym, kolejowym, a nawet żeglugi śródlądowej. Na terenie miasta znajduje się port lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego, a także port rzeczny. Bydgoszcz stanowi jeden z głównych ośrodków branży informatycznej w Polsce. W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym działa natomiast Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Najważniejsze znaczenie dla gospodarki w regionie mają usługi i przemysł, a do najważniejszych branż można zaliczyć: branżę chemiczną (przetwórstwo tworzyw sztucznych), informatyczną i nowoczesnych usług dla biznesu, elektromaszynową (wraz z jednym z największych i najstarszych bydgoskich przedsiębiorstw – PESA Bydgoszcz) oraz spożywczą. W mieście swoje siedziby ma wiele korporacji, a około 25% firm eksportuje swoje wyroby do innych krajów. Rozwija się także wszystko, co potrzebne do prowadzenia biznesu – banki, targi, połączenia lotnicze oraz baza hotelowa klasy prestiż. Wszystkie te czynniki prowadzą do zwiększenia atrakcyjności miasta w oczach przedsiębiorców.

  Tłumaczenia w Bydgoszczy

  Bydgoszcz jest jednym z miast, w których Skrivanek dostarcza Państwu najwyższej jakości usługi tłumaczeniowe, zarówno w kwestii przekładów pisemnych, jak i coraz popularniejszych tłumaczeń ustnych. Nasi specjaliści językowi doskonale rozumieją różnice pomiędzy różnymi kulturami i rynkami lokalnymi, dzięki czemu są w stanie tworzyć teksty pod kątem konkretnych odbiorców w dowolnym kraju i języku. Możemy również dokonać adaptacji już istniejących tekstów pod kątem każdej grupy docelowej. Jeśli chodzi o tłumaczenia, Skrivanek w Bydgoszczy może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i wyjątkowym profesjonalizmem w wykonywaniu tłumaczeń tekstów marketingowych oraz technicznych dla odbiorców rodzimych i zagranicznych.

  Oddział w Bydgoszczy powstał w październiku 2005 roku, a działając na terenie Kujaw oraz Pomorza, wspólnie z oddziałami w Gdańsku i Szczecinie tworzy Region Niebieski. Zapraszamy Państwa do kontaktu e-mailowego lub telefonicznego z nami, ponieważ aktualnie bydgoskie biuro przy ulicy Stary Port 13 jest tylko adresem korespondencyjnym, a wszyscy pracownicy pracują zdalnie bądź w naszych innych lokalizacjach.

  Jakie języki można studiować w Bydgoszczy?

  W 2011 roku w Bydgoszczy działały 4 publiczne uczelnie, 5 niepublicznych, 3 uczelnie teologiczne i 4 wydziały zamiejscowe uczelni publicznych i niepublicznych z Poznania, Łodzi oraz Torunia. Największym bydgoskim ośrodkiem naukowym jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, który oferuje 30 kierunków i około 60 specjalności na pięciu wydziałach. Wybierając się na studia językowe do Bydgoszczy, można wybierać spośród kilku kierunków. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego oprócz filologii angielskiej czy germanistyki, oferuje także filologię rosyjską (bez znajomości języka) oraz kierunki lingwistyczne, m.in. lingwistykę stosowaną angielsko-arabską (bez znajomości języka arabskiego).

  Czym charakteryzuje się Bydgoszcz?

  Bydgoszcz położona jest na terenach zielonych. Znajduje się bowiem na styku czterech makroregionów Pojezierzy Południowobałtyckich, nad rzeką Brdą i Kanałem Bydgoskim. To także jedno z większych miast w Polsce, zajmuje 8. miejsce w rankingach pod względem liczby ludności. Bydgoszcz stanowi ważny punkt strategiczny – znajduje się tutaj garnizon wojskowy, a siedzibę ma większość instytucji NATO w Polsce. Miasto należy do kilku ważnych krajowych i światowych stowarzyszeń, jest członkiem Unii Metropolii Polskich, Eurocities, Stowarzyszenia Miast Króla Kazimierza Wielkiego oraz stanowi siedzibę aż 9 konsulatów honorowych. Miasto wyróżnia także Bydgoski Węzeł Wodny i największy w Polsce Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”. Z racji tego, że Bydgoszcz charakteryzuje się rozległymi terenami zielonymi (Puszcza Bydgoska od południa i Bory Tucholskie od północy), a także rozbudowaną infrastrukturą wodną (Brda, tor regatowy), stwarza dogodne warunki nie tylko rekreacyjne, ale i szkoleniowe. Miasto nazywane jest „stolicą polskiego wioślarstwa”, to także znany w kraju ośrodek żużlowy.

  Główne atrakcje w Bydgoszczy

  Z racji tego, że życie miasta od wieków toczy się wokół rzeki Brdy, warto zainteresować się bydgoskim szklakiem turystycznym – Szlakiem Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH20. Bydgoszcz można także zwiedzać z perspektywy rzeki, po Brdzie pływa bowiem Bydgoski Tramwaj Wodny, który ma dwie linie: Słoneczną i Staromiejską. Z rzeki zobaczyć można Operę Novą, Wyspę Młyńską, a także Katedrę Bydgoską. Wyspa Młyńska przypomina o przemysłowej przeszłości Bydgoszczy – znajdują się na niej takie budowle jak liczne spichlerze, magazyny oraz młyny. Wyspa jest miejscem, w którym bydgoszczanie spędzają swój wolny czas. Aby poczuć choć namiastkę włoskiego klimatu w Polsce, warto odwiedzić Wenecję Bydgoską.

  Muzea i instytucje kulturalne w Bydgoszczy

  Bydgoszcz posiadała niegdyś prawo bicia pieniądza i w mieście znajdowała się mennica bydgoska. Na Wyspie Młyńskiej utworzono Europejskie Muzeum Pieniądza, które dokładnie opowiada tę historię. W jednej z sal udostępniono „skarb bydgoski”, czyli biżuterię i monety, które odkryto w bydgoskiej katedrze.

  Mimo że Leon Wyczółkowski, wybitny malarz z przełomu XIX i XX wieku, nigdy w Bydgoszczy nie mieszkał, z jej okolic czerpał natchnienie. Zgodnie z jego wolą, wiele prac zostało przekazanych miastu, które utworzyło specjalną salę prezentującą dzieła artysty. Miejsce to znajduje się w dawnym domu urzędnika młynów Rothera.

  Bydgoszcz to także ważny ośrodek kultury muzycznej. W mieście znajdują się opera oraz filharmonia. Bydgoską ofertę kulturalną uzupełnia działalność akademii muzycznej, pałacu młodzieży oraz liczne festiwale, m.in. poświęcony sztuce filmowej Camerimage.

  Najważniejsze projekty UE w Bydgoszczy

  Bydgoszcz stanowi ważny węzeł komunikacyjny nie tylko dla regionu, ale także dla całego kraju. Z racji tego większość środków pochodzących z Unii Europejskiej przeznaczana jest na rozbudowę dróg oraz linii kolejowych wraz z ich otoczeniem. Mówiąc o tego typu inwestycjach, warto wymienić budowę drogi ekspresowej S5 Bydgoszcz – Mielno, odc. Białe Błota – Mielno czy budowę linii Bydgoszcz Zachód – Piła Krzewina wraz z rozbudową stacji w tym ciągu liniowym. Miasto inwestuje także w budowę ścieżek rowerowych oraz prowadzi nieustanne prace mające na celu rozbudowę tutejszego lotniska. Bydgoszczanie mogą się poszczycić istnieniem w mieście Regionalnych Inkubatorów Przedsiębiorczości KPFP – Bydgoszcz.

  Privacy Preferences
  When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.