Tłumaczenia z języka bośniackiego i na język bośniacki

Wyceń tłumaczenie – język bośniacki

Tłumacz języka
bośniackiego

Wyceń tłumaczenie – język bośniacki

Bośniacki: tłumaczenia

Skrivanek oferuje tłumaczenia na bośniacki wykonywane przez tłumaczy z wieloletnim doświadczeniem w branży oraz specjalistyczną wiedzą w wymaganej dziedzinie (medycyna, finanse, prawo – w zależności od potrzeb klienta). Wprawny tłumacz, tworząc przekład z bośniackiego na polski lub odwrotne, potrafi precyzyjnie oddać przekaz zawarty w treści i zachować zgodność z oryginalnym tekstem. Nasze doświadczenie jest gwarancją Państwa satysfakcji z wykonanego tłumaczenia. Bośniacki to jedna z wielu naszych specjalności. Biura Skrivanka mieszczą się w Warszawie oraz innych dużych polskich miastach. Jeśli poszukują Państwo profesjonalisty posługującego się językiem bośniackim, to poszukiwania można zakończyć – proponujemy kompleksową usługę tłumaczenia z polskiego na bośniacki lub z bośniackiego na polski. Możliwe są również przekłady z dowolnego języka z naszej oferty na bośniacki i w drugą stronę.

Kto mówi po bośniacku?

Językiem bośniackim posługują się około 3 miliony osób na całym świecie. Dla zdecydowanej większości z nich jest to język ojczysty. Bośniacki należy do dużej rodziny języków indoeuropejskich, grupy zachodniej języków południowosłowiańskich. Język bośniacki będzie szczególnie pomocy, jeśli planują Państwo rozszerzenie działalności na teren Bośni i Hercegowiny, a także Serbii. Nieco mniej jego użytkowników spotkamy w Kosowie i Czarnogórze.

Historia języka bośniackiego

Wokół języka bośniackiego jest wiele kontrowersji. Dużym wyzwaniem jest ustalenie bezspornej daty, od której możemy mówić o języku bośniackim. Choć niektórzy uczeni sugerują, że jego początków należy szukać już w średniowieczu, nadal brakuje na to dowodów. W latach siedemdziesiątych XX wieku zaczęto wyróżniać w języku serbsko-chorwackim subwariant bośniacki (obok wariantu serbskiego oraz chorwackiego). Dopiero w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku rozpoczął się proces kodyfikacji i standaryzacji bośniackiego. W tym okresie wydano pierwszy słownik oraz ustalono gramatykę. Pojawiły się też pierwsze podręczniki do nauki bośniackiego. W 1995 roku, po rozpadzie Jugosławii, przyjęto oficjalną nazwę „język bośniacki”. Współcześnie niektórzy językoznawcy jednak nadal zaliczają język bośniacki do języka serbsko-chorwackiego.

Bośniacki w biznesie

Chociaż na arenie międzynarodowej bośniacki nie odgrywa dużej roli, to jego znajomość może okazać się bardzo przydatna do prowadzenia biznesu w Bośni i Hercegowinie, Serbii i Czarnogórze. Dlatego, działając na tamtejszych rynkach, niezwykle istotne jest zadbanie o profesjonalne tłumaczenia na bośniacki wszystkich firmowych materiałów. Natomiast w przypadku importu towarów (na przykład drewna czy mebli, które są głównym produktem eksportowym Bośni i Hercegowiny) na rodzimy rynek warto zadbać o profesjonalne tłumaczenie z bośniackiego na polski. Na pewno przyczyni się to do sukcesu na wymagającym rynku międzynarodowym.

Tłumacz języka bośniackiego

Skrivanek wykonuje profesjonalne przekłady na bośniacki oraz z bośniackiego. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy języka bośniackiego, którzy specjalizują się w rozmaitych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm działających w różnych branżach (przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Wykonamy tłumaczenie umów lub dokumentów firmowych, faktur, katalogów, sloganów reklamowych, sprawozdań, korespondencji handlowej, aktów prawnych, pełnomocnictw, formularzy i innych materiałów, także niejawnych. Nasi tłumacze języka bośniackiego zadbają nie tylko o poprawność przekładu, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka bośniackiego i na język bośniacki dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka bośniackiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język bośniacki

16666

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język bośniacki:
tłumaczenia pisemne w języku bośniackim– zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język bośniacki; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka bośniackiego– symultaniczne i konsekutywne;