Tłumaczenia symultaniczne

tłumaczenia

Obsługa międzynarodowych konferencji z dużą liczbą uczestników

1

Tłumaczenia symultaniczne (konferencyjne) polegają na tłumaczeniu wypowiedzi na bieżąco, równolegle z wypowiedzią prelegenta. Ta forma tłumaczenia wybierana jest przede wszystkim przy obsłudze międzynarodowych konferencji z dużą liczbą uczestników lub w ramach spotkań wielojęzycznych. Największa korzyść związana z tego rodzaju tłumaczeniem to oszczędność czasu.

W przypadku konferencji czy spotkań, w których udział bierze duża grupa ludzi, posługująca się różnymi językami, tłumaczenia symultaniczne to gwarancja komfortu dla jego uczestników. Jeśli sytuacja wymaga, aby wypowiedzi były przekładane na kilka języków, taki sposób tłumaczenia jest wręcz jedynym rozwiązaniem.

Tłumaczenia symultaniczne
Tłumaczenia symultaniczne
Tłumaczenia symultaniczne

Profesjonalne tłumaczenia symultaniczne

1

Tłumaczenie symultaniczne wymaga zwykle użycia specjalnego sprzętu konferencyjnego, który z przyjemnością Państwu zapewnimy, musi być więc przygotowywane i wykonywane przez profesjonalistów, którzy zapewnią niezbędne urządzenia i optymalne ich wykorzystanie. 

Z przyjemnością zapewnimy Państwu wszystko, co niezbędne do przeprowadzania tłumaczeń symultanicznych. Dysponujemy własnymi urządzeniami wraz z w pełni wyposażonymi kabinami dla tłumaczy, a także przenośnymi odbiornikami, wzmacniaczem miksującym, bezprzewodowymi mikrofonami ręcznymi i nagłownymi oraz innym sprzętem niezbędnym dla zapewnienia maksymalnego komfortu mówcom, tłumaczom i słuchaczom. Każdemu uczestnikowi wydarzenia zapewnimy odbiorniki i stereofoniczne słuchawki, umożliwiające odbiór wykładu czy przemówienia w języku, na który jest ono tłumaczone.

Tłumaczenie symultaniczne wypowiedzi to jeden z najtrudniejszych typów tłumaczeń. Nie ma bowiem możliwości poproszenia mówcy o powtórzenie, każde zdanie musi być przekładane bardzo szybko i precyzyjnie. Dla tłumacza wiąże się to z pracą pod presją czasu, koniecznością utrzymywania maksymalnego skupienia przez cały czas trwania wypowiedzi oraz podzielnością uwagi. Nasi tłumacze mają wszystkie te cechy – to profesjonaliści z dużym doświadczeniem i rozległą wiedzą pozwalającą na dokonywanie tłumaczeń wypowiedzi dotyczących różnych działów tematycznych, od finansów, przez poszczególne dziedziny nauki, aż po kulturę, sztukę i sport.

Przy mniej oficjalnych okazjach lub w sytuacjach, gdy tłumaczenie jest potrzebne tylko niewielkiej grupie osób, można alternatywnie zastosować inny wariant tłumaczenia symultanicznego polegający na przekładzie szeptem treści wygłaszanego przemówienia lub prowadzonej rozmowy dla jednego lub kilku (maksymalnie trzech) uczestników spotkania. Jest to tzw. tłumaczenie szeptane.

CZY POTRZEBUJESZ
tłumaczenia lub innych usług językowych?
Napisz do nas – Pomożemy
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.