Tłumaczenia z języka azerskiego i na język azerski

Wyceń tłumaczenie – język azerski

Tłumacz języka
azerskiego

Wyceń tłumaczenie – język azerski

Azerski: tłumaczenia

Skrivanek oferuje tłumaczenia na azerski wykonywane przez tłumaczy z wieloletnim doświadczeniem w branży oraz specjalistyczną wiedzą w wymaganej dziedzinie (medycyna, finanse, prawo – w zależności od potrzeb klienta). Wprawny tłumacz, tworząc przekład z azerskiego na polski lub odwrotne, potrafi precyzyjnie oddać przekaz zawarty w treści i zachować zgodność z oryginalnym tekstem. Nasze doświadczenie jest gwarancją Państwa satysfakcji z wykonanego tłumaczenia. Azerski to jedna z wielu naszych specjalności. Biura Skrivanka mieszczą się w Warszawie oraz innych dużych polskich miastach. Jeśli poszukują Państwo profesjonalisty posługującego się językiem azerskim, to poszukiwania można zakończyć – proponujemy kompleksową usługę tłumaczenia z polskiego na azerski lub z azerskiego na polski. Możliwe są również przekłady z dowolnego języka z naszej oferty na azerski i w drugą stronę.

Kto mówi po azersku?

Językiem azerskim posługują się około 32 miliony osób na całym świecie. Dla zdecydowanej większości z nich jest to język ojczysty. Azerski należy do dużej rodziny języków ałtajskich, grupy języków tureckich (dokładniej oguzyjskich). Obecnie wyróżnia się dwie główne odmiany języka azerskiego: północnoazerską i południowoazerską. Odmiana północnoazerska ma cechy wspólne z językiem rosyjskim, pod którego wpływami pozostawała przez ponad 150 lat. Język azerski będzie szczególnie pomocny, jeśli planują Państwo rozszerzenie działalności na obszar Azerbejdżanu, wschodniej Turcji lub północno-zachodniego Iranu. Posługują się nim także społeczności w Kazachstanie, Gruzji, Armenii i na terenie Federacji Rosyjskiej.

Historia języka azerskiego

Azerski wyewoluował z grupy języków oguzyjskich, której użytkownicy zamieszkiwali tereny od Bałkanów po Chiny. Historyczny rozwój azerskiego można podzielić na dwa główne okresy: wczesny (od XVI do XVIII wieku) i współczesny (od XVIII wieku do chwili obecnej). Wczesny język azerski różni się od swojego następcy tym, że zawierał znacznie większą liczbę perskich i arabskich słów i elementów składniowych. Język azerski aż do lat 20. XX w. był zapisywany alfabetem arabskim. W 1928 roku stworzono na potrzeby języka azerskiego alfabet oparty na alfabecie łacińskim. Stał się on później też podstawą do zapisywania języka tureckiego.

Azerski w biznesie

Chociaż na arenie międzynarodowej azerski nie odgrywa dużej roli, to jego znajomość może okazać się bardzo przydatna do prowadzenia biznesu w Gruzji, Iranie i Rosji, a w Azerbejdżanie wręcz niezbędna. Dlatego, działając na tamtejszych rynkach, niezwykle istotne jest zadbanie o profesjonalne tłumaczenia na azerski wszystkich firmowych materiałów. Natomiast w przypadku importu towarów (na przykład ropy, alkoholu czy aluminium, z których Azerbejdżan słynie) na rodzimy rynek warto zadbać o profesjonalne tłumaczenie z azerskiego na polski. Na pewno przyczyni się to do sukcesu na wymagającym rynku międzynarodowym.

Tłumacz języka azerskiego

Skrivanek wykonuje profesjonalne przekłady na azerski oraz z azerskiego. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy języka azerskiego, którzy specjalizują się w rozmaitych dziedzinach. Nasza oferta jest skierowana do firm działających w różnych branżach (przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Wykonamy tłumaczenie umów lub dokumentów firmowych, faktur, katalogów, sloganów reklamowych, sprawozdań, korespondencji handlowej, aktów prawnych, pełnomocnictw, formularzy i innych materiałów, także niejawnych. Nasi tłumacze języka azerskiego zadbają nie tylko o poprawność przekładu, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka azerskiego i na język azerski dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka azerskiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język azerski

16663

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język azerski:
tłumaczenia pisemne w języku azerskim– zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język azerski; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka azerskiego– symultaniczne i konsekutywne;