biuro tłumaczeń skrivanek

Tłumacz polsko islandzki
– zwykły czy przysięgły?

line
Nasi specjaliści w zakresie
języka islandzkiego zadbają
o poprawność tłumaczenia,
umożliwiając jasną komunikację
oraz osiągnięcie celów.
tłumaczenia

Tłumacz polsko islandzki

Nasi specjaliści w zakresie języka islandzkiego zadbają o poprawność tłumaczenia
i innych usług, umożliwiając jasną komunikację oraz osiągnięcie wyznaczonych celów.
trustpilot google rank iso
tłumaczenia
Dlaczego warto wybrać nasze usługi tłumaczeniowe?
1

Gwarancja jakości – obawiasz się o jakość tłumaczenia? Posiadamy certyfikaty ISO 9001 i 17100 zaświadczające o naszej dokładności.

Godni zaufania – wysokie oceny na Google, Trustpilot i liczne referencje świadczą o naszej rzetelności i profesjonalizmie.

Wsparcie w trakcie tłumaczenia strony www – nie zostaniesz sam z problemami, będziemy Cię wspierać na każdym kroku procesu tłumaczenia.

Tłumaczenia techniczne – posiadamy tłumaczy specjalizujących się w różnych branżach, więc specjalistyczne słownictwo nie jest dla nas problemem.

Próbka tłumaczeń – boisz się o jakość? Istnieje możliwość wykonania próbnego tłumaczenia na indywidualnie ustalonych warunkach, aby rozwiać Twoje wątpliwości

Tłumaczenia ekspresowe – potrzebujesz tłumaczenia na wczoraj? Wykonamy je ekspresowo w dogodnym dla Ciebie terminie.

Tłumaczymy dokumenty w dowolnym formacie na ponad 100 języków

Gwarancja jakości i poufności informacji potwierdzone 5 certyfikatami ISO

Ponad 98% klientów poleca nasze usługi

Wszystkie zlecenia możemy wykonać online

Od ponad 25 lat zapewniamy wysokiej jakości usługi językowe

Tłumacz islandzki

Skrivanek oferuje tłumaczenia na islandzki wykonywane przez tłumaczy z wieloletnim doświadczeniem w branży oraz specjalistyczną wiedzą w wymaganej dziedzinie (medycyna, finanse, prawo – w zależności od potrzeb klienta). Wprawny tłumacz, tworząc przekład z islandzkiego na polski lub odwrotne, potrafi precyzyjnie oddać przekaz zawarty w treści i zachować zgodność z oryginalnym tekstem. Nasze doświadczenie jest gwarancją Państwa satysfakcji z wykonanego tłumaczenia. Islandzki to jedna z wielu naszych specjalności. Biura Skrivanka mieszczą się w Warszawie oraz innych dużych polskich miastach. Jeśli poszukują Państwo profesjonalisty posługującego się językiem islandzkim, to poszukiwania można zakończyć – proponujemy kompleksową usługę tłumaczenia z polskiego na islandzki lub z islandzkiego na polski. Możliwe są również przekłady z dowolnego języka z naszej oferty na islandzki i w drugą stronę.

Jak zamówić tłumaczenie na islandzki / z islandzkiego?

1) 99% naszych klientów otrzymuje wycenę w czasie krótszym niż 30 minut

2) Osoby fizyczne uprzejmie prosimy o dokonanie przedpłaty. Płatności można regulować przelewem bankowym lub za pośrednictwem serwisu PayPal.

proces tłumaczenia; pełną odpowiedzialność

99% naszych klientów otrzymuje wycenę
w czasie krótszym niż 15 minut

Szybkie, poufne i niezawodne tłumaczenia islandzkie na wyciągnięcie ręki! Uzyskaj darmową wycenę w 30 minut. Zaufaj naszym ekspertom, aby otrzymać profesjonalne tłumaczenia. Prześlij dokumenty teraz i otrzymaj szybką wycenę bez zobowiązań.
1
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Zamawiający
Rodzaj usługi
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 10.
Rozmiar przesyłanego pliku nie powinien przekraczać 10mb. Poinformuj nas jeżeli chcesz przesłać większy plik.

Klikając „Wyślij” akceptujesz zasady ochrony prywatności Skrivanek sp. z o.o.

tłumaczenia dla ZUS, Prokuratowy i Politechniki
tłumaczenie dla Ministerstwa Husqvarny Siemens ABB
tłumaczenie dla 3M Fresenius Amica Bata
Co nasi klienci mówią o nas na Trustpilot

Pracownicy Skrivanka są bardzo profesjonalni i zawsze starają się spełnić oczekiwania swoich klientów. Można na nich polegać i mieć pewność, że usługi będą wykonane zgodnie z zamówieniem 🙂

Karolina Ś.

Bardzo dobry kontakt z klientem. Profesjonalna obsługa. Szybkie wykonanie zlecenia. Bardzo polecam. Zadowolony klient.

Anna W.

Firma godna polecenia. Działają sprawnie i profesjonalnie. Miła obsługa i doradztwo, szybko odpowiadają na pytania. Na bieżąco informują o stanie realizacji zamówienia. Polecam!

Anna

Szybka odpowiedź opiekuna na zapytanie ofertowe, konkurencyjna cena. Bardzo szybka realizacja od momentu zgłoszenia zamówienia do realizacji.

Urszula B.

Bezproblemowy kontakt i zlecenia realizowane na czas – póki co ani razu nie przekroczony został obiecany czas realizacji, pomimo, że zlecenia często są różnorodne i nieraz wymagające.

Krzysztof S.

Doskonały kontakt z opiekunami projektu, szybka reakcja na ewentualne zmiany po naszej stronie, wysoka jakość usług.

Szymon P.

Nie pierwszy raz korzystałem z usług co już samo w sobie potwierdza, że jestem zadowolony zarówno z jakości jak i obsługi. Zlecenia realizowane są terminowo, obsługa jest na najwyższym poziomie jakości i profesjonalizmu. Polecam

Emil P.

Doskonała komunikacja przez cały czas realizacji projektu. Bardzo szybki i profesjonalny czas realizacji projektu. Konkurencyjne ceny. Polecam usługi innym i sam planuję ponownie skorzystać z ich usług.

Alexander W.

Tłumacz polsko islandzki
i islandzko polski
1

Tłumacz języka islandzkiego

Skrivanek wykonuje profesjonalne przekłady na islandzki oraz z islandzkiego. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy języka islandzkiego, którzy specjalizują się w rozmaitych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm działających w różnych branżach (przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Wykonamy tłumaczenie umów lub dokumentów firmowych, faktur, katalogów, sloganów reklamowych, sprawozdań, korespondencji handlowej, aktów prawnych, pełnomocnictw, formularzy i innych materiałów, także niejawnych. Nasi tłumacze języka islandzkiego zadbają nie tylko o poprawność przekładu, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego.

Kto mówi po islandzku?

Językiem islandzkim posługuje się zaledwie 350 000 ludzi na świecie. W zdecydowanej większości zamieszkują oni jedyny kraj, w którym można porozumieć się w tym języku – Islandię.

Język islandzki – historia

W 872 roku na Islandię przybyło około 900 rodów norweskich. Etapy rozwoju języka islandzkiego to okres staroislandzki (do 1550 roku) i nowoislandzki (po 1550). Pierwsi osadnicy przywieźli ze sobą język norse (staronordyjski). Z tego pierwotnego języka wykształciły się islandzki i norweski. Jednak ze względu na izolację język islandzki od początku historii ludzkiej obecności na wyspie prawie wcale się nie zmienił. Po przyjęciu chrześcijaństwa w 1000 roku, w wyniku decyzji Althingu (czyli zgromadzenia ogólnego Islandii – tamtejszego parlamentu), wprowadzono na wyspie alfabet łaciński. Alfabet islandzki zawiera jednak kilka dodatkowych liter. Współczesny język islandzki różni się od pierwotnego głównie wymową, pisownia pozostała praktycznie bez zmian. Warto wspomnieć, że Islandczycy bardzo bronią się przed słowami obcego pochodzenia. Wszelkie zapożyczenia, na przykład z języka angielskiego, są zastępowane islandzkimi odpowiednikami, nad czym pieczę sprawuje islandzka komisja rządowa.

Islandzki w biznesie

Chociaż na arenie międzynarodowej islandzki nie ogrywa dużej roli, nie oznacza to, że Islandia nie jest interesująca z punktu widzenia polskich przedsiębiorców. Statystyki pokazują, że Polacy stanową najbardziej liczną mniejszość narodową na Islandii. Co warte odnotowania, pierwsza migracja Polaków na Islandię miała miejsce na przełomie XIX i XX wieku.

tłumacz języka islandzkiego
Wycena projektu

W ciągu 30 minut od przesłania plików od klienta nasi specjaliści przygotują wycenę lub poproszą o uzupełniające informacje, aby przygotować precyzyjną kalkulacją kosztu zlecenia.

Analiza dokumentów

Przesyłamy potwierdzenie zlecenia do klienta wraz z wyceną tłumaczenia oraz możliwą datą wykonania zleconego projektu w celu akceptacji.

Dobranie zespołu

Kierownik projektu przydziela zlecenie tłumaczowi posiadającemu wiedzę i doświadczenie w danej dziedzinie, który następnie wykona przekład na zlecony język.

Tłumaczenie materiałów

Dobrany tłumacz wykonuje przekład materiału na język islandzki zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od klienta.

Korekta i edycja tłumaczenia

Tłumaczenie jest edytowane i poprawiane przez naszych specjalistów językowych, aby wyeliminować wszelkie błędy.

Kontrola jakości i dostawa

Przeprowadzamy kontrolę jakości tłumaczenia, aby zapewnić najwyższe standardy jakości, a następnie przesyłamy gotowy dokument do klienta.

Klienci którzy nam ufają:

tłumacze angielski
tłumacz angielskiego
tlumacz angielsko polski
tlumacz angielski
tłumaczenia dla ZUS, Prokuratowy i Politechniki

Dlaczego my

Skrivanek to dynamicznie działająca agencja tłumaczeń tworzona przez wyjątkowych ludzi, którzy każdego dnia profesjonalizm łączą z pasją. Wrażliwość na potrzeby klientów i otwartość na wszelkie pomysły pozwala nam nieustannie się rozwijać i umożliwia świadczenie usług najwyższej jakości.

Tłumaczenia islandzki

1

Jaka jest cena tłumaczenia na język islandzki?

Cena tłumaczenia zależy od terminu wykonania, formatu plików, charakteru dokumentu i jego dziedziny czy dodatkowych usług zamówionych przez klienta. Dlatego też każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie.

Czy cena tłumaczenia na język islandzki zawiera podatek VAT?

Ceny podajemy w kwocie netto i brutto, tj. w kwocie bez VAT i z uwzględnieniem podatku VAT.

Ile wynosi czas tłumaczenia na język islandzki?

Termin wykonania ustalamy przed rozpoczęciem pracy nad tekstem. Co do zasady, w ciągu dnia roboczego można przetłumaczyć około 8 stron obliczeniowych, przy założeniu, że strona to 250 słów. Możliwa jest także realizacja w trybie ekspresowym, na indywidualnie ustalonych warunkach.

Jakie najcześciej zlecenia wykonujecie z tłumaczeniem islandzkiego?

Najczęściej wykonywane zlecenia to tłumaczenia z polskiego na islandzki: tłumaczenia pisemne w języku islandzkim – zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język islandzki; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka islandzkiego – symultaniczne i konsekutywne;

Czy mogę zlecić tłumaczenie na język islandzki w trybie pilnym?

Oprócz realizacji zleceń w trybie zwykłym, oferujemy również tryb ekspresowy. Wszelkie szczegóły ustalamy indywidualnie. Warto jednak pamiętać, że krótszy termin wykonania oznacza mniej czasu na poszczególne procesy. To, co sprawdzi się przy tekście wewnątrzfirmowym, niekoniecznie zalecane jest w przypadku tekstów do publikacji, wymagających wielokrotnego sprawdzenia i „dopieszczenia” szczegółów. Niezależnie od powyższego, zawsze staramy się zapewnić jak najkrótsze terminy realizacji. Warto zwrócić uwagę, że cena tłumaczenia ekspresowego będzie wyższa niż koszt tłumaczenia zwykłego.

Czy oferują Państwo gwarancje jakości tłumaczenia na język islandzki?

Oczywiście. Posiadamy certyfikaty norm ISO 9001, EN 17100 oraz ISO 27001, a także ubezpieczenie OC w zakresie odpowiedzialności zawodowej. Zapewniamy stuprocentową poufność oraz bierzemy pełną odpowiedzialność za najwyższą jakość wszystkich procesów i terminową realizację każdego projektu, niezależnie od jego objętości czy stopnia złożoności.

Czy jest dostępny cennik tłumaczeń?

Tak. Cennik tłumaczeń jest integralną częścią umowy o współpracy z klientami i zawsze informujemy o cenie tłumaczenia przed realizacją projektu. Każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie na podstawie naszego cennika, liczby słów w dokumencie źródłowym, pary językowej i innych aspektów. Aby otrzymać bezpłatną wycenę, wystarczy przesłać nam dokumenty, jakie chcą Państwo przetłumaczyć.

Szukasz usług językowych dla Twojej branży?

Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka islandzkiego i na język islandzki dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

CZY POTRZEBUJESZ
Tłumaczenia lub innej usługi z języka islandzkiego?
Napisz do nas – Pomożemy.
Czekamy na wiadomość od Ciebie!
Wypełnij formularz lub napisz na tlumacz@skrivanek.pl
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Zamawiający
Rodzaj usługi
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 10.
Rozmiar przesyłanego pliku nie powinien przekraczać 10mb. Poinformuj nas jeżeli chcesz przesłać większy plik.

Klikając „Wyślij” akceptujesz zasady ochrony prywatności Skrivanek sp. z o.o.

Tłumacz polsko islandzki – W czym możemy Ci pomóc?

Jeśli ostatnimi czasy przeszukujesz Internet, wpisując w wyszukiwarkę takie frazy jak „tłumacz polsko-islandzki”, „tłumacz islandzko-polski” bądź „tłumaczenia islandzki”, to możemy pomóc właśnie Tobie. Nasze biuro tłumaczeń oferuje szeroką gamę najwyższej jakości usług translatorskich od zwykłych po tłumaczenia uwierzytelnione. Przekłady wykonujemy m.in. z islandzkiego na polski oraz z polskiego na islandzki. Zapraszamy do kontaktu i dokonania niezobowiązującej wyceny.

Biuro tłumaczeń języka islandzkiego – Co nas wyróżnia?

Nasze biuro ma wieloletnie doświadczenie na rynku translatorskim. Możemy pochwalić się licznymi zleceniami zakończonymi sukcesem, z których każde było okazją do rozwoju i nauki. Współpracujemy z klientami indywidualnymi i przedsiębiorstwami. Łączy nas wspólna pasja do języka islandzkiego, ale sama działalność tłumaczenia tekstów w języku islandzkim na język polski to tylko ułamek naszej działalności. Pracujemy również w wielu innych kombinacjach językowych.

Tłumaczenia zwykłe z islandzkiego lub na islandzki

Teksty i artykuły naukowe, strony internetowe, a także prywatna korespondencja czy materiały reklamowe – przekład wszystkich wymienionych treści nie wymaga uwierzytelnienia. Nie oznacza to jednak, że temu zadaniu sprosta każda osoba. Tłumacz islandzko-polski, który zostanie przydzielony przez nasze biuro tłumaczeń do Twojego zlecenia, to profesjonalista o doskonałej znajomości języka polskiego, języka islandzkiego oraz warsztatu tłumaczeniowego. Dzięki swojemu doświadczeniu sprosta każdemu wyzwaniu, niezależnie od tego, czy przekład ma być wykonany na język islandzki czy z języka islandzkiego.

Tłumaczenia specjalistyczne z islandzkiego lub na islandzki

Słów takich jak „dzień dobry” można poszukiwać w słownikach, ale co w wypadku żargonu specjalistycznego? Słownictwo charakterystyczne dla danej branży może okazać się zbyt trudne nawet dla native speakerów. Oferujemy współpracę z osobami obeznanymi w zakresie tematycznym dostosowanym do potrzeb Twojego zlecenia. Nasz tłumacz islandzko-polski będzie wiedział, jakich słów użyć, aby dopasować treść przekładu do standardów w określonej specjalizacji. Dzięki zaangażowaniu osób z szerokiego spektrum zainteresowań jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom usługę najwyższej jakości.

Tłumacz przysięgły języka islandzkiego

Tłumaczenia przysięgłe będą dla Ciebie niezbędne, jeśli zdecydujesz się na przeprowadzkę za granicę. Wykonania ich nie może podjąć się każdy tłumacz islandzko-polski, ponieważ wymagają nie tylko doskonałych zdolności porozumiewania się w języku islandzkim oraz polskim, ale również odpowiednich kwalifikacji. Takie tłumaczenie musi zostać uwierzytelnione, a zatem potwierdzone z tekstem oryginalnym, aby mogło zachować swoje prawne działanie.

Tłumacz polsko islandzki – tłumaczenia ustne

,Konferencje bądź seminaria naukowe otwierają możliwości wysłuchania wykładów doświadczonych ekspertów z różnych zakątków świata, pozwalają na poszerzanie horyzontów i przekazanie własnej wiedzy. Aby było to jednak możliwe, wszyscy uczestnicy spotkania muszą się wpierw zrozumieć. Tłumacz islandzko-polski obecny na spotkaniach, w których uczestniczą wielojęzyczni goście, ułatwi kontakt i zagwarantuje satysfakcję ze spotkania nawet osobom nieposługującym się biegle językiem islandzkim.

Tłumacz islandzko polski online

Wyślij nam plik do bezpłatnej, niezobowiązującej wyceny tłumaczenia z języka islandzkiego na polski za pomocą dosłownie kilku kliknięć. Wystarczy, że uzupełnisz formularz kontaktowy umieszczony na naszej stronie internetowej. Dla lepszego sposobu kontaktu istnieje również możliwość podania swojego numeru telefonu. Odpowiedź zwrotną otrzymasz najszybciej, jak to możliwe. Cała realizacja zlecenia również może przebiec w trybie online. 

Tłumaczenie stron www na islandzki

Tłumaczenie stron www na islandzki to usługa najczęściej zlecana przez firmy międzynarodowe. Dostępność strony internetowej, jaką jest przetłumaczenie jej na jak największą liczbę języków świata, pozwala dotrzeć do nowych potencjalnych klientów i otworzyć się na kolejne rynki. Warto przemyśleć tę opcję, jeśli prowadzisz własny biznes.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.