biuro tłumaczeń skrivanek

Testowanie oprogramowania – funkcjonalne

Zyskaj pewność, że twoja strona, sklep lub aplikacja działają prawidłowo.

google trustpilot rank
tłumaczenia
Dlaczego warto wybrać nasze usługi testowania?
1

Wszechstronne testowanie – oferujemy kompleksowe testowanie dla wszelkiego rodzaju aplikacji, zapewniając wsparcie na każdym etapie projektu. Gwarantujemy, że niezależnie od specyfiki projektu, otrzymasz kompleksową obsługę testową.

Dopasowane strategie testowania – dostarczamy strategie testowania skrojone na miarę unikalnych potrzeb Twojego projektu, elastycznie dostosowując się do ewoluujących wymagań. Nasze podejście gwarantuje efektywność i skuteczność procesu testowego.

Transparentna komunikacja – dbamy o otwartą i ciągłą komunikację z naszymi klientami, dostarczając regularne raporty i aktualizacje. Takie podejście umożliwia naszym klientom bieżące śledzenie postępu prac i zapewnia pełną przejrzystość procesu.

Elastyczność i skalowalność – nasze usługi testowania są projektowane z myślą o łatwej adaptacji do rozwoju projektu oraz zmieniających się potrzeb. Dzięki temu możemy szybko reagować na nowe wyzwania i skalować zakres naszych usług w zależności od wymagań projektu.

Standardy jakości i bezpieczeństwa – zapewniamy, że nasze procesy testowe są w pełni zgodne z międzynarodowymi standardami jakości i bezpieczeństwa. Dzięki temu masz pewność, że oprogramowanie spełnia najwyższe standardy branżowe.

Testowanie oprogramowania i aplikacji internetowych

Jeśli Twoja firma zajmuje się tworzeniem programów i aplikacji internetowych, zapewne dobrze rozumiesz potrzebę gruntownego testowania oprogramowania przed wypuszczeniem go na rynek.

Tymczasem testowania funkcjonalnego wymagają nie tylko produkty czysto komercyjne. Jeśli zamawiasz lub tworzysz aplikację na potrzeby funkcjonowania swojej firmy, brak testów może zaburzyć codzienne funkcjonowanie twojego zespołu.

Na czym polega testowanie funkcjonalne?

Jak podaje słownik terminów testowych International Software Testing Qualifications Board, testowanie funkcjonalne ma za zadanie ocenić, czy moduł lub system spełnia wymagania funkcjonalne.

Takie testy odbywają się na zasadzie czarnej skrzynki, czyli tester oprogramowania nie zna budowy aplikacji poddawanej testom. Jego zadaniem jest sprawdzenie, czy program spełnia oczekiwania biznesowe, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej funkcjonalności dla użytkownika.

W procesie testowania oprogramowania nie należy zapominać o wersjach mobilnych naszego produktu. Aby testować wersje mobilne, testerzy oprogramowania korzystają ze specjalnych narzędzi do testowania lub przełączają się na wersje mobilne stron internetowych.

Upewnij się, że Twoje oprogramowanie działa bez zarzutu. Skontaktuj się z nami już dziś, aby zapewnić jego najwyższą jakość i niezawodność!
1
Rozpocznijmy Twój projekt! 🌟
Umów się na rozmowę z nami, aby omówić szczegóły i sprawdzić, jak możemy Ci najlepiej pomóc. 📅 Kliknij tutaj 📞, aby zarezerwować spotkanie, lub wypełnij nasz krótki formularz. Czekamy z niecierpliwością na kontakt z Tobą!
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru plik przeznaczony do przesłania.

Klikając „Wyślij” akceptujesz zasady ochrony prywatności Skrivanek sp. z o.o.

client logos
Co nasi klienci mówią o nas na Trustpilot

Bardzo szybka wycena, a jeszcze szybsza realizacja zamówienia. Dziękuję bardzo. Polecam

Sylwia N.

Miła i służąca pomocą obsługa. Szybka realizacja zamówień i bardzo korzystne ceny usług. Korzystam od początku istnienia firmy.

Emma R.

Całokształt obsługi bez żadnych zastrzeżeń. Terminowość , kontakt oraz jakość usług na najwyższym poziomie 🙂

Emilia R.

Świetna komunikacja, szybka miła obsługą. Na pewno jeszcze skorzystam z pomocy Skrivanka.

Jolanta W.

Szybko, sprawnie, łatwy kontakt w razie wątpliwości. Kolejny raz korzystamy z usług i pewnie nie ostatni. Polecam!

Kinga O.

Profesjonalne podejście do klienta, bardzo szybkie i konkretne odpowiedzi na zadawane pytania, bezproblemowe modyfikacje zleceń, ekspresowe wykonanie usługi.

Anna S.

Współpracuję z agencją od kilku lat i zawsze było to bardzo dobre doświadczenie – bardzo cenię ich terminowość i bardzo przyjazną atmosferę.

Olga M.

Doskonała komunikacja przez cały czas realizacji projektu. Bardzo szybki i profesjonalny czas realizacji projektu. Konkurencyjne ceny. Polecam usługi innym i sam planuję ponownie skorzystać z ich usług.

Alexander W.

Bez odpowiedniego testowania oprogramowania czy stron www nie powstanie funkcjonalny produkt. Sprawdzenie poszczególnych komponentów oprogramowania i uwzględnienie wymagań użytkowników mają kluczowe znaczenie dla sukcesu tego typu projektów. Zapoznaj się z poniższymi informacjami, aby dowiedzieć się więcej o testowaniu oprogramowania i stron internetowych.

Testowanie stron internetowych i sklepów online – czy to potrzebne?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą firmę, czy duże przedsiębiorstwo, chcąc zyskać klientów, musisz zadbać o swoją widoczność w Internecie. Wielu drobnych przedsiębiorców zaczyna od stworzenia Wizytówki Google. Jednak aby firma poszerzała swój zasięg działalności, warto zainwestować w profesjonalną stronę internetową, najlepiej wielojęzyczną.

Gotowa strona www musi się dobrze prezentować, ale przede wszystkim być funkcjonalna. Nieprawidłowe działanie sklepu internetowego może zniechęcić potencjalnych klientów, a przy okazji wspomóc naszą konkurencję. I tutaj właśnie ogromną rolę odgrywają testy.

Aby mieć pewność, że na naszej stronie wszystko działa jak należy, trzeba ją przetestować. Prawidłowo przeprowadzone testy funkcjonalne dają gwarancję, że inwestycja w stronę www czy sklep przyczyni się do rozwoju firmy.

Kim jest tester oprogramowania?

Tester oprogramowania to osoba, która krok po kroku przechodzi przez ścieżkę, którą w przyszłości będą podążać użytkownicy aplikacji. Rolą testera jest także raportowanie o napotkanych problemach w zależności od stopnia istotności i pilności, czyli wpływu na działanie aplikacji. Praca testera w branży IT znacząco wpływa na jakość oprogramowania, z którego na co dzień korzystamy.

Proces testowania powinien uwzględniać nie tylko to, czy oprogramowanie działa zgodnie z założeniami przedstawionej specyfikacji. Tester oprogramowania powinien także odpowiedzieć na pytanie, czy system spełni wymagania użytkowników. Każdy z nas miał zapewne do czynienia z aplikacją czy stroną www wolną od błędów, jednak zupełnie nieprzyjazną użytkownikowi. Na etapie testów takie niefunkcjonalności tester oprogramowania powinien zgłosić jako błąd, aby programiści usprawnili działanie aplikacji.

Testerzy pracują na podstawie stworzonych przypadków testowych, które powinny dać możliwość sprawdzenia, jak program zachowa się podczas wykonywania określonych czynności. Im więcej przypadków testowych zostanie uwzględnionych w testach oprogramowania, tym większa pewność, że program będzie spełniał swoje założenia biznesowe, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej funkcjonalności, dostosowanej do poziomu umiejętności użytkownika.

Podstawowym elementem testowania są testy jednostkowe. Powinny być one realizowane w jak największym zakresie. Podczas tych testów sprawdza się pojedyncze moduły programu, w przeciwieństwie do testowania integracyjnego.

Doświadczony tester oprogramowania zadba także o testy integracyjne, które są bardzo istotnym elementem testowania oprogramowania. Rolą testera jest tutaj sprawdzenie, czy interakcje pomiędzy poszczególnymi modułami przebiegają bez zakłóceń. Bez tego typu testów aplikacja może okazać się zupełnie niefunkcjonalna, nawet jeśli temat testowania jednostkowego został w pełni zrealizowany.

Praca testera to obecnie bardzo ważna rola, bez której użytkownik wielokrotnie miał to czynienia z niefunkcjonalnym produktem. Aplikacje i oprogramowanie wypuszczane na rynek bez testów mogą powodować wiele negatywnych skutków, takich jak:

  • niezadowolenie użytkowników,
  • utrata klientów,
  • wpływ na opinie o firmie,
  • konsekwencje finansowe,
  • konieczność wstrzymania projektu,
  • wysokie koszty poprawek.

Warto pamiętać, że poziom pokrycia aplikacji testami zależy od tego, ilu testerów zaangażujemy, ile czasu przeznaczymy na testy, czyli, innymi słowy, jaki jest nasz budżet na testy.

Nie warto jednak oszczędzać na testach. Poprawki wprowadzane na gotowej i udostępnionej użytkownikom aplikacji to dużo wyższy koszt, także wizerunkowy, i po prostu kłopot. Żaden użytkownik nie ma ochoty testować zakupionego programu za nas.

Strony i aplikacje wielojęzyczne

Firmy działające na rynku międzynarodowym wykonują tłumaczenie swoich stron, aplikacji czy oprogramowania na wiele języków. Nawet jeśli nasz produkt został poddany testom przed tłumaczeniem, każda nowa wersja językowa stron czy aplikacji wymaga kolejnych testów.

Powodów, dla których po tłumaczeniu należy wykonać nowe testy, jest wiele. Wspomnijmy tu chociażby różnice w długości tekstu między poszczególnymi językami, aspekty prawne, nowe zasady wysyłki produktów, ocenę użyteczności aplikacji na nowym rynku.

Skrivanek ma bogate doświadczenie w lokalizacji stron internetowych na wiele języków. Nową wersję językową witryny zawsze poddajemy testom funkcjonalnym i językowym. Zdajemy sobie sprawę z tego, że bez testów powierzony nam projekt nie jest kompletny.

Testowanie oprogramowania jest natomiast niezbędnym elementem każdego projektu tłumaczenia oprogramowania i aplikacji mobilnych. O jakości oprogramowania decyduje wiele czynników, poczynając od pomysłu i założeń początkowych, przez pracę programisty, aż do umiejętności testera. Bez testowania oprogramowania ryzykujemy wiele. Nasza inwestycja w program nie tylko może nie przynieść spodziewanych rezultatów, ale także narazić nas na koszty finansowe i wizerunkowe.

testach manualnych, zawód testera oprogramowania, testów oprogramowania, zostać testerem oprogramowania
zawodzie testera, podstawowych kompetencji miękkich, testy automatyczne, testerem oprogramowania
testowaniem oprogramowania, specyfikacji wymagań, testach jednostkowych, zdolności technicznych

Co dalej po testowaniu oprogramowania?

Zakończone testowanie oprogramowania czy aplikacji zazwyczaj nie oznacza wykonania zadania ani tego, że użytkownik będzie zadowolony z produktu. Jako wynik testów powstaje raport z napotkanych błędów. Uzyskanie funkcjonalnej i wolnej od błędów strony czy aplikacji jest możliwe dopiero po wprowadzeniu wymaganych poprawek.

O jakości oprogramowania czy stron www decyduje więc nie tylko praca testera. Równie ważne jest to, czy zespół programistów stanie na wysokości zadania i wprowadzi poszczególne poprawki.

Ostateczna wersja programu wymaga jeszcze weryfikacji pod kątem wprowadzonych zmian, zgodnie z testami i wymaganiami użytkownika. Nawet opublikowane już strony czy aplikacje warto udoskonalać za pomocą nowych wersji. W świecie dynamicznie zmieniających się wymagań przygotowanie ostatecznej wersji aplikacji jest praktycznie niemożliwe. Należy nieustannie brać pod uwagę zachowania użytkowników i ich opinie, wprowadzać poprawki i śledzić obowiązujące trendy.

Ile kosztuje testowanie funkcjonalne?

W Skrivanku testowanie oprogramowania lub witryny internetowej może być elementem bardziej złożonych projektów lub stanowić osobną usługę. Testy funkcjonalne przeprowadzamy zarówno na witrynie internetowej, jak i po stworzeniu nowej wersji językowej programu, niezależnie od języka.

Stawki za testowanie oprogramowania i stron www zależą od ich wielkości, języka oprogramowania, specyfikacji, złożoności produktu i wymogów dotyczących testowania.

Skontaktuj się z nami, aby porozmawiać o swoich wymaganiach związanych z testowaniem oprogramowania lub stron, na temat zakresu testów i otrzymać darmową wycenę. Nasi testerzy oprogramowania są do twojej dyspozycji.

Potrzebujesz tłumaczenia lub innej usług językowej?
Napisz do nas!
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.