biuro tłumaczeń skrivanek

Tłumaczenia pisemne i usługi lokalizacji

Profesjonalne usługi tłumaczeniowe dla Twojej wygody.
Skrivanek to gwarancja tłumaczeń wysokiej jakości.
google trustpilot rank
tłumaczenia
Co wyróżnia naszą ofertę usług językowych
1

Kompleksowa obsługa językowa – w Skrivanek oferujemy pełen zakres usług tłumaczeniowych – od dokumentów, przez lokalizację stron www, aż po multimedia. Znajdziemy idealne rozwiązanie dla Twoich potrzeb.

Obsługa ponad 100 formatów plików – niezależnie czy to pdf, jpg, idml, czy json – obsługujemy wiele formatów, więc nie musisz martwić się o konwersję dokumentów.

Dostępność ponad 100 języków – wszystkie tłumaczenia w jednej firmie, co eliminuje konieczność szukania różnych biur tłumaczeniowych dla różnych projektów.

Tłumaczenia specjalistyczne – nasz zespół tłumaczy specjalizuje się w różnorodnych branżach, dzięki czemu możemy zagwarantować najwyższą jakość tłumaczeń technicznych i specjalistycznych, bez względu na skomplikowanie tematu.

Portal dla Klientów – wszystkie sprawy załatwisz w jednym miejscu i będziesz na bieżąco z postępem prac.

Tłumaczenia maszynowe z postedycją – oferujemy szybkie tłumaczenia dużych ilości tekstu w atrakcyjnej cenie, zawsze z możliwością ręcznej korekty.

Posiadamy bogate doświadczenie w tłumaczeniu i lokalizacji
1

Nasza agencja językowa otwiera przed Tobą drzwi do międzynarodowego sukcesu. W dzisiejszych czasach ważne jest, by Twoje słowa brzmiały naturalnie nie tylko w różnych językach, ale także by pasowały do miejscowych zwyczajów i kultur. To właśnie oferujemy – nie tylko przekładamy teksty, ale też dbamy o to, by dobrze wpasowały się w lokalne realia.

Nasze usługi to nie tylko zwykłe tłumaczenia pisemne. Dokładamy wszelkich starań, aby Twoje strony internetowe, gry i aplikacje mówiły do ludzi z różnych krajów ich własnym językiem, ale także w sposób, który jest dla nich zrozumiały i bliski. Chodzi o to, by każdy czuł, że Twoje produkty są stworzone z myślą o nim.

Rozumiemy, że kontakt z klientami z różnych części świata to coś więcej niż tylko tłumaczenie słów. To także przekazywanie emocji i budowanie relacji. Dlatego w każdym projekcie staramy się, by przekaz był nie tylko dokładny, ale też by oddawał uczucia i był zrozumiały dla ludzi z różnych kultur.

Zobowiązujemy się dostarczać najlepsze usługi, które są dokładnie dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki temu firmy z całego świata ufają nam, że pomożemy im dotrzeć do nowych klientów. Korzystając z nowoczesnych technologii i opierając się na wiedzy naszych ekspertów, dbamy o to, by Twoje projekty były realizowane profesjonalnie, na czas i nie przekraczając budżetu. Oferujemy zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i tłumaczenia specjalistyczne – niestraszne są tam tłumaczenia pisemne z różnych dziedzin.

Wybierając naszą agencję, otwierasz swoją firmę na nowe możliwości. Dzięki naszej pasji do języków i głębokiemu zrozumieniu potrzeb rynku międzynarodowego pomożemy Ci zbudować silną pozycję na świecie. Razem możemy przełamać bariery i połączyć Twoją markę z klientami z różnych kątów globu.

Dotrzyj ze swoimi usługami do zagranicznych klientów – Zamów profesjonalne tłumaczenie i zwiększ swoją globalną obecność już dziś!
1
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Zamawiający
Rodzaj usługi
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania. Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 10.
Rozmiar przesyłanego pliku nie powinien przekraczać 10mb. Poinformuj nas jeżeli chcesz przesłać większy plik.

Klikając „Wyślij” akceptujesz zasady ochrony prywatności Skrivanek sp. z o.o.

Zaufali nam:
usługi językowe
Co nasi klienci mówią o nas na Trustpilot

Bardzo szybka wycena, a jeszcze szybsza realizacja zamówienia. Dziękuję bardzo. Polecam

Sylwia N.

Miła i służąca pomocą obsługa. Szybka realizacja zamówień i bardzo korzystne ceny usług. Korzystam od początku istnienia firmy.

Emma R.

Całokształt obsługi bez żadnych zastrzeżeń. Terminowość , kontakt oraz jakość usług na najwyższym poziomie 🙂

Emilia R.

Świetna komunikacja, szybka miła obsługą. Na pewno jeszcze skorzystam z pomocy Skrivanka.

Jolanta W.

Szybko, sprawnie, łatwy kontakt w razie wątpliwości. Kolejny raz korzystamy z usług i pewnie nie ostatni. Polecam!

Kinga O.

Profesjonalne podejście do klienta, bardzo szybkie i konkretne odpowiedzi na zadawane pytania, bezproblemowe modyfikacje zleceń, ekspresowe wykonanie usługi.

Anna S.

Współpracuję z agencją od kilku lat i zawsze było to bardzo dobre doświadczenie – bardzo cenię ich terminowość i bardzo przyjazną atmosferę.

Olga M.

Doskonała komunikacja przez cały czas realizacji projektu. Bardzo szybki i profesjonalny czas realizacji projektu. Konkurencyjne ceny. Polecam usługi innym i sam planuję ponownie skorzystać z ich usług.

Alexander W.

Tłumaczenie
stron www
1

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm zakłada własne strony internetowe, aby dotrzeć do swoich klientów na całym świecie. Jednym z kluczowych elementów, który wpływa na skuteczność takiej strony, jest jej wielojęzyczność.

Lokalizacja
gier
1

Dzięki lokalizacji gier komputerowych rozrywka staje się przyjemniejsza, a nawet najbardziej wymagająca grupa docelowa wczuje się w klimat gry.

Lokalizacja
aplikacji
1

Możemy zlokalizować polecenia, menu i inne teksty, które pojawiają się na wyświetlaczu urządzenia, a także pełną dokumentację zgodnie ze wszystkimi lokalnymi przepisami i normami.

Tłumaczenia
maszynowe
1

Tłumaczenia automatyczne wykonywane przy pomocy sztucznej inteligencji są korzystne cenowo w przypadku konieczności szybkiego przetłumaczenia dużych projektów zawierających powtarzające się elementy.

Tłumaczenia
biznesowe
1

Dzięki doświadczeniu i znajomości branżowych zagadnień wykonujemy dla firm tłumaczenia specjalistyczne o specyficznej terminologii.

Tłumaczenia
uwierzytelnione
1

Wykonujemy także tłumaczenia uwierzytelnione (znane również pod błędną nazwą „tłumaczenia przysięgłe”) we wszystkich językach europejskich i wielu pozaeuropejskich.

Korekty
językowe
1

Naszym priorytetem jest jakość. Uważamy, że tłumaczenia, które opuszczają nasze biuro, muszą zostać sprawdzone.

Zarządzanie
terminologią
1

Zarządzanie terminologią oraz glosariusze pozwalają zapewnić efektywność i precyzję procesu tłumaczenia.

Najczęściej obsługiwana przez nas tematyka to:

Najczęściej zadawane pytania
1

Jakie są stawki za tłumaczenia pisemne?

Cena za tłumaczenie pisemne zależy od języka tłumaczenia, czasu na realizację, rodzaju plików, tematyki i specjalizacji tekstu. Na koszt tłumaczenia 1 strony mogą też wpłynąć zamówione usługi dodatkowe. Dlatego też każde tłumaczenie pisemne jest wyceniane indywidualnie. Cena za tłumaczenie strony A4 zależy od wielu czynników, jak na przykład rozmiar czcionki czy ilość obrazków.

Jak długo trwa tłumaczenie/jaki jest termin realizacji?

Czas potrzebny na proces tłumaczenia zależy od Państwa oczekiwań. Na termin realizacji mają także wpływ inne czynniki, np. język, długość i specjalizacja tekstu czy format pliku.

Czy dokument źródłowy musi mieć określony format?

Najlepiej jeśli dokument będzie miał postać elektroniczną, nie stawiamy jednak żadnych ograniczeń co do formatu. Dzięki naszemu Działowi DTP jesteśmy w stanie obsłużyć pliki w praktycznie każdym formacie, w tym dokumenty nieedytowalne, dzięki usłudze konwersji. Tutaj znajdziesz listę formatów, które obsługujemy.

Jak zamówić tłumaczenie pisemne?

Aby zamówić tłumaczenie i poznać koszt tłumaczenia pisemnego wystarczy się z nami skontaktować. Zachęcamy do korzystania z formularza: https://skrivanek.pl/kontakt/ lub kontaktu mailowego i telefonicznego. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i podamy stawki za tłumaczenia pisemne, przysięgłe (uwierzytelnione), ustne i inne usługi.

Czy wycena tłumaczenia pisemnego jest bezpłatna?

Koszt tłumaczenia pisemnego określamy bezpłatnie na podstawie przesłanego dokumentu. Możemy podać zarówno koszt tłumaczenia 1 strony, słowa jak i całego pliku.

Tumacz, tluamcz, tłuamcz i inne błędy kiedy szukamy tłumacza

Niezależnie od tego, jak prężnie działają media tradycyjne, podstawowym źródłem informacji stał się dla nas Internet. Szukając produktów lub usług, w tym różnorodnych usług tłumaczeniowych, w pierwszym odruchu otwieramy zatem ulubioną wyszukiwarkę, gdzie szybko wpisujemy interesujące nas słowo lub wyrażenie. No właśnie. Szybko, a nawet za szybko.

Wyobraźmy sobie sytuację, w której potrzebne nam jest tłumaczenie uwierzytelnione lub zwykłe. Pierwsze skojarzenie do wpisania to oczywiście „tłumacz”, jednak efekty bywają… różne. Jaką informację tak naprawdę podajemy i skąd się biorą błędy? Spójrzmy na garść przykładów.

Łumacz – bez „T”

Jeśli, rozpoczynając pisanie, zbyt lekko uderzymy pierwszy klawisz – w tym przypadku „t” – to w pasku wyszukiwania pojawi się „łumacz”.

Tłumcz – brak samogłosek

Innym razem mogą zgubić się nam również środkowe samogłoski: zapomnimy o literze „a” – naszym wyszukiwanym słowem okaże się „tłumcz”; pominiemy „u” – pojawi się „tłmacz”. Niestety, język polski to nie hebrajski, którego alfabet składa się z samych spółgłosek i w którym samogłosek zasadniczo się nie zapisuje.

Tumacz – kiedy zgubimy „ł”

Polskojęzycznym użytkownikom Internetu nie ułatwiają życia również znaki diakrytyczne: zdarza się więc, że pomijamy trudniejsze litery w ogóle – stąd „tumacz” lub odruchowo upraszczamy pisownię: „tlumacz”.

Nierzadko wpisane hasło zawiera kombinację kilku błędów. Jesteśmy zbyt leniwi na „ł” oraz gubimy literki – wtedy poszukiwany fachowiec to „tlumac” lub „tlumcz”.

„Tłuamcz”, „tluamcz” i inne błędy

Wydaje się również, że w Internecie wielu z nas podświadomie potwierdza wnioski z badań nad językiem, zgodnie z którymi ludzki mózg jest w stanie zrozumieć słowo z poprzestawianymi literami oraz drobnymi literówkami, o ile tylko dwie pierwsze i dwie ostatnie litery zostaną zapisane prawidłowo. Część badaczy twierdzi nawet, że wystarczy tu jedynie pierwsza i ostatnia litera! Bez problemu rozpoznajemy zatem takie słowa, jak: „tłuamcz” „tluamcz”, „tlumavz”, „tłumaz” czy „tłuacz”.

Co jeszcze może stanowić źródło problemów? Zdecydowanie bliskość pewnych klawiszy na klawiaturze, np. „x” oraz „z” – wtedy w miejsce tłumacza pojawia się „tlumacx”. Nie bez znaczenia jest również wizualne podobieństwo liter, takich jak choćby „m” i „n” – stąd „tłunacz” i „tlunacz”.

Uzbrojeni w tę wiedzę, przejdźmy zatem do wyszukiwarki. A teraz wpisujemy: „tłumacz”!

0
milionów słów przetłumaczonych w 2023 roku
0
lat doświadczenia w tłumaczeniach
0
certyfikatów ISO
0
i więcej obsługiwanych formatów plików
 • Spełniamy wymagania norm ISO: 9001:2015, 14001:2015, 27001:2013, 18587:2017 oraz normy tłumaczeniowej 17100:2015.
 • Istniejemy na rynku już niemal 30 lat, dzięki czemu zgromadziliśmy bogate doświadczenie w tłumaczeniu tekstów o różnej tematyce. Z naszych usług korzysta wiele znanych firm i instytucji z różnych branż. Nasi klienci mogą mieć pewność, że współpracują ze stabilnym i doświadczonym partnerem biznesowym.
 • Stosujemy przejrzystą i uczciwą politykę cenową opartą o rozliczenie za słowo źródłowe.
 • Gwarantujemy terminy dopasowane do potrzeb klienta oraz elastyczność i odpowiedzialność w działaniu – dzięki wykwalifikowanym pracownikom i stosowaniu najnowszych technologii funkcjonujących w branży językowej.
 • Mamy szeroką ofertę usług – tłumaczenia pisemne, korekty, lokalizacje, tłumaczenia ustne, DTP, kursy językowe dla klientów indywidualnych i firm oraz inne usługi językowe.
 • Współpracujemy tylko z doświadczonymi tłumaczami praktykującymi w swoich dziedzinach – lekarzami, technikami, prawnikami, informatykami etc. Dzięki temu dajemy naszym klientom pewność, że wykonaniem tłumaczenia zajmuje się profesjonalista w swojej dziedzinie.
 • W naszym zespole są osoby z uprawnieniami tłumacza przysięgłego wykonujący tłumaczenia pisemne uznawane za prawnie ważne.
 • Nie pobieramy dodatkowych opłat za tłumaczenia specjalistyczne. Pozwala to obniżyć koszty tłumaczenia, ponieważ nawet najtrudniejsze teksty tłumaczymy w tej samej cenie co zwykłe.
 • Dopasowujemy odpowiednie procesy do różnych rodzajów tłumaczeń. Dzięki temu tłumaczenia wykonane są na najwyższym poziomie, bez względu na to, czy jest to np. instrukcja obsługi czy profesjonalny tekst marketingowy przeznaczony do publikacji.
 • Posiadamy własny dział graficzny DTP. Zapewniamy formatowanie przetłumaczonego dokumentu zgodne z oryginalnym układem tekstu. Mamy możliwość przekonwertowania niemal każdego pliku nieedytowalnego do wersji edytowalnej. Dzięki temu klient może otrzymać dokument w dokładnie takim samym układzie, co oryginał lub bardzo do niego zbliżony.
 • Korzystamy z najnowocześniejszych narzędzi typu CAT, co sprawia, że dla większych i powtarzalnych materiałów koszt wykonania tłumaczenia możemy ustalić elastycznie, jednocześnie gwarantując spójność słownictwa.
 • Gwarantujemy profesjonalną i przyjazną obsługę klienta – ponad 97% klientów poleca nasze usługi (dane na podstawie wyników ankiety zadowolenia klienta z 2015 roku).
CZY POTRZEBUJESZ
TŁUMACZENIA lub innych usług językowych?
Napisz do nas na tlumacz@skrivanek.pl
lub kliknij
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.