Tłumaczenia z języka czarnogórskiego i na język czarnogórski

Wyceń tłumaczenie – język czarnogórski

Tłumacz języka
czarnogórskiego

Wyceń tłumaczenie – język czarnogórski

Czarnogórski: tłumaczenia

Skrivanek oferuje tłumaczenia na czarnogórski wykonywane przez tłumaczy z wieloletnim doświadczeniem w branży oraz specjalistyczną wiedzą w wymaganej dziedzinie (medycyna, finanse, prawo – w zależności od potrzeb klienta). Wprawny tłumacz, tworząc przekład z czarnogórskiego na polski lub odwrotne, potrafi precyzyjnie oddać przekaz zawarty w treści i zachować zgodność z oryginalnym tekstem. Nasze doświadczenie jest gwarancją Państwa satysfakcji z wykonanego tłumaczenia. Czarnogórski to jedna z wielu naszych specjalności. Biura Skrivanka mieszczą się w Warszawie oraz innych dużych polskich miastach. Jeśli poszukują Państwo profesjonalisty posługującego się językiem czarnogórskim, to poszukiwania można zakończyć – proponujemy kompleksową usługę tłumaczenia z polskiego na czarnogórski lub z czarnogórskiego na polski. Możliwe są również przekłady z dowolnego języka z naszej oferty na czarnogórski i w drugą stronę.

Kto mówi w języku czarnogórskim?

Językiem czarnogórskim posługuje się około 150 tysięcy osób na całym świecie. Dla zdecydowanej większości z nich jest to język ojczysty. Czarnogórski należy do dużej rodziny języków indoeuropejskich, grupy języków południowosłowiańskich. Razem z serbskim, chorwackim i bośniackim jest często traktowany jako język serbsko-chorwacki. Jednak część lingwistów uważa, że czarnogórski powinien być traktowany jako zupełnie odrębny język. Czarnogórskim posługują się w zasadzie wyłącznie mieszkańcy Czarnogóry. Od 2007 roku czarnogórski stał się językiem urzędowym w Czarnogórze.

Historia języka czarnogórskiego

Czarnogórski to jeden z czterech standardowych wariantów serbsko-chorwackiego języka policentrycznego. Jest oparty na dialekcie sztokawskim. Nawet Deklaracja Czarnogórskiego Centrum PEN, zajmującego się promocją języka, zawiera stwierdzenie, że „język czarnogórski nie oznacza języka odrębnego systemowo, ale tylko jedną z czterech nazw (czarnogórski, serbski, chorwacki i bośniacki), którą Czarnogórcy nazywają swoją część dialektu sztokawskiego powszechnie odziedziczonego przez muzułmanów, Serbów i Chorwatów”. W 2017 roku wielu czarnogórskich pisarzy, naukowców, dziennikarzy, aktywistów i innych osób publicznych z Czarnogóry, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Serbii podpisało deklarację w sprawie wspólnego języka, która stanowi, że w Czarnogórze, Chorwacji, Bośni i Hercegowinie oraz Serbii używany jest policentryczny standardowy język, który składa się z kilku odmian (podobnie jak języki niemiecki, angielski czy hiszpański). W 2009 roku wprowadzono alfabet czarnogórski.

Czarnogórski w biznesie

Język czarnogórski przyda się w zasadzie wyłącznie w przypadku nawiązania relacji biznesowych z Czarnogórą. Dlatego, działając na tamtejszym rynku, niezwykle istotne jest zadbanie o profesjonalne tłumaczenia na czarnogórski wszystkich firmowych materiałów. Natomiast w przypadku importu towarów (na przykład wina, czyli jednego z głównych produktów eksportowych Czarnogóry) na rodzimy rynek warto zadbać o profesjonalne tłumaczenie z czarnogórskiego na polski. Na pewno przyczyni się to do sukcesu na wymagającym rynku międzynarodowym.

Tłumacz języka czarnogórskiego

Skrivanek wykonuje profesjonalne przekłady na czarnogórski oraz z czarnogórskiego. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy języka czarnogórskiego, którzy specjalizują się w rozmaitych dziedzinach. Nasza oferta jest skierowana do firm działających w różnych branżach (przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Wykonamy tłumaczenie umów lub dokumentów firmowych, faktur, katalogów, sloganów reklamowych, sprawozdań, korespondencji handlowej, aktów prawnych, pełnomocnictw, formularzy i innych materiałów, także niejawnych. Nasi tłumacze języka czarnogórskiego zadbają nie tylko o poprawność przekładu, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka czarnogórskiego i na język czarnogórski dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka czarnogórskiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język czarnogórski

16669

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język czarnogórski:
tłumaczenia pisemne w języku czarnogórskim– zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język czarnogórski; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka czarnogórskiego– symultaniczne i konsekutywne;