Biuro tłumaczeń Gdańsk

BIURO TŁUMACZEŃ WYKONUJE WYSOKIEJ JAKOŚCI TŁUMACZENIA I INNE USŁUGI JĘZYKOWE DOPASOWANE DO POTRZEB DUŻYCH I MAŁYCH FIRM.
tłumaczenia

Tłumaczenia Gdańsk

Tłumaczenie zwykłe, przysięgłe i inne usługi językowe dla Ciebie oraz Twojej firmy w ponad 100 językach
tłumaczenia

Oferujemy kompleksowe rozwiązania językowe takie jak tłumaczenia pisemne, maszynowe,  ustne, stron www oraz inne usługi językowe szyte na miarę klientów o różnych wymaganiach, pochodzących z różnych branż.

niebieski@skrivanek.pl
+48 603 546 900
Pn-Pt: 8:00 – 17:00

Specjaliści językowi Skrivanka są w stanie zapewnić precyzyjne tłumaczenia pisemne i ustne w każdym z najpopularniejszych języków europejskich, z gwarancją, że zamierzone znaczenie komunikatu nie zagubi się w tłumaczeniu. Nasze zaangażowanie sprawia, że znajdujemy się w czołówce, jeśli chodzi o tłumaczenia. Gdańsk jest jednym z miast, w których mieści się nasza siedziba oferująca najwyższej jakości usługi, zarówno w kwestii przekładów pisemnych, jak i coraz popularniejszych ustnych.

Oddział w Gdańsku powstał w styczniu 2004 roku i jako jeden z najszybciej rozwijających się oddziałów Skrivanka, w krótkim czasie zyskał zaufanie dużego grona Klientów. Nasi Klienci doceniają nas za szeroki zakres usług i ich wysoką jakość, jak również za doświadczenie, profesjonalizm i miłą obsługę. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego biura, które mieści się w centrum Gdańska – w biurowcu nazywanym „Zieleniakiem”, na 13 piętrze, w pokoju 1313. Z jego okien można podziwiać piękną panoramę Gdańska, w tym wysokie żurawie Stoczni Gdańskiej oraz słynny pomnik Trzech Krzyży. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i chętnie odpowiemy na każde pytanie.

}}

Pn-Pt: 8:00 – 17:00

Iwona
Dziweńka
Anna
Bugajska

Starszy doradca klienta

+48 609 999 382
anna.bugajska

Ewa
Jaguś-Kaczmarczyk
Czekamy na wiadomość
od Ciebie!

  Firma / Imię i nazwisko(*)
  Numer telefonu

  Adres email (*)

  Treść wiadomości / Jak możemy Ci pomóc?

  Co mówią o nas klienci?
  1
  GUGIK
  Główny Urząd Geodezji i Kartografii

  Główny Urząd Geodezji i Kartografii informuje, że współpracuje z firmą Skrivanek Sp. z o.o. w zakresie usług tłumaczenia pisemnego oraz ustnego (konsekutywnego). Zaświadczamy, że firma Skrivanek Sp. z o.o. jest kompetentnym i rzetelnym Wykonawcą, dostarczając produkty spełniające wymagania określone w umowie. Prace zostały wykonane solidnie i terminowo.

  MALBORK
  Miasto Malbork

  Miasto Malbork zaświadcza, że korzysta z usług tłumaczeniowych Skrivanek sp. z o.o. Możemy potwierdzić, że firma wykazuje się rzetelnością a tłumacze profesjonalizmem. Nasza współpraca trwa od 2015 roku i jak do tej pory za pośrednictwem Skrivanek sp. z o.o. wykonywaliśmy tłumaczenia ustne konferencyjne w języku niemieckim. Z przyjemnością zatem zarekomendujemy i udzielamy referencji Skrivanek sp. z. o.o. jako solidnemu i profesjonalnemu dostawcy usług językowych.

  ARP
  Agencja rozwoju Pomorza S.A.

  Agencja rozwoju Pomorza S.A. zaświadcza, iż korzysta z usług tłumaczeniowych Skrivanek sp. z o.o. Możemy potwierdzić, że jesteśmy zadowoleni ze współpracy, a firma wykazuje się rzetelnością, terminowością i obsługą klienta na wysokim poziomie. Z przyjemnością rekomendujemy i udzielamy referencji Skrivanek sp. z o.o. jako solidnemu i profesjonalnemu dostawy usług językowych.

  LUBLIN
  Urząd Miasta Lublin

  Standardem na rynku usług są wysoka jakość, zaangażowanie, profesjonalizm oraz sprawna obsługa klienta. Skrivanek Sp. z o.o. spełnia powyższe wymogi. Współpraca w zakresie usług tłumaczeniowych pomiędzy Biurem Obsługi Inwestorów, działającym w strukturze Urzędu Miasta Lublin, a firmą Skrivanek rozwija się od kilku lat. Pisemne tłumaczenia zawsze spełniały nasze oczekiwania pod kątem rzetelności i terminowości. Tłumaczenia ustne prowadzone były na wysokim poziomie, przy zastosowaniu profesjonalnego sprzętu.

  ESPIS
  Europejska Sieć Pamięci i Solidarność

  Zlecone tłumaczenia firma Skrivanek sp. z o.o. wykonywała z wartą odnotowania rzetelnością, sumiennością, zawsze dotrzymując ustalonych terminów. Firma wykazała elastyczność wobec naszych potrzeb oraz sprawdziła się podczas wykonywania pilnych zleceń, wymagających natychmiastowej gotowości i mobilizacji. Dodatkowo miła i bezproblemowa obsługa sprawiła, że współpraca z firmą Skrivanek. sp z o.o. przebiegała w sposób przyjemny i sprawny.

  MTP.Group_
  Grupa MTP

  Dziękujemy Państwo za ogromne zaangażowanie, cierpliwość i wniesioną w ten projekt wartość. Wspólnie stworzyliśmy wydarzenie, które zapisało się na kartach historii Organizacji Narodów Zjednoczonych. .. Nasi partnerzy po stronie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, przedstawiciele Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz uczestnicy Światowego Forum Miejskiego przekazali nam liczne podziękowania i wyrazy uznania za wkład włożony w organizację przedsięwzięcia, z którym się Państwem dzielimy.

  Tłumaczenia w Gdańsku

  1

  Jakie usługi Państwo świadczą?

  Świadczymy usługi tłumaczenia pisemnego i korekt językowych, tłumaczeń uwierzytelnionych, tłumaczeń maszynowych, tłumaczeń konsekutywnych i symultanicznych, obsługi konferencji międzynarodowych, lokalizacji stron www i oprogramowania, transkreacji, DTP, weryfikacji, dubbingu oraz voice-over.

  Na jakie języki tłumaczycie?

  Tłumaczymy we wszystkich językach europejskich i wielu pozaeuropejskich, między innymi:

  albański, angielski, arabski, armeński, azerski, białoruski, bośniacki, bułgarski, chiński, chorwacki, czarnogórski, czeski, duński, estoński, farerski, fiński, flamandzki, francuski, grecki, gruziński, hebrajski, hindi, hiszpański, indonezyjski, islandzki, japoński, jidysz, kaszubski, kataloński, kazachski, koreański, litewski, łaciński, łotewski, macedoński, mongolski, niderlandzki, niemiecki, norweski, perski, polski, portugalski, rosyjski, rumuński, serbski, słowacki, słoweński, szwedzki, śląski, turecki, ukraiński, uzbecki, węgierski, wietnamski, włoski.

  Powyżej wymienione są nasze najpopularniejsze języki. Jeżeli nie znalazłeś na liście języka, który Cię interesuje, napisz do nas, a przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

  W jakich branżach się Państwo specjalizują?

  Specjalizujemy się w takich branżach jak: finanse i bankowość, budownictwo i inżynieria, kadry i płace (HR), prawo i sądownictwo, rolnictwo i leśnictwo, przemysł techniczny, medycyna i farmacja, przemysł wytwórczy, marketing i reklama, handel i usługi, turystyka i wypoczynek, administracja państwowa, ubezpieczenia, IT, moda i sztuka.

  Jakie dokumenty Państwo tłumaczą?

  W zależności od potrzeb klientów tłumaczymy wszelkie dokumenty, takie jak: publikacje korporacyjne, umowy, warunki i specyfikacje przetargowe, instrukcje, materiały marketingowe, raporty finansowe, opisy badań klinicznych, wyniki badań laboratoryjnych, opinie lekarskie i wiele innych.

  Ile kosztuje tłumaczenie?

  Koszt tłumaczenia zależy od języka, terminu wykonania, formatu pliku, charakteru dokumentu i jego dziedziny, czy dodatkowych usług zamówionych przez klienta. Dlatego też każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie.

  Ile wynosi czas realizacji zlecenia?

  Termin wykonania ustalamy przed rozpoczęciem pracy nad tekstem. Co do zasady, w ciągu dnia roboczego można przetłumaczyć około 8 stron obliczeniowych, przy założeniu, że strona to 250 słów. Możliwa jest także realizacja w trybie ekspresowym, na indywidualnie ustalonych warunkach.

  Gdańsk to miasto w północnej Polsce, które wraz z Gdynią i Sopotem tworzy policentryczny ośrodek metropolitalny zwany Trójmiastem. Jednak to w Gdańsku skupia się życie biznesowe, kulturalne i turystyka.

  Biznes w Gdańsku

  Gdańsk jest ważnym ośrodkiem biznesowym w kraju ze względu na swoje położenie nad Zatoką Gdańską i dostęp do Morza Bałtyckiego. W mieście znajduje się port handlowy, który jest jednym z największych bałtyckich portów. W porcie działa także Stocznia Gdańska, będąca jednym z największych tego typu obiektów w kraju, a miejsce oferuje regularne połączenie żeglugowe aż do 17 krajów. Gdańsk to jednak nie tylko gospodarka morska. Najbardziej biznesową dzielnicą miasta jest Oliwa, gdzie mieszczą się takie obiekty, jak centrum biznesowe Arkońska Business Park, Kompleks Alchemia czy Olivia Business Centre (wraz z najwyższym budynkiem Trójmiasta, Olivia Star). Wiele wiodących na rynku firm ma swoją polską siedzibę w Gdańsku. Warto wymienić tutaj chociażby takich potentatów, jak Grupa Lotos czy sieć sklepów Jysk. Innym ważnym wydarzeniem biznesowym są odbywające się w Gdańsku największe na świecie międzynarodowe targi bursztynu i wyrobów bursztynowych Amberif.

  Tłumaczenia w Gdańsku

  Gdański oddział Skrivanka to niekwestionowany lider branży tłumaczeniowej w Trójmieście, świadczący od 17 lat najwyższej jakości usługi językowe, obejmujące tłumaczenia pisemnezwykłe i uwierzytelnione (przysięgłe), a także tłumaczenia ustnekonsekutywne oraz symultaniczne, włączając również sprzęt konferencyjny. W zasięgu działania oddziału jest zresztą nie tylko Gdańsk, Gdynia i Sopot, ale całe Pomorze. Naszą specjalnością są tłumaczenia techniczne, w tym dotyczące branży morskiej i stoczniowej, a także teksty prawnicze, finansowe, marketingowe oraz historyczne.

  W celu umożliwienia Państwu łatwego dotarcia do nas usytuowaliśmy nasze pomorskie biuro w centrum Gdańska – w jednym z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych biurowców Trójmiasta, nazywanym potocznie „Zieleniakiem”, na 13 piętrze, w pokoju 1313 (13 jest zdecydowanie naszą szczęśliwą liczbą). Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego oddziału nie tylko w celach biznesowych, ale również po to, abyśmy, wyglądając przez okna naszego biura, mogli wspólnie zadumać się nad pięknem i historią Gdańska, podziwiając panoramę miasta, w tym wysokie żurawie dawnej Stoczni Gdańskiej oraz słynny pomnik Trzech Krzyży. Zapraszamy!

  Jakie języki można studiować w Gdańsku?

  W Gdańsku swoją siedzibę ma 14 szkół wyższych. Położenie miasta na mapie i sukcesy osiągane przez gdańskie uczelnie przesądzają o fakcie, że Gdańsk jest jednym z najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Do ważnych uczelni należą: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, a także Gdański Uniwersytet Medyczny (będący najstarszą samodzielną uczelnią medyczną w Polsce, jego historia sięga bowiem aż do 1454 roku). Uniwersytet Gdański oferuje wiele atrakcyjnych kierunków studiów, a oprócz standardowych filologii (takich jak: filologia angielska, niemiecka, rosyjska czy włoska) można studiować m.in.: sinologię, skandynawistykę, slawistykę czy etnofilologię kaszubską.

  Czym charakteryzuje się Gdańsk?

  Gdańsk, ze względu na swoje atrakcyjne położenie, bogactwo życia kulturalnego, a także wysoki komfort życia, jest miastem nadającym się zarówno do zamieszkania w nim, jak i do spędzenia w nim urlopu. Co roku w sierpniu w Gdańsku odbywa się Jarmark Dominikański będący jednym z symboli miasta. Tradycja wydarzenia sięga ponad 750 lat wstecz, gdy zostało ono ustanowione bullą papieską na wniosek dominikanów – stąd zresztą jego nazwa. Dziś jarmark jest największą obok Weihnachtsmarkt i Oktoberfest tego typu plenerową imprezą w Europie. Co roku zwiększa się także liczba kramów, a na jarmarku wystawiają się stoiska filatelistyczne, numizmatyczne, rękodzielnicze czy stoiska z antykami. Przy okazji tego wydarzenia można też spróbować dobrego jedzenia i kupić np. świeżo wędzone ryby. Z Jarmarkiem Dominikańskim wiążą się także rozmaite wydarzenia kulturalne, takie jak festiwale, parady uliczne, koncerty i pokazy sztucznych ogni. Całemu wydarzeniu od wieków przyświeca idea handlowania i dobrej zabawy.

  Główne atrakcje w Gdańsku

  Miejscem, w którym zdjęcie ma chyba każdy turysta odwiedzający Gdańsk, jest Fontanna Neptuna, znajdująca się tuż obok Ratusza Głównego Miasta. To piękna gotycko-renesansowa budowla, którą większość turystów ogląda tylko z zewnątrz, a warto zajrzeć także do środka. Galeria na wieży jest punktem widokowym, który doceni każdy amator miejskich widoków. Spacerując po Gdańsku, przechodzimy Drogę Królewską wiodącą przez ulicę Długą i Długi Targ. Droga zaczyna się od Złotej Bramy, a kończy się Bramą Zieloną, która prowadzi z kolei na Długie Pobrzeże. Niewątpliwym symbolem nie tylko Gdańska, ale też Polski, jest Brama Żuraw, czyli największy i najstarszy
  z zachowanych dźwigów portowych średniowiecznej Europy.

  Muzea i instytucje kulturalne w Gdańsku

  Gdańsk to ważny ośrodek kultury w Polsce, a w mieście znajdują się muzea o dużej randze nie tylko w skali regionu, ale także Polski i świata. Jak wiadomo, Gdańsk nazywany jest światową stolicą Bursztynu. Aby poznać historię bursztynu, jego zastosowanie i sposoby obrabiania, warto wybrać się do Muzeum Bursztynu właśnie. W jego zbiorach znajdują się najbardziej oryginalne eksponaty z całego świata, z pozamykanymi w żywicy historycznymi okazami fauny i flory.

  Innym ważnym obiektem jest Muzeum II Wojny Światowej. Uznaje się, że wojna zaczęła się od ostrzału Westerplatte i ataku na budynek Poczty Polskiej w Gdańsku. Muzeum charakteryzuje się nowoczesnym stylem, a odwiedzający oprowadzany jest po ekspozycji za pomocą wirtualnego przewodnika.

  Najważniejsze projekty UE w Gdańsku

  Znaczna część atrakcji przesądzających o popularności Gdańska nie miałaby szansy zaistnieć, gdyby nie dotacje z Unii Europejskiej. Dzięki nim znacznej poprawie uległa także infrastruktura miejska (powstała m.in. Trasa Słowackiego). Gdańsk, dbając o swoich mieszkańców, przeznacza też znaczne środki na aktywizację zawodową osób z różnych grup społecznych, dba również o podnoszenie kompetencji zawodowych gdańszczan, powstała np. Akademia Wspierania Fachowców.

  Privacy Preferences
  When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.