Tłumaczenia z języka hebrajskiego i na język hebrajski

Wyceń tłumaczenie – język hebrajski

Tłumacz języka
hebrajskiego

Wyceń tłumaczenie – język hebrajski

Hebrajski: tłumaczenia

Skrivanek oferuje tłumaczenia na hebrajski wykonywane przez tłumaczy z wieloletnim doświadczeniem w branży oraz specjalistyczną wiedzą w wymaganej dziedzinie (medycyna, finanse, prawo – w zależności od potrzeb klienta). Wprawny tłumacz, tworząc przekład z hebrajskiego na polski lub odwrotne, potrafi precyzyjnie oddać przekaz zawarty w treści i zachować zgodność z oryginalnym tekstem. Nasze doświadczenie jest gwarancją Państwa satysfakcji z wykonanego tłumaczenia. Hebrajski to jedna z wielu naszych specjalności. Biura Skrivanka mieszczą się w Warszawie oraz innych dużych polskich miastach. Jeśli poszukują Państwo profesjonalisty posługującego się językiem hebrajskim, to poszukiwania można zakończyć – proponujemy kompleksową usługę tłumaczenia z polskiego na hebrajski lub z hebrajskiego na polski. Możliwe są również przekłady z dowolnego języka z naszej oferty na hebrajski i w drugą stronę.

Kto mówi po hebrajsku?

Językiem hebrajskim posługuje się około 5 milionów osób na całym świecie. Dla zdecydowanej większości z nich jest to język ojczysty. Hebrajski należy do rodziny języków afroazjatyckich, grupy języków semickich. Język hebrajski jest powszechnie stosowany w Izraelu. Posługują się nim także liczne diaspory żydowskie na całym świecie, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych i Francji.

Historia języka hebrajskiego

Historia języka hebrajskiego trwa od przynajmniej 3 tysięcy lat. Badacze i lingwiści proponują podział historii języka hebrajskiego wedle etapów jego rozwoju na: biblijny hebrajski, misznaicki hebrajski, średniowieczny hebrajski, współczesny hebrajski izraelski. Najprawdopodobniej Izraelici, gdy przybyli na tereny Kanaanu w połowie drugiego tysiąclecia przed naszą erą, posługiwali się jedną z odmian języka semickiego. Język ten z czasem uległ zmieszaniu z różnymi językami miejscowymi, przede wszystkim z kananejskim. Najstarszym znanym tekstem w języku hebrajskim jest kalendarz z Gezer zapisany pismem fenickim (nazywanym również paleohebrajskim). W późniejszym okresie hebrajski kilkakrotnie ewoluował, przede wszystkim na przełomie II i I tysiąclecia przed naszą erą, następnie w okresie niewoli babilońskiej i około IX wieku naszej ery, gdy masoreci udoskonalili system zapisu języka hebrajskiego, dodając do manuskryptów biblijnych znaki samogłoskowe-akcentowe. Pod koniec XVIII wieku naszej ery rozpoczął się proces kształtowania nowożytnej odmiany hebrajskiego, który od 1948 roku jest oficjalnym językiem państwa Izrael.

Hebrajski w biznesie

Współpraca gospodarcza między Polską a Izraelem powoli się zacieśnia. W 2018 roku odbyło się polsko-izraelskie forum gospodarcze, w wyniku którego otworzono zagraniczne biuro Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu i podpisano szereg umów o współpracy gospodarczej. Dlatego, działając na izraelskim rynku, niezwykle istotne jest zadbanie o profesjonalne tłumaczenia na hebrajski wszystkich firmowych materiałów. Natomiast w przypadku importu towarów (na przykład oprogramowania, diamentów czy produktów chemicznych) na rodzimy rynek warto zadbać o profesjonalne tłumaczenie z hebrajskiego na polski. Na pewno przyczyni się to do sukcesu na wymagającym rynku międzynarodowym.

Tłumacz języka hebrajskiego

Skrivanek wykonuje profesjonalne przekłady na hebrajski oraz z hebrajskiego. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy języka hebrajskiego, którzy specjalizują się w rozmaitych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm działających w różnych branżach (przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Wykonamy tłumaczenie umów lub dokumentów firmowych, faktur, katalogów, sloganów reklamowych, sprawozdań, korespondencji handlowej, aktów prawnych, pełnomocnictw, formularzy i innych materiałów, także niejawnych. Nasi tłumacze języka hebrajskiego zadbają nie tylko o poprawność przekładu, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka hebrajskiego i na język hebrajski dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka hebrajskiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język hebrajski

16741

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język hebrajski:
tłumaczenia pisemne w języku hebrajskim– zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język hebrajski; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka hebrajskiego– symultaniczne i konsekutywne;