biuro tłumaczeń skrivanek

Tłumaczenia chorwacki
– zwykłe czy przysięgłe?

line
Nasi specjaliści w zakresie
języka chorwackiego zadbają
o poprawność tłumaczenia,
umożliwiając jasną komunikację
oraz osiągnięcie celów.
tłumaczenia

Tłumacz chorwacko polski – profesjonalne tłumaczenia z chorwackiego i na chorwacki

Nasi specjaliści w zakresie języka chorwackiego zadbają o poprawność tłumaczenia
i innych usług, umożliwiając jasną komunikację oraz osiągnięcie wyznaczonych celów.
tłumacz odznaki
tłumaczenia
Dlaczego warto wybrać nasze usługi tłumaczeniowe
1

Ponad 100 obsługiwanych formatów – pdf, jpg, idml, a może json lub html – nie ma to znaczenia, obsługujemy wiele różnych rozszerzeń plików, nie musisz się przejmować konwersją dokumentów.

Copywriting w języku obcym – napiszemy dla Ciebie angażujące teksty w wybranym języku dzięki czemu wzbogacisz swoją stronę www o nowe treści i zachęcające opisy produktów.

Szybka wycena online – nie musisz długo czekać na ofertę, jesteśmy w stanie wycenić tłumaczenie już w 30 minut.

Wszystkie zlecenia możemy wykonać online – zleć tłumaczenie bez wychodzenia z biura lub domu, przetłumaczone dokumenty odeślemy mailem, również tłumaczenia uwierzytelnione z kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Tradycyjne, papierowe tłumaczenie uwierzytelnione możemy przesłać pocztą lub kurierem.

Portal klienta – zapewni Ci pełną kontrolę nad projektami i pomoże przeanalizować koszty. Dostępny dla Ciebie i Twoich współpracowników pod ochroną własnego loginu i hasła.

Gwarancja jakości – obawiasz się o jakość tłumaczenia? Posiadamy certyfikaty ISO 9001 i 17100 zaświadczające o naszej dokładności.

Tłumaczymy dokumenty w dowolnym formacie na ponad 100 języków

Gwarancja jakości i poufności informacji potwierdzone 5 certyfikatami ISO

Ponad 98% klientów poleca nasze usługi

Wszystkie zlecenia możemy wykonać online

Od ponad 25 lat zapewniamy wysokiej jakości usługi językowe

99% naszych klientów otrzymuje wycenę
w czasie krótszym niż 15 minut

Tłumacz chorwacki

Agencja Skrivanek wykonuje profesjonalne tłumaczenia tekstów na język chorwacki i tłumaczenie z języka chorwackiego na polski. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm wszystkich branż (także specjalistycznych: przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Możemy wykonać tłumaczenie umowy z języka chorwackiego oraz przetłumaczyć dokumenty firmowe, faktury, katalogi, slogany reklamowe, sprawozdania, korespondencję handlową, akty, pełnomocnictwa, formularze i inne materiały, także niejawne. Nasi tłumacze języka chorwackiego zadbają nie tylko o poprawność tłumaczenia, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego, zarówno pod kątem samego języka, jak i kraju.

Jak zamówić tłumaczenie?

proces tłumaczenia

1) 99% naszych klientów otrzymuje wycenę w czasie krótszym niż 30 minut

2) Osoby fizyczne uprzejmie prosimy o dokonanie przedpłaty. Płatności można regulować przelewem bankowym lub za pośrednictwem serwisu PayPal.

Czekamy na wiadomość
od Ciebie!
1
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Zamawiający
Rodzaj usługi
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania.Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 10.
Rozmiar przesyłanego pliku nie powinien przekraczać 10mb. Poinformuj nas jeżeli chcesz przesłać większy plik.

Klikając „Wyślij” akceptujesz zasady ochrony prywatności Skrivanek sp. z o.o.

tłumaczenia dla ZUS, Prokuratowy i Politechniki
tłumaczenie dla Ministerstwa Husqvarny Siemens ABB
tłumaczenie dla 3M Fresenius Amica Bata
Co mówią o nas klienci?
1
Same Deutz-Fahr
Same Deutz-Fahr Polska Sp. z o.o.

Zlecamy tłumaczenia dokumentów takich, jak np. : umowy, sprawozdania finansowe, akty notarialne, pełnomocnictwa, protokoły i certyfikaty. Zlecenia wykonywane są rzetelnie i w ustalonym terminie, polecamy zatem firmę Skrivanek jako profesjonalnego dostawcę usług tłumaczeniowych.

helio
Helio S.A.

Helio S.A. korzysta z usług tłumaczeniowych firmy Skrivanek sp. z o.o., która wykonuje tłumaczenia umów, faktur, raportów, sprawozdań informacji prasowych oraz produktowych. Świadczone usługi przez firmę Skrivanek sp. z o.o. są należytej jakości.

Wojskowy Instytut Medyczny
Wojskowy Instytut Medyczny

W trakcie naszej współpracy firma Skrivanek sp. z o.o. okazała się partnerem godnym zaufania, gwarantującym wysoką jakość tłumaczeń, terminowość oraz poufność informacji.

Tłumacz polsko chorwacki
i chorwacko polski
1

Kto mówi po chorwacku?

Język z rodziny indoeuropejskich, należący do grupy języków słowiańskich. W sumie posługuje się nim około 7 milionów osób. Jak to często ma miejsce – chorwacki nie jest językiem jednolitym. Możemy wskazać trzy dominujące dialekty: czakawski, kajkawski i sztokawski. Przez niektórych są określane mianem grup dialektów z powodu dalszego podziału na mniejsze odmiany.

Językiem chorwackim porozumiemy się głównie w Chorwacji. Jest to też jeden z języków urzędowych w  Bośni i Hercegowinie, Słowenii i Wojwodinie.

Język chorwacki – historia

Pierwsze ślady języka chorwackiego pochodzą z IX wieku n.e. Wywodzi się on z tak zwanego języka staro-cerkiewno-słowiański, który początkowo pełnił głównie rolę religijną. Starosłowiański stopniowo był adaptowany do celów świeckich i z czasem powstała jego chorwacka wersja. Do wieku IX był on częścią głagolicy – najstarszego pisma Słowian, stworzonego przez św. Konstantego – Cyryla. Co ciekawe, do wieku XI chorwacki był zapisywany trzema różnymi alfabetami: łacińskim, głagolicą oraz chorwacką cyrylicą. Dopiero od XVI mamy do czynienia z rozwiniętą wersją chorwackiego.

Chorwacki w biznesie

Chorwackim porozumiemy się w kilku państwach, ale nie odgrywa on większej roli na arenie międzynarodowej tak jak język angielski. Pewnym wyjątkiem może być sama Chorwacja, która zasłynęła jako jedno z ulubionych miejsc, w których Polacy spędzają wakacje. Stąd język ten może się przydać jedynie w relacjach z tym państwem. Mimo wszystko chorwacki to nie tylko turystyka to również tłumaczenia prawne i tłumaczenia marketingowe – w Skrivanku możesz przetłumaczyć każdy dłuższy tekst z chorwackiego na polski lub z polskiego na chorwacki.

tłumacz języka chorwackiego
Wycena projektu

W ciągu 30 minut od przesłania plików od klienta nasi specjaliści przygotują wycenę lub poproszą o uzupełniające informacje, aby przygotować precyzyjną kalkulacją kosztu zlecenia.

Analiza dokumentów

Przesyłamy potwierdzenie zlecenia do klienta wraz z wyceną tłumaczenia oraz możliwą datą wykonania zleconego projektu w celu akceptacji.

Dobranie zespołu

Kierownik projektu przydziela zlecenie tłumaczowi posiadającemu wiedzę i doświadczenie w danej dziedzinie, który następnie wykona przekład na zlecony język.

Tłumaczenie materiałów

Dobrany tłumacz wykonuje przekład materiału na język chorwacki zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od klienta.

Korekta i edycja tłumaczenia

Tłumaczenie jest edytowane i poprawiane przez naszych specjalistów językowych, aby wyeliminować wszelkie błędy.

Kontrola jakości i dostawa

Przeprowadzamy kontrolę jakości tłumaczenia, aby zapewnić najwyższe standardy jakości, a następnie przesyłamy gotowy dokument do klienta.

Klienci którzy nam ufają:

tłumacze angielski
tłumacz angielskiego
tlumacz angielsko polski
tlumacz angielski
tłumaczenia dla ZUS, Prokuratowy i Politechniki

Dlaczego my

Skrivanek to dynamicznie działająca agencja tłumaczeń tworzona przez wyjątkowych ludzi, którzy każdego dnia profesjonalizm łączą z pasją. Wrażliwość na potrzeby klientów i otwartość na wszelkie pomysły pozwala nam nieustannie się rozwijać i umożliwia świadczenie usług najwyższej jakości.

Tłumaczenia na chorwacki

1

Jaka jest cena tłumaczenia na język chorwacki?

Cena tłumaczenia zależy od terminu wykonania, formatu plików, charakteru dokumentu i jego dziedziny czy dodatkowych usług zamówionych przez klienta. Dlatego też każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie.

Czy cena tłumaczenia na język chorwacki zawiera podatek VAT?

Ceny podajemy w kwocie netto i brutto, tj. w kwocie bez VAT i z uwzględnieniem podatku VAT.

Ile wynosi czas tłumaczenia na język chorwacki?

Termin wykonania ustalamy przed rozpoczęciem pracy nad tekstem. Co do zasady, w ciągu dnia roboczego można przetłumaczyć około 8 stron obliczeniowych, przy założeniu, że strona to 250 słów. Możliwa jest także realizacja w trybie ekspresowym, na indywidualnie ustalonych warunkach.

Jakie najcześciej zlecenia wykonujecie z tłumaczeniem chorwackiego?

Najczęściej wykonywane zlecenia to tłumaczenia z polskiego na chorwacki: tłumaczenia pisemne w języku chorwackim – zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język chorwacki; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka chorwackiego – symultaniczne i konsekutywne;

Czy mogę zlecić tłumaczenie na język chorwacki w trybie pilnym?

Oprócz realizacji zleceń w trybie zwykłym, oferujemy również tryb ekspresowy. Wszelkie szczegóły ustalamy indywidualnie. Warto jednak pamiętać, że krótszy termin wykonania oznacza mniej czasu na poszczególne procesy. To, co sprawdzi się przy tekście wewnątrz firmowym, niekoniecznie zalecane jest w przypadku tekstów do publikacji, wymagających wielokrotnego sprawdzenia i „dopieszczenia” szczegółów. Niezależnie od powyższego, zawsze staramy się zapewnić jak najkrótsze terminy realizacji. Warto zwrócić uwagę, że cena tłumaczenia ekspresowego będzie wyższa niż koszt tłumaczenia zwykłego.

Czy oferują Państwo gwarancje jakości tłumaczenia na język chorwacki?

Oczywiście. Posiadamy certyfikaty norm ISO 9001, EN 17100 oraz ISO 27001, a także ubezpieczenie OC w zakresie odpowiedzialności zawodowej. Zapewniamy stuprocentową poufność oraz bierzemy pełną odpowiedzialność za najwyższą jakość wszystkich procesów i terminową realizację każdego projektu, niezależnie od jego objętości czy stopnia złożoności.

Czy jest dostępny cennik tłumaczeń?

Tak. Cennik tłumaczeń jest integralną częścią umowy o współpracy z klientami i zawsze informujemy o cenie tłumaczenia przed realizacją projektu. Każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie na podstawie naszego cennika, liczby słów w dokumencie źródłowym, pary językowej i innych aspektów. Aby otrzymać bezpłatną wycenę, wystarczy przesłać nam dokumenty, jakie chcą Państwo przetłumaczyć.

Szukasz usług językowych dla Twojej branży?

Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka chorwackiego i na język chorwacki dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

CZY POTRZEBUJESZ
Tłumaczenia lub innej usługi z języka chorwackiego?
Napisz do nas – Pomożemy.
Czekamy na wiadomość od Ciebie!
Wypełnij formularz lub napisz na tlumacz@skrivanek.pl
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Zamawiający
Rodzaj usługi
Kliknij lub przeciągnij do tego obszaru pliki przeznaczone do przesłania.Maksymalna liczba przesyłanych plików wynosi 10.
Rozmiar przesyłanego pliku nie powinien przekraczać 10mb. Poinformuj nas jeżeli chcesz przesłać większy plik.

Klikając „Wyślij” akceptujesz zasady ochrony prywatności Skrivanek sp. z o.o.

Tłumacz polsko-chorwacki – w czym możemy Ci pomóc?

1

Nasz zespół ma doświadczenie w przekładzie różnorodnych treści z polskiego na chorwacki, dzięki czemu Twój tekst będzie brzmiał naturalnie. Mamy za sobą wiele udanych projektów. Możemy pomóc m.in. z tłumaczeniem strony internetowej, dokumentów, przygotowaniem konferencji naukowej pod względem językowym czy copywritingiem, czyli tworzeniem treści po chorwacku od zera.

Biuro tłumaczeń języka chorwackiego – co nas wyróżnia?

1

Poszukując tłumacza, który zajmuje się przekładem z chorwackiego na polski, przede wszystkim zwróć uwagę na doświadczenie kandydata. Powinien on znać na pamięć słownik chorwacko-polski, a także być na bieżąco ze zmieniającą się terminologią i slangiem w obu językach. Oddając tekst nam, nie musisz się o to martwić. Wieloletnia obecność w branży i opinie osób, z którymi współpracowaliśmy, świadczą o naszym profesjonalizmie. Tłumacz chorwacko-polski, do którego skierujemy Twoje zlecenie, zadba o wysoką jakość wykonania. Ponadto, aby uniknąć literówek i błędów, dłuższy tekst w języku docelowym podlega korekcie przed oddaniem.

Tłumaczenia zwykłe z chorwackiego lub na chorwacki

1

Tłumaczenia zwykłe dotyczą m.in. stron internetowych, instrukcji obsługi, publikacji naukowych czy tekstów biznesowych. Nie wymagają potwierdzenia zgodności z oryginałem. Do wykonania tej usługi niezbędne są dobra znajomość języka chorwackiego i polskiego oraz umiejętności translatorskie. Przetłumaczony tekst musi być precyzyjny i łatwy do zrozumienia. Aby zapewnić jego prawidłową interpretację przez odbiorców, powinien również odzwierciedlać niuanse kulturowe języka docelowego.

Tłumaczenia specjalistyczne z chorwackiego lub na chorwacki

1

Tłumaczenia specjalistyczna to oferta skierowana przede wszystkim do firm. W naszym biurze posiadamy profesjonalistów w wielu dziedzinach, m.in. motoryzacji, energetyce i medycyny. Do takiego przekładu nie wystarczy specjalistyczny słownik chorwacko-polski, konieczna jest dobra znajomość branżowego słownictwa. Tłumacz chorwacko-polski stale się dokształca, dzięki czemu jego przetłumaczony tekst zachowuje wysoką jakość.

język chorwacki, dłuższy tekst
język chorwacki, dłuższy tekst
język chorwacki, dłuższy tekst

Tłumacz przysięgły języka chorwackiego

1

Przysięgły tłumacz chorwacko-polski zajmuje się zleceniami, które wymagają pracy z oficjalnymi dokumentami. Przekłada m.in. akta sądowe i cywilne, dokumentację firmową czy umowy. Następnie przybija pieczęć pod wysokiej jakości tłumaczeniem. Przetłumaczony tekst nabywa wtedy mocy prawnej i może być wykorzystywany w sprawach urzędowych za granicą. Taka usługa okaże się pomocna, jeśli planujesz przeprowadzkę do innego kraju. Zerknij również na nasz mini słownik chorwacko-polski.

Tłumacz polsko-chorwacki – tłumaczenia ustne

1

Konferencje branżowe i seminaria naukowe to doskonała okazja do posłuchania wykładów doświadczonych prelegentów z całego świata. Aby jednak móc z nich wyciągnąć wnioski, trzeba je najpierw zrozumieć. Tłumacz chorwacko-polski powinien być obecny na spotkaniach, w których będą uczestniczyć wielojęzyczni goście. W ostatnim czasie wiele takich wydarzeń przeniosło się w przestrzeń wirtualną, dlatego nasi tłumacze stali się biegłymi użytkownikami najnowszych rozwiązaniach telekomunikacyjnych. Nie ma znaczenia, czy przeprowadzasz spotkania przez Zooma, Teams czy inną platformę – nasz tłumacz chorwacko-polski Ci pomoże.

Tłumacz chorwacko-polski online

1

Obecnie wszystko można zrobić online: kupić meble, zamówić jedzenie czy załatwić sprawę urzędową. W naszym biurze już od dawna możesz oddać zlecenie i odebrać przetłumaczony tekst drogą internetową. W ten sposób oszczędzasz czas i pieniądze. Za pomocą intuicyjnego formularza kontaktowego możesz również zapytać o wycenę czy wysłać potrzebne pliki.

Tłumaczenie stron www na chorwacki

1

Czy chcesz rozszerzyć swoją działalność na chorwacki rynek? Jeśli tak, to tłumaczenie stron internetowych jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów, aby to zrobić. Doświadczony tłumacz chorwacko-polski dostosuje zawartość Twojej strony do potrzeb zagranicznego klienta. Usługa, w której tłumaczy się nie tylko treść, ale również inne elementy, tak, aby zniwelować różnice kulturowe, nazywa się lokalizacją. Podlegają jej również gry, oprogramowanie oraz sklepy internetowe.

Biuro tłumaczeń języka chorwackiego – Co nas wyróżnia?

1

Przez ponad 30 lat naszej działalności mieliśmy przyjemność współpracować z różnymi klientami, zarówno osobami prywatnymi, jak i korporacjami. Każde zlecenie nauczyło nas czegoś nowego i dzisiaj możemy z dumą powiedzieć, że jesteśmy naprawdę dobrzy we wszystkim, co robimy. Nasz zespół tłumaczy nie tylko z polskiego na chorwacki, ale również w dziesiątkach innych par językowych. Jeśli planujesz rozszerzyć działalność firmy na kilka krajów, z pewnością zainteresuje Cię opcja, w której wszystkie zlecenia możesz oddać jednej agencji.

chatsimple
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.