Tłumaczenia z chorwackiego i na chorwacki

Wyceń tłumaczenie – język chorwacki

Tłumacz języka
chorwackiego

Wyceń tłumaczenie – język chorwacki

Chorwacki: Tłumaczenia

Kto mówi w języku chorwackim?

Język z rodziny indoeuropejskich, należący do grupy języków słowiańskich. W sumie posługuje się nim około 7 milionów osób. Jak to często ma miejsce – chorwacki nie jest językiem jednolitym. Możemy wskazać trzy dominujące dialekty: czakawski, kajkawski i sztokawski. Przez niektórych są określane mianem grup dialektów z powodu dalszego podziału na mniejsze odmiany.

Językiem chorwackim porozumiemy się głównie w Chorwacji. Poza jej granicami w Bośni i Hercegowinie, Słowenii i Wojwodinie.

Historia języka chorwackiego

Pierwsze ślady języka chorwackiego pochodzą z IX wieku n.e. Wywodzi się on z tak zwanego języka staro-cerkiewno-słowiański, który początkowo pełnił głównie rolę religijną. Starosłowiański stopniowo był adaptowany do celów świeckich i z czasem powstała jego chorwacka wersja. Do wieku IX był on częścią głagolicy – najstarszego pisma Słowian, stworzonego przez św. Konstantego – Cyryla. Co ciekawe, do wieku XI chorwacki był zapisywany trzema różnymi alfabetami: łacińskim, głagolicą oraz chorwacką cyrylicą. Dopiero od XVI mamy do czynienia z rozwiniętą wersją chorwackiego.

Zastosowanie języka chorwackiego w biznesie

Chorwackim porozumiemy się w kilku państwach, ale nie odgrywają one większej roli na arenie międzynarodowej. Pewnym wyjątkiem może być sama Chorwacja, która zasłynęła jako jedna z ulubionych destynacji wakacyjnych Polaków. Stąd język ten może się przydać jedynie w relacjach z tym państwem.

Tłumacz języka chorwackiego

Agencja Skrivanek wykonuje profesjonalne tłumaczenia tekstów na język chorwacki i tłumaczenie z języka chorwackiego na polski. Współpracujemy z doświadczoną kadrą tłumaczy, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach. Możemy zapewnić zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i przysięgłe. Nasza oferta jest skierowana do firm wszystkich branż (także specjalistycznych: przemysłowych, technicznych, medycznych, prawnych i wielu innych). Możemy wykonać tłumaczenie umowy z języka chorwackiego oraz przetłumaczyć dokumenty firmowe, faktury, katalogi, slogany reklamowe, sprawozdania, korespondencję handlową, akty, pełnomocnictwa, formularze i inne materiały, także niejawne. Nasi tłumacze języka chorwackiego zadbają nie tylko o poprawność tłumaczenia, ale także o skuteczność tekstu, odpowiedni styl i dostosowanie do kontekstu kulturowego, zarówno pod kątem samego języka, jak i kraju.

Szukasz rozwiązań językowych dla Twojej branży?
Oferujemy specjalistyczne usługi tłumaczeniowe z języka chorwackiego i na język chorwacki dla branż: finansowych, budownictwa, kadr, sądownictwa, rolnictwa, przemysłu, medycyny, marketingu, handlu, turystyki, administracji państwowej, ubezpieczeń oraz IT.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą usług językowych dotyczących języka chorwackiego?
 
Napisz do Nas, a w ciągu 30 minut
otrzymasz wycenę tłumaczenia!
 

Wyceń tłumaczenie – język chorwacki

15651

Najczęściej wykonywane zlecenia tłumaczeń z i na język chorwacki:
tłumaczenia pisemne w języku chorwackim– zwykłe i biznesowe; ekspresowe tłumaczenia pisemne; tłumaczenie przysięgłe; korekty; lokalizacja; tłumaczenie stron internetowych na język chorwacki; DTP – obróbka graficzna dokumentów; tłumaczenia ustne języka chorwackiego– symultaniczne i konsekutywne;