biuro tłumaczeń skrivanek

Sztos

sztos

Sztos

sztos

To słowo pochodzi z języka niemieckiego, gdzie pierwotnie oznaczało pchnięcie, uderzenie. W polszczyźnie ogólnej odnosi się ono do uderzenia kijem kuli bilardowej. A co oznacza w slangu? Coś pozytywnego, fajnego. Słowo jest na tyle ogólne, że można je stosować niemal w każdej sytuacji – np. w odniesieniu do płyty, utworu czy teledysku danego wokalisty, zdjęcia na portalu społecznościowym czy nowego odcinka serialu. W 2016 r. sztos ogłoszono Młodzieżowym Słowem Roku.

Sztos – przykłady zastosowania

Sztos to słowo, które pasuje właściwie do każdej pozytywnej sytuacji. Oto kilka przykładów jego zastosowania:

  • Jest przytulnie, bardzo smacznie, a do tego mają włoską kawę! Ale sztos! (za: in).
  • Naprawdę świetnie ci wyszedł ten teledysk, sztos!
  • Ostatni odcinek serialu to był naprawdę sztos, musisz koniecznie nadrobić!

Język polski i inne języki ze Skrivankiem

Potrzebujesz tłumaczenia książki, dokumentów urzędowych, strony internetowej albo oprogramowania? Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Podejmiemy się każdego, zarówno drobnego, jak i większego zlecenia.

Naszym klientom oferujemy również szeroki wybór kursów językowych – kurs angielskiego, kurs włoskiego i inne. Prowadzimy zarówno zajęcia indywidualne, jak i lekcje grupowe.

Posty powiązane

chatsimple
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.