biuro tłumaczeń skrivanek

Jak tłumaczyć przy użyciu Lokalise?

lokalise

Co możesz zlokalizować dzięki Lokalise?

Na rynku istnieje ogromna liczba oprogramowań do tłumaczeń dostępnych online. Nie każda z tych aplikacji jest jednak w stanie sprostać różnym oczekiwaniom i potrzebom użytkowników. Dlatego warto bliżej przyjrzeć się systemowi Lokalise. Ta platforma jest jednym z narzędzi do lokalizacji i tłumaczenia. Używają jej w ponad 25 krajach firmy chcące zautomatyzować swoje procesy tłumaczeniowe. Dowiedz się, jak to działa!

Masz pełną kontrolę nad procesem lokalizacji

Lokalise pozwala zarządzać wszystkimi projektami i zadaniami tłumaczeniowymi w jednym miejscu. Oznacza to, że Twoje zespoły mogą współpracować w tym samym obszarze roboczym jednocześnie. Śledź swoje postępy, aby wiedzieć, co robisz, kiedy i jak. Jeśli korzystasz z Lokalise po raz pierwszy, w tym przewodniku znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć.

Czy wiesz, że w Lokalise możesz współpracować z profesjonalną agencją, taką jak Skrivanek? Za pomocą kilku kliknięć możesz zaprosić członków zespołu Skrivanek do swojej platformy Lokalise, aby połączyć wszystkie niezbędne opcje tłumaczenia, dla maksymalnej skuteczności przekazu. Od prostej rejestracji po kompleksowy proces tłumaczenia — korzystanie z tej platformy ze Skrivankiem jest bardzo łatwe. Zacznij już dziś i przekonaj się sam!

Jak działa Lokalise?

jak działa lokalise

Krok 1: Zarejestruj się

Pierwszym krokiem w dołączeniu do Lokalise jest zarejestrowanie się na oficjalnej stronie internetowej.

 1. Kliknij opcję rejestracji, a następnie wprowadź swój e-mail i hasło.
 2. Sprawdź swój e-mail, otwórz wiadomość od Lokalise i kliknij link zaproszenia.

Krok 2: Wybierz plan cenowy

lokalise plany

plany lokalise

Czy platforma Lokalise jest bezpłatna?

Teraz, gdy jesteś zarejestrowany w Lokalise, następnym krokiem jest wybór planu cenowego, w zależności od Twoich potrzeb. Platforma ta oferuje kilka planów odpowiednich zarówno dla małych zespołów, jak i dużych firm z rozliczeniem rocznym lub miesięcznym. Bez względu na to, który plan wybierzesz, wszystkie mają 14-dniowy bezpłatny okres próbny, podczas którego możesz sprawdzić, jak współpraca ze Skrivankiem może usprawnić Twój proces lokalizacji. Przekonaj się sam!

Krok 3: Utwórz profil

Teraz nadszedł czas, aby utworzyć profil.

 1. Kliknij Your Profile w lewym górnym rogu ekranu.
 2. Wybierz swój awatar i wpisz swoje imię, które będzie wyświetlane w profilu.
 3. Przejdź przez ustawienia, dokonując wszelkich korekt, których potrzebujesz.
 4. Na koniec kliknij Save changes i zaloguj się do systemu.

lokalise profile 

Krok 4: Rozpocznij projekt

Tworzenie nowego projektu

 1. Po zalogowaniu się do Lokalise i zapoznaniu się z interfejsem utwórz nowy projekt, klikając New project.
 2. Teraz wprowadź wszystkie niezbędne szczegóły, takie jak nazwa projektu, opis, język itd.

lokalise projekt

Zaproszenie członków / uczestników zespołu

Aby dodać członków zespołu, wystarczy kliknąć Team settings > Team > Add team users:

lokalise team members

Jeśli chcesz zaprosić uczestników do projektu, otwórz swój projekt i kliknij przycisk Contributors, a potem Add people and groups:

lokalise add people

Skrivanek może pomóc Ci stworzyć różne wersje językowe dla Twojego biznesu. Aby zaprosić nas do współpracy, wystarczy wybrać opcję Invite new user. Kliknij i wprowadź niezbędne dane: adres e-mail, imię i nazwisko, rolę itp.

lokalise add group

Po kliknięciu przycisku Add nowy dostawca otrzyma wiadomość e-mail z powiadomieniem.

Przesyłanie plików do tłumaczenia

Aby dodać pliki, kliknij przycisk Upload w górnym menu, a następnie przeciągnij i upuść wszystkie pliki, razem lub pojedynczo:

lokalise add file

Przesyłanie zrzutów ekranu i glosariusza

Zrzuty ekranu są przydatne, ponieważ zapewniają dodatkowy kontekst. Aby przesłać je do projektu, kliknij Screenshots w górnym menu i przeciągnij i upuść zrzuty ekranu w formacie jpg lub png do wskazanego obszaru.

lokalise zrzuty

Lokalise może automatycznie rozpoznać na zrzutach kilka podstawowych języków (angielski, rosyjski, niemiecki, hiszpański, włoski, szwedzki, fiński, turecki i polski) i połączyć je automatycznie z danym tekstem w edytorze.

Możesz także dodać glosariusz, aby zachować spójność terminologii w całym projekcie. Glosariusz ułatwi pracę wszystkim członkom zespołu, ponieważ sugestie będą po prostu pojawiać się w edytorze.

lokalise glossary

Wyświetl tłumaczenia w aplikacji internetowej

W przeciwieństwie do innych aplikacji mobilnych Lokalise zapewnia zarówno wielojęzyczne, jak i dwujęzyczne widoki. Kliknięcie widoku dwujęzycznego pozwala zobaczyć zawartość przetłumaczoną na język docelowy.

lokalise multilingual

Wielojęzyczny widok zaś daje dostęp do treści w wielu językach:

lokalise localization

Oto kilka wskazówek, które sprawią, że proces lokalizacji będzie łatwiejszy i szybszy 

Współpraca przy projektach i aktualizowanie tłumaczeń nigdy nie było tak proste! Lokalise posiada wiele przydatnych funkcji, aby ułatwić tłumaczom pracę. Oto kilka z nich:

 1. Pozycja Remember positionw opcji projektu, pozwala tłumaczowi kontynuować tłumaczenie tam, gdzie skończył.
 2. Platforma posiada narzędzie do korygowania wszelkiego rodzaju błędów pisowni i gramatyki.
 3. W przypadku wielu tłumaczeń w Lokalise można użyć funkcji pamięci tłumaczeniowej i sugestii tłumaczeniowych, aby tłumaczenie było spójne.
 4. Jeśli stracisz jakąkolwiek treść podczas tłumaczenia, zawsze możesz przywrócić poprzednią wersję.
 5. Karta glosariusza pozwala znaleźć najlepiej dopasowane terminy we wszystkich językach.

Jak Lokalise pozwala zespołom współpracować?

Lokalise pozwala zarówno pojedynczym tłumaczom, jak i zespołom współpracować nad tym samym lub wieloma tłumaczeniami jednocześnie. Zależnie od tego, ile projektów  realizujesz, możesz wybrać odpowiedni plan płatności i pracować nad wieloma tłumaczeniami w tym samym czasie. Jako oprogramowanie do tłumaczenia językowego Lokalise umożliwia tłumaczenia do 80 języków i posiada wiele interesujących funkcji. Najlepsze jest to, że możesz skorzystać z profesjonalnego dostawcy tłumaczeń, takiego jak Skrivanek.

Nawet jeśli nie subskrybujesz jeszcze Lokalise, ale nadal chcesz bezproblemowych tłumaczeń, mamy dla Ciebie wsparcie! Skrivanek ma w pełni zintegrowane oprogramowanie do tłumaczenia, którego można używać nawet z aplikacjami takimi jak WordPress, Drupal i Joomla. Dowiedz się, jak zaspokoić wszystkie potrzeby lokalizacyjne w jednym miejscu!

Czy Lokalise dostarcza raporty z tłumaczeń?

Oczywiście – tak! Lokalise oferuje bezpłatne raporty tłumaczeniowe, obejmujące wszystko, od historii tłumaczeń po poprawki gramatyczne i to, co pomiędzy. Każdy użytkownik z Twojego zespołu może pobrać raport jako plik CSV:

lokalise reports

Jak wybrać bezpłatną wersję próbną w firmie Lokalise?

Użytkownikom, którzy po raz pierwszy korzystają z aplikacji, Lokalise oferuje bezpłatny 14-dniowy okres próbny. Aby ubiegać się o bezpłatną wersję próbną, przejdź do Team Settings i wybierz Billing.

lokalise trial

Tutaj możesz zobaczyć wszystkie dostępne opcje w planach cenowych, które możesz rozważyć po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego.

lokalise trial 2

Potrzebujesz weryfikacji tłumaczenia maszynowego?

Wśród wielu funkcji Lokalise oferuje również tłumaczenia maszynowe od Google, DeepL czy Microsoft. Wszystko, co musisz zrobić, to ustawić automatyzację do wstępnego tłumaczenia nowych wyrażeń lub po prostu tłumaczyć treść na bieżąco z użyciem silnika maszynowego. Należy jednak zwrócić uwagę na jakość przekładu, ponieważ tłumaczenia maszynowe mogą zawierać błędy. Dlatego właśnie warto wybrać solidnego partnera takiego jak Skrivanek, który zajmie się postedycją i zapewni wysokiej jakości tłumaczenie.

Tłumacze Skrivanka i zwinne zespoły razem

Niezależnie od tego, czy tłumaczysz grę, stronę internetową, aplikacje mobilne czy inne treści cyfrowe, Skrivanek może pomóc Ci rozwinąć Twój biznes. Dzięki naszemu doświadczeniu tłumaczenie staje się łatwiejsze, a cały proces bardziej efektywny. Jeśli jesteś już użytkownikiem Lokalise, możesz zaprosić Skrivanka do współpracy, aby przyspieszyć proces tłumaczenia i uzyskać pożądane rezultaty. Pomożemy Ci dotrzeć do większej liczby odbiorców na całym świecie.

Masz już jakieś inne rozwiązanie? To wspaniale! Zostań naszym partnerem i skorzystaj z naszej niezawodnej usługi tłumaczeniowej, aby przyspieszyć ten proces. Od sklepów Magento i Drupal po witryny Joomla i WordPress, tłumaczenie przez firmę Skrivanek spełnia wszystkie Twoje potrzeby tłumaczeniowe w aż 100 różnych językach. Potrzebujesz lokalizacji strony internetowej lub innych usług językowych? Skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy!

chatsimple
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.