biuro tłumaczeń skrivanek

Żeński czy damski?

Żeński czy damski
Żeński czy damski

Trudne słówko tygodnia: żeński czy damski?

Etymologicznie, przymiotnik „żeński” pochodzi od żony, a przymiotnik „damski” – od damy. Parę tę możemy uzupełnić również o przymiotnik „kobiecy” wywodzący się oczywiście od kobiety. Słowa „żeński” używamy przede wszystkim w odniesieniu do płci – ludzi oraz innych organizmów – a także w nauce o języku. Słowo „damski” pojawi się zaś w kontekście przedmiotów przeznaczonych dla kobiet. To, co kobiece, będzie z kolei zwykle wskazaniem na cechy psychiczne i fizyczne kojarzące się z kobietami.

Chcesz sprzedawać swoje słodycze w Rosji i potrzebujesz tłumaczenia treści na opakowaniach, całej dokumentacji oraz kampanii marketingowej? A może otrzymałeś ważnego e-maila po rosyjsku i go nie rozumiesz? Nasz tłumacz polsko rosyjski podejmie się zarówno dużych, jak i niewielkich zleceń.

Posty powiązane

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.