biuro tłumaczeń skrivanek

Najbardziej wyczekiwane gry roku 2024 i nie tylko

gry roku 2024, rise of the ronin, kill the justice league, premiery gier, prince of persia, heart of chornobyl
gry roku 2024, rise of the ronin, kill the justice league, premiery gier, prince of persia, heart of chornobyl

Po serii wzlotów i upadków rok 2023 dobiegł końca. Przeżywaliśmy inspirujące historie sukcesu, takie jak ostateczna premiera Baldur’s Gate 3, ale byliśmy też zawiedzeni najnowszą kampanią Call of Duty: Modern Warfare lub The Day Before, które wbrew zapowiedziom nie spełniły oczekiwań fanów.

Zamiast jednak rozmawiać o grach z 2023 roku, kierujemy nasze spojrzenie w przyszłość, na gry, których pojawienia się możemy oczekiwać.

Jakie gry budzą emocje w 2024 roku?

Lista tytułów wydanych w 2024 roku kształtuje się tak, aby dopasować się do gustu wszystkich typów graczy. Od nowych i obiecujących tytułów do powracających ulubieńców graczy, każdy gatunek ma silnych rywali, którzy mogą zawładnąć wolnym czasem i przestrzenią na dysku fanów. Niezależnie od tego, czy to gra na PC, Playstation, Xboxa czy Nintendo Switch, można być pewnym, że przynajmniej niektóre z wymienionych tytułów przyciągną wiele uwagi.

Książę Persji: Zaginiona korona (Prince of Persia: The Lost Crown) – 18 stycznia 2024

Platformy: PC, PS5, PS4, XBOX Series X/S, XBOX ONE, Nintendo Switch

Pierwszą dużą premierą tego roku jest powrót dawno niewidzianego Księcia Persji. Nowa pozycja wraca do korzeni serii, przywracając platformową rozgrywkę typu side-scrolling z ery 2D i manipulację czasem z późniejszych rozdziałów, a wszystko to uzupełnione jest elementami gatunku Metroidvania. Możesz odkrywać inspirowaną Persją krainę Mount Qaf, biorąc udział w poszukiwaniu zaginionego księcia jako Sargon. Deweloperzy stojący za nowym Księciem Persji pracowali wcześniej nad grami Rayman, więc są weteranami w tworzeniu gier platformowych.

Tekken 8 – 26 stycznia 2024

Platformy: PC, PS5, XBOX Series X/S

W 2023 roku dwie z trzech dużych serii bijatyk zaprezentowały swoich wojowników – Mortal Kombat 1 i Street Fighter 6. Teraz z kolei Tekken, choć nieco spóźniony, zadaje swój cios. Jedną z rzeczy, która daje mu przewagę nad rywalami, jest wygląd, ponieważ po przejściu na silnik Unreal Engine grafika prezentuje się o wiele lepiej. Tekken 8 zapowiada także nowy rozdział fabularny, tym razem skupiony wokół Kazuyi Mishimy i Jina Kazamy, a także nowych mechaników rozgrywki.

Like a Dragon: Infinite Wealth – 26 stycznia 2024

Platformy: PS5, PS4, XBOX Series X/S, XBOX ONE, PC

Infinite Wealth to bezpośrednia kontynuacja gry Yakuza: Like a Dragon z 2020 roku, która wskutek nieoczekiwanego zwrotu akcji, po raz pierwszy w historii serii rozgrywać się będzie poza Japonią, a dokładniej w Stanach Zjednoczonych. To mniej więcej wszystko, co wiemy o nowych przygodach Kasugi Ichibana i Kazumy Kiryu. Pierwszy zwiastun Infinite Wealth pokazuje tylko Ichibana budzącego się nago na plaży gdzieś w Kraju Ludzi Wolnych.

Granblue Fantasy: Relink – 1 lutego 2024

Platformy: PC, PS5, PS4

Deweloper Cygames wprowadza uniwersum Granblue Fantasy na komputery PC i Playstation. Gra jest zorientowanym na akcję RPG z maksymalnie czterema graczami, którzy mogą ze sobą współpracować. Czego możemy się spodziewać? Charakterystyczny styl graficzny anime, magia, efektowne postacie i mnóstwo walk, które zapewnią wszystkim graczom zajęcie i rozrywkę.

Suicide Squad: Śmierć Lidze Sprawiedliwości (Suicide Squad: Kill the Justice League) – 2 lutego 2024

Platformy: PC, PS5, XBOX Series X/S

Złoczyńcy stają się bohaterami i muszą zmierzyć się z Ligą Sprawiedliwości. Najnowszy tytuł Rocksteady osadzony jest w tym samym uniwersum co poprzednie gry z trylogii Batman Arkham. Maksymalnie czterech graczy może połączyć siły i wcielić się w kultowe postacie DC: Harley Quinn, King Sharka, Deadshota i Captain Boomeranga. Ich celem jest pokonanie bohaterów tego wszechświata, którzy zostali skorumpowani przez Brainiaca. Gracze mogą spodziewać się zarówno rozgrywki skoncentrowanej na akcji, jak i wciągającej, oryginalnej historii, która kontynuuje wątki z poprzednich gier studia.

Skull and Bones – 16 lutego 2024

Platformy: PC, PS5, XBOX Series X/S

Po licznych opóźnieniach, 16 lutego najprawdopodobniej w końcu będziemy mieli okazję zagrać w Skull and Bones, nową grę piracką z otwartym światem od Ubisoft. Prace nad tytułem rozpoczęły się po premierze Assassin’s Creed 4: Black Flag i uczynił to zespół, który zajmuje się walkami morskimi i eksploracją w tej grze. Rozgrywająca się na XVIII-wiecznym Oceanie Indyjskim gra Skull and Bones koncentruje się na potyczkach między graczami, lecz zaoferuje także scenariusz kampanii dla jednego gracza. Możesz nawet spodziewać się spotkania z legendarnymi morskimi stworzeniami, takimi jak gigantyczny kraken.

Final Fantasy 7 Rebirth – 29 lutego 2024

Platformy: PS5 (data premiery na PC jeszcze nieznana)

Lutową listę gier zamyka Final Fantasy 7 Rebirth, kontynuacja remake’u Final Fantasy 7 z 2020 roku, która obejmuje kolejny rozdział klasycznej historii z 1997 roku. Jeśli jednak liczyliście na finał, to będziecie musieli jeszcze trochę poczekać, gdyż Square Enix zdecydowało się podzielić oryginalną fabułę na trylogię. Oznacza to, że część 3 prawdopodobnie pojawi się w 2027 lub 2028 roku. Nie powinno to jednak zniechęcać do wyboru i cieszenia się FF7 Rebirth.

Dragon’s Dogma II – 22 marca 2024

Platformy: PC, PS5, XBOX Series X/S

Dragon’s Dogma pominęła ósmą generację konsol, ale teraz, ponad dekadę później, zamierza powrócić (miejmy nadzieję triumfalnie). Tym, którzy nie znają tytułu, wyjaśniamy, że jest to gra RPG fantasy wyreżyserowana przez Hideaki Itsuno i opracowana przez Capcom. Będzie również korzystać z silnika RE Engine, tego samego, który napędzał nowe gry Resident Evil i Devil May Cry.

Księżniczka Peach: Showtime! (Princess Peach: Showtime!) – 22 marca 2024

Platformy: Nintendo Switch

Księżniczka Peach rzadko staje się główną postacią w grach Mario. Wszystko to zmieni się 22 marca, wraz z premierą gry Księżniczka Peach: Showtime! wyłącznie na Nintendo Switch. Będzie musiała ona zmierzyć się z wieloma przeszkodami, aby uratować teatr przed zamknięciem. Grę można opisać jako uroczą przygodową platformówkę akcji.

premiery gier, rise of the ronin, prince of persia, empire of the ants
premiery gier, the time shift warrior, the lost crown, alone in the dark
the lost crown, alone in the dark, god of war, rpg akcji

Black Myth: Wukong – 20 sierpnia 2024

Platformy: PC, PS5, XBOX Series X/S

Chińskie gry nie są popularne na Zachodzie, ale Black Myth: Wukong zamierza to zmienić. Adaptuje chiński mit i podąża za wydarzeniami z powieści Podróż na Zachód. Deweloperzy z Game Science dostarczają nam naprawdę spektakularnie wyglądające RPG akcji, osadzone w świecie, który do tej pory nie był eksplorowany w grach. Wcielisz się w Sun Wukonga, Małpiego Króla, który tworzy swoją własną legendę.

Warhammer 40,000: Space Marine – 9 września 2024

Platformy: PC, PS5, XBOX Series X/S

Fani uniwersum Warhammera 40 000 mogli już w ostatnich latach cieszyć się kilkoma dobrze przyjętymi grami, takimi jak Necromunda i Rouge Trader, ale nie były to raczej wysokobudżetowe hity. Space Marine 2 ma wypełnić tę lukę. Ponownie możemy wcielić się w kapitana Titusa w jego odwiecznej walce za Imperatora Ludzkości, tym razem stawiając czoła hordom Tyranidów w brutalnej grze akcji stworzonej przez Saber Interactive.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Serce Czarnobyla (S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl) – początek 2024

Platformy: PC, XBOX Series X/S

Kolejnym klasycznym tytułem powracającym w 2024 roku jest Stalker 2: Serce Czarnobyla. Odkrywaj i walcz o przetrwanie w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia po drugiej eksplozji w rdzeniu elektrowni. Szereg prześladowców, mutantów i anomalii to tylko niektóre z niebezpieczeństw, które czyhają na gracza. Dotrzyj do centrum Strefy Wykluczenia i odkryj tajemnice Czarnobyla na początku 2024 roku.

Test Drive Unlimited: Solar Crown – początek 2024

Platformy: PC, PS5, XBOX Series X/S, Nintendo Switch

Gatunek wyścigów z otwartym światem jest od kilku lat zdominowany przez Forza Horizon, a seria The Crew bezskutecznie próbuje uszczknąć dla siebie kawałek tego tortu. Na początku 2010 roku królował jednak Test Drive Unlimited, a teraz, na początku 2024 roku, planuje odzyskać swój tron. Test Drive Unlimited: Solar Crown przenosi nas na wyspę Hong Kong, odtworzoną przez KT racing w skali 1:1, aby ścigać się z innymi graczami w zupełnie wyjątkowym, otwartym świecie.

Hades 2 – wiosna 2024, przedpremierowy dostęp

Platformy: PC

Po sukcesie, jakim był pierwszy Hades, Supergiant kuje żelazo póki gorące, opracowując pierwszy sequel w historii studia. Hades 2 będzie miał podobną strukturę, ale tym razem główną bohaterką zostanie Melinoë, Księżniczka Podziemi, która będzie walczyć poza granicami Podziemi z Chronosem, Tytanem Czasu. Na chwilę obecną gra Hades 2 dostępna jest wyłącznie na PC w ramach wcześniejszego dostępu. Konsole prawdopodobnie otrzymają swoje warianty, gdy ukaże się ostateczna wersja, tak jak miało to miejsce w przypadku pierwszej gry.

Avowed – do potwierdzenia w 2024

Platformy: PC, XBOX Series X/S

Eksperci od gier RPG z Obsidian Entertainment od czasu stworzenia Outer Worlds w klimacie science fiction zmieniają kierunek i wracają do świata fantasy Pillars of Eternity ze swoim nowym tytułem Avowed. Poznaj świat nękany przez choroby oczami wysłannika z Aedyr.

Hellblade 2: Senua’s Saga – do potwierdzenia w 2024

Platformy: XBOX Series X S, PC

Kontynuacja Hellblade’a według przewidywań będzie podejmować mroczne motywy z oryginalnej gry. Możemy spodziewać się znakomitej oprawy wizualnej, zmagań z żałobą i chorobą psychiczną, jak również niesamowitej oprawy dźwiękowej z charakterystycznymi wokalami. Nie wiemy jeszcze, dokąd zmierza podróż Senui, ale miejmy nadzieję, że będzie ona równie niezapomniana jak poprzednia odsłona.

John Carpenter’s Toxic Commando – do potwierdzenia w 2024

Platformy: PC, PS5, XBOX Series X/S

Człowiek stojący za kultowym slasherem Halloween łączy siły z Saber Interactive, aby stworzyć John Carpenter’s Toxic Commando. Na razie mamy tylko zwiastun przesiąknięty czarnym humorem i zapowiedziami krwawej rozgrywki, ale spodziewamy się strzelanki z perspektywy pierwszoosobowej z hordami potworów rodem z horrorów, które będzie można zmieść z powierzchni Ziemi. Ramy czasowe premiery są bardzo szerokie, co oznacza, że spodziewamy się, że gra trafi na półki sklepowe najwcześniej w późniejszej części roku.

rpg akcji, the dying world within, ghost of tsushima
rpg akcji, world of warcraft, ea sports fc tactical
rpg akcji, final fantasy, game world, najpopularniejsze gry

Gry dostępne po 2024 roku lub bez daty premiery

Oto większość popularnych gier, które zostały zapowiedziane lub są planowane na 2024 rok. Mamy również na liście tytuły, których data premiery nie została jeszcze ustalona, a prezentują się one wyjątkowo obiecująco. Oto niektóre z nich!

Dragon Age: Dreadwolf

BioWare pozostaje naprawdę tajemnicze w temacie ich kolejnego projektu. Wiemy natomiast, że to kontynuacja historii Dragon Age: Inquisition z 2014 roku. Będzie ona miała miejsce w krainie Thedas, a tytułowy Dreadwolf to główny złoczyńca. Efekt końcowy zapowiadano na 2024 rok, więc miejmy nadzieję, że gra ukaże się jeszcze w tym roku.

Fable

Kolejną obiecującą grą RPG jest reboot serii Fable. Niewiele wiadomo na temat fabuły. Wiemy jedynie, że gra powraca do świata Albionu, ale widzieliśmy już kilka imponująco wyglądających fragmentów rozgrywki.

The Elder Scrolls 6

O kolejnej odsłonie The Elder Scrolls od Bethesdy wiemy jeszcze mniej, tylko tyle, że ma się w końcu pojawić. Krótki zwiastun zdradził kilka potencjalnych lokacji gry i to wszystko. Mimo to możemy mieć nadzieję, że po wydaniu Starfield, kolejnym projektem studia będzie sequel Skyrim, największego jak dotąd hitu Bethesdy.

Star Wars Outlaws

Na szczęście wiemy znacznie więcej o Star Wars Outlaws, ponieważ będzie to pierwsza gra Star Wars z otwartym światem. Rozgrywająca się pomiędzy epizodami V i VI produkcja najprawdopodobniej będzie skupiała się na przygodach Kay Vass, przestępczyni planującej swój największy skok, po którym stanie się najbardziej poszukiwaną osobą w galaktyce. Perspektywa trzecioosobowa, strzelanie z ukrycia i pościgi na speederach to tylko niektóre z możliwych wyborów gracza wpływających na fabułę. Aby dowiedzieć się więcej, obejrzyj oficjalną zapowiedź rozgrywki. Wygląda na to, że wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, więc data premiery musi zbliżać się wielkimi krokami.

Silent Hill 2 Remake

Deweloperzy z Bloober Team, którzy stoją za Layers of Fear i Silent Hill 2 Remake, przerabiają teraz Silent Hill 2 od podstaw przy użyciu silnika Unreal Engine 5, aby pozwolić nam na nowo przeżyć historię Jamesa, który podróżuje do miasta Silent Hill po otrzymaniu listu napisanego do niego przez żonę przed jej śmiercią. Oryginalny kompozytor Akira Yamaoka i artysta Mashiro Ito, którzy są związani z serią od dłuższego czasu, również biorą udział w projekcie.

Marvel’s Blade

W ramach niespodzianki ujawnionej podczas The Game Awards 2023 dowiedzieliśmy się, że Akrane Studios pracuje nad grą z kultową postacią Marvela – nikim innym jak łowcą wampirów, Blade’em. Deweloper Deathloop i Dishonored wydaje się idealnie pasować do tego tytułu i nie możemy się doczekać, aby dowiedzieć się więcej o projekcie. Trzymajcie tylko kciuki, by Arkane wyciągnęło wnioski z ostatniego błędu z Redfall.

Metal Gear Solid Delta: Snake Eater

Metal Gear Solid Delta: Snake Eater to remake trzeciej części serii. Tyle wiemy, ale dlaczego Delta? Nie mamy pojęcia. Kiedy się ukaże? Na ten temat również brakuje nam informacji ale wiemy, że powrócą oryginalne głosy i historia ze zaktualizowaną grafiką i dźwiękiem.

Metroid Prime 4

Nadal nie jest jasne, czy nowa gra Metroid jest planowana jako późny tytuł na Nintendo Switch, czy też pojawi się na kolejnej platformie Nintendo. Niewiele wiadomo na temat tej gry, poza tym, że w 2017 roku został ogłoszony jej tytuł bez żadnego zwiastuna, a Nintendo od tamtej pory milczy na temat swojego projektu z gatunku Metroidvania. Możemy mieć tylko nadzieję, że wciąż istnieje i że ukaże się niedługo.

Hollow Knight: Silksong

To samo dotyczy prac nad sequelem gry Hollow Knight od Team Cherry, które rozpoczęły się w 2017 roku. Gra zapowiadana była kilka razy, ale nie można doszukać się daty jej premiery. Pierwotnie planowano ją na 2020 rok, ale od tego czasu rozszerzono zakres projektu, dodając nowego, ale znajomego bohatera – Horneta, nowe królestwo, nowe ruchy, narzędzia i metody poruszania się, a także 150 nowych wrogów… Lista wciąż się wydłuża, a fani nie mogą się już doczekać, aż dane im będzie zagrać w najnowszą odsłonę gry z gatunku Metroidvania zlokalizowaną w tajemniczym królestwie robali, a do tego bogatej w piękną, ręcznie wykonaną grafikę.

Grand Theft Auto VI – 2025

A teraz ostatnia z prezentowanych tu gier, prawdziwy gigant – Grand Theft Auto VI. Gra wyciekła na początku roku w stanie surowym, ale teraz mamy już oficjalną zapowiedź. I jest oszałamiająca! Podróżujemy do Vice City i okolic stanu Leonida, czyli stworzonej przez Rockstar wirtualnej wersji prawdziwych Miami i Florydy. W grze pojawi się dwójka grywalnych bohaterów, Lucia i Jason, których historia ma być inspirowana Bonnie i Clyde’em. Data premiery GTA 6 została ustalona na 2025 rok, co oznacza, że wielu deweloperów mających premierę swoich gier w 2024 roku mogło odetchnąć z ulgą, że GTA VI nie pożre ich pod względem sprzedażowym.

Lokalizacja ma znaczenie

Zapowiada się świetny rok pod względem premier gier. Należy jednak zadać sobie pytanie, czy posiadanie dobrej gry wystarczy, aby odnieść sukces. Ważne jest, aby nie zapominać o marketingu, infrastrukturze sieciowej czy lokalizacji gier. Podobnie jak wszystkie aspekty projektu, może ona różnić się jakością. Błędy w tłumaczeniu często odciągają potencjalnych odbiorców w danych regionach, zmniejszając sprzedaż. Poświęcenie znacznych zasobów i zatrudnienie ekspertów od lokalizacji na miejscu nie zawsze wchodzi w zakres wielu projektów dotyczących gier, więc zlecenie tej usługi innej firmie nieraz staje o wiele łatwiejsze.

Nasz zespół w Skrivanku zawsze chętnie pomoże w procesie lokalizacji Twojej gry, aby zapewnić jej pozytywny odbiór przez graczy na całym świecie.

Obrazki znajdujące się w tekście zostały wygenerowane przy pomocy AI.

Posty powiązane

chatsimple
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.