biuro tłumaczeń skrivanek

Życzenia urodzinowe

Oryginalne życzenia urodzinowe z głębi serca

Urodziny bliskiej osoby to powód do świętowania. Wyprawiamy jej wtedy przyjęcie, obdarowujemy prezentami i składamy życzenia. Ta ostatnia kwestia może czasami sprawiać trudności. Jak bowiem złożyć życzenia urodzinowe, żeby osoba, do której je kierujemy, poczuła się wyjątkowo? Podpowiadamy!

To, jak sformułujemy życzenia urodzinowe, zależy m.in. od stopnia i rodzaju zażyłości między nami a solenizantem oraz w dużej mierze po prostu od naszej inwencji. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji życzeń urodzinowych.

Życzenia urodzinowe uniwersalne

Podstawowa wersja życzeń urodzinowych to:

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, dużo zdrowia, szczęścia, radości, pomyślności i spełnienia wszystkich marzeń.

Wersja dłuższa może brzmieć tak:

Drogi/Droga N.N.! W dniu Twoich urodzin chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości, wszelkiej pomyślności, sukcesów w życiu zawodowym, spełnienia w życiu rodzinnym i spełnienia wszystkich marzeń! Sto lat!

Życzenia urodzinowe religijne

Kochany/Kochana N.N.! W dniu Twoich urodzin pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej na każdy dzień i wszelkiej pomyślności! Sto lat!

Życzenia urodzinowe na osiemnaste urodziny

Wszystkiego najlepszego z okazji osiemnastych urodzin! Szalonej imprezy, wejścia w dorosłość z radością, zapałem, ale i gotowością do podejmowania dojrzałych decyzji, spełnienia wszelkich marzeń i wielu sukcesów!

Oryginalne życzenia urodzinowe z głębi serca
Piękne życzenia urodzinowe
Najlepsze życzenia urodzinowe

Życzenia urodzinowe dla dziadków

Droga Babciu/Drogi Dziadku! Z okazji urodzin życzę/życzymy Ci wszystkiego, co najlepsze, błogosławieństwa Bożego, dużo zdrowia, pogody ducha, życzliwych ludzi, pociechy z wnuków i spełnienia marzeń!

Rymowane życzenia urodzinowe

W dzień urodzin Twych
przyjmij moc życzeń tych.
Niech uśmiech dzięki nim na twarzy zagości
i serce Twe napełni uczuciem miłości.

Zdrowia, szczęścia, pomyślności,
wiele radości i mnóstwa miłości.
Od trosk wszelakich wytchnienia
i aby się spełniły wszystkie Twe marzenia!

Sto lat!

wzruszające życzenia z okazji urodzin składam Ci
mnóstwo prezentów, dni spokoju pełnych wygód
gotowe życzenia, wiele mądrych słów wypowiedzianych

Życzenia urodzinowe po angielsku

Krótkie życzenia urodzinowe w języku angielskim mogą brzmieć tak:

Happy birthday! I wish you a lot of happiness, love and good health! I hope all your wishes come true! [Wszystkiego najlepszego! Życzę Ci dużo szczęścia, miłości i zdrowia! Niech się spełnią wszystkie Twe życzenia!]

Jak przygotować dobre życzenia urodzinowe?

Aby przygotować życzenia urodzinowe, które naprawdę ucieszą solenizanta, warto uwzględnić w nich to, co dla niego szczególnie ważne czy charakterystyczne. Maturzyście można np. życzyć świetnie zdanych egzaminów i odpowiedniego wyboru studiów, lektorowi języka angielskiego samych chętnych do nauki kursantów i zapału do działania, rodzicom pociechy z dzieci i czasu na odpoczynek. Wtedy nawet jeżeli takie życzenia nie będą miały wymyślnej formy, z pewnością uradują osobę, której je złożymy.

Posty powiązane

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.