6721
Skrivanek Legnica:
tłumaczenia pisemne i ustne


Tel.: +48 71 749 67 71

GSM: +48 601 741 999

E-mail: zielony@skrivanek.pl

Godziny pracy:
Pn–Pt: 8:00–17:00

Tłumaczenia Legnica

Zaoszczędź swój czas i pieniądze zamawiając usługi językowe online. Biuro tłumaczeń Skrivanek w Legnicy to: tłumaczenia we wszystkich europejskich językach i specjalizacjach, zwykłe i przysięgłe, lokalizacja stron WWW, DTP (obróbka i przygotowanie tłumaczeń do druku, identyfikacja wizualna) oraz korekty.

Oferujemy również usługi tłumaczeń ustnych: konsekutywne, symultaniczne na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. Zapewniamy również sprzęt konferencyjny na potrzeby konferencji międzynarodowych.

Jeżeli szukasz sprawdzonych kursów językowych sprawdź ofertę naszej szkoły językowej.

Gwarantujemy szybki kontakt oraz bezpieczeństwo informacji potwierdzone certyfikatem ISO 27001.

Napisz do nas i poznaj naszą
ofertę rozwiązań językowych!

Język źródłowy: Język docelowy:
Preferowana data wykonania:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką prywatności Skrivanek sp. z o.o.

Biznes w Legnicy

Trzecie co do wielkości miasto Dolnego Śląska— Legnica — jest centrum gospodarczym, kulturalnym i edukacyjnym regionu. Do atutów gospodarczych miasta należą: jego położenie na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych, bliskość granicy z Niemcami i Czechami, obecność Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, młoda, wykształcona kadra i dobra infrastruktura. Z uwagi na położenie w Legnicko-Głogowskim Okręgu Miedziowym, bliskość zakładów KGHM, jak i stworzenie w 1997 roku Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej miasto to jest kojarzone z przemysłem. Wyróżniającą się tu branżą jest przemysł miedziowy. Działające w tym obszarze legnickie zakłady to m.in. Huta Miedzi Legnica, fabryka przewodów nawojowych Patelec Elpena, Pol-Miedź Trans i KGHM ZANAM. Inne działy przemysłu obecne w tym miejscu to przemysł motoryzacyjny, meblowy, spożywczy, maszynowy, chemiczny i metalowy.

Atrakcje w Legnicy

Legnica, położona w południowo-zachodniej części Niziny Śląskiej, nad rzeką Kaczawą, to stare i zabytkowe dolnośląskie miasto. Już w VIII wieku istniał tutaj słowiański gród obronny, a w XII wieku rozpoczęto budowę Zamku Piastowskiego, najstarszej murowanej warowni na terenie Polski. Ponadto w mieście tym warto zobaczyć okazałą katedrę św. św. Piotra i Pawła, najstarszy legnicki kościół farny, oraz ewangelicki kościół Marii Panny z niezwykle cennymi witrażami z początku XX wieku i organami z 1500 roku. Ciekawymi obiektami w Legnicy są również dwa ratusze: stary o wyglądzie barokowego pałacu i nowy wybudowany w stylu neorenesansowym, będący obecnie siedzibą władz miasta. W barokowym kościele św. Jana można natomiast odwiedzić Mauzoleum Piastów Śląskich, gdzie znajdują się sarkofagi ze szczątkami władców. Inną kartę w historii Legnicy zapisały czasy komunistyczne, kiedy to stacjonowało tu kilkadziesiąt tysięcy radzieckich żołnierzy — był to największy sowiecki garnizon wojskowy w Europie Wschodniej, stąd miasto nazywane było „Małą Moskwą”. O tamtych czasach przypominają między innymi zaciszne wille i imponujące pałacyki dzielnicy Tarninów, która była wydzieloną dzielnicą dowództwa Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej. Legnica jest również idealnym miejscem dla miłośników wypoczynku na łonie natury. W mieście znajduje się wiele parków, z których na szczególną uwagę zasługuje Park Miejski z Palmiarnią. Miejscem do aktywnego wypoczynku jest tu natomiast Park Gdański.

Muzea i instytucje kulturalne w Legnicy

Muzeum Miedzi, zajmujące barokowy budynek dawnej kurii opatów z Lubiąża oraz budynek dawnej Akademii Rycerskiej, zawiera zbiory ukazujące historię wydobycia, przetwarzania i wykorzystania miedzi. Można w nim poznać techniki górnictwa i hutnictwa miedziowego, podziwiać miedzioryty, a także zgłębić wiedzę o początkach polskiego złotnictwa oraz dziejach miasta i jego mieszkańców od średniowiecza po współczesność. Na terenie tego obiektu znajduje się też największe na Dolnym Śląsku lapidarium. Ponadto muzeum udostępnia zwiedzającym kaplicę zamkową św. św. Benedykta i Wawrzyńca (na dziedzińcu Zamku Piastowskiego), a jednym z jego oddziałów jest Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu, powstałe dla upamiętnienia słynnej bitwy z 1241 roku. Wtedy to rycerstwo polskie dowodzone przez księcia śląskiego Henryka II Pobożnego starło się z Mongołami, i choć bitwa zakończyła się porażką, uchroniła ona, jak uważają niektórzy, kulturę zachodnią przed ekspansją islamu. Legnica była w tym czasie drugim po Wrocławiu największym miastem śląskim.

http://www.portal.legnica.eu/