Profesjonalne usługi językowe dla Ciebie
oraz Twojej firmy w ponad 100 językach
Czekamy na wiadomość
od Ciebie!
Gwarancja jakości
i poufności informacji
potwierdzone 4
certyfikatami ISO
Tłumaczymy dokumenty
w dowolnym formacie
na ponad 100 języków
99% naszych klientów
otrzymuje wycenę
zleconego tłumaczenia
w ciągu 15 minut
Zaoszczędź swój czas i pieniądze zamawiając usługi językowe online. Biuro tłumaczeń Skrivanek w Legnicy to: tłumaczenia we wszystkich europejskich językach i specjalizacjach, zwykłe i przysięgłe, lokalizacja stron WWW, DTP (obróbka i przygotowanie tłumaczeń do druku, identyfikacja wizualna) oraz korekty.
Oferujemy również usługi tłumaczeń ustnych: konsekutywne, symultaniczne na terenie całej Polski oraz poza jej granicami. Zapewniamy również sprzęt konferencyjny na potrzeby konferencji międzynarodowych.
Jeżeli szukasz sprawdzonych kursów językowych, sprawdź ofertę naszej szkoły językowej.
Tłumaczenia: Legnica
Biznes w Legnicy
Trzecie co do wielkości miasto Dolnego Śląska— Legnica — jest centrum gospodarczym, kulturalnym i edukacyjnym regionu. Do atutów gospodarczych miasta należą: jego położenie na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych, bliskość granicy z Niemcami i Czechami, obecność Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, młoda, wykształcona kadra i dobra infrastruktura. Z uwagi na położenie w Legnicko-Głogowskim Okręgu Miedziowym, bliskość zakładów KGHM, jak i stworzenie w 1997 roku Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej miasto to jest kojarzone z przemysłem. Wyróżniającą się tu branżą jest przemysł miedziowy. Działające w tym obszarze legnickie zakłady to m.in. Huta Miedzi Legnica, fabryka przewodów nawojowych Patelec Elpena, Pol-Miedź Trans i KGHM ZANAM. Inne działy przemysłu obecne w tym miejscu to przemysł motoryzacyjny, meblowy, spożywczy, maszynowy, chemiczny i metalowy.
Atrakcje w Legnicy
Legnica, położona w południowo-zachodniej części Niziny Śląskiej, nad rzeką Kaczawą, to stare i zabytkowe dolnośląskie miasto. Już w VIII wieku istniał tutaj słowiański gród obronny, a w XII wieku rozpoczęto budowę Zamku Piastowskiego, najstarszej murowanej warowni na terenie Polski. Ponadto w mieście tym warto zobaczyć okazałą katedrę św. św. Piotra i Pawła, najstarszy legnicki kościół farny, oraz ewangelicki kościół Marii Panny z niezwykle cennymi witrażami z początku XX wieku i organami z 1500 roku. Ciekawymi obiektami w Legnicy są również dwa ratusze: stary o wyglądzie barokowego pałacu i nowy wybudowany w stylu neorenesansowym, będący obecnie siedzibą władz miasta. W barokowym kościele św. Jana można natomiast odwiedzić Mauzoleum Piastów Śląskich, gdzie znajdują się sarkofagi ze szczątkami władców. Inną kartę w historii Legnicy zapisały czasy komunistyczne, kiedy to stacjonowało tu kilkadziesiąt tysięcy radzieckich żołnierzy — był to największy sowiecki garnizon wojskowy w Europie Wschodniej, stąd miasto nazywane było „Małą Moskwą”. O tamtych czasach przypominają między innymi zaciszne wille i imponujące pałacyki dzielnicy Tarninów, która była wydzieloną dzielnicą dowództwa Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej. Legnica jest również idealnym miejscem dla miłośników wypoczynku na łonie natury. W mieście znajduje się wiele parków, z których na szczególną uwagę zasługuje Park Miejski z Palmiarnią. Miejscem do aktywnego wypoczynku jest tu natomiast Park Gdański.
Muzea i instytucje kulturalne w Legnicy
Muzeum Miedzi, zajmujące barokowy budynek dawnej kurii opatów z Lubiąża oraz budynek dawnej Akademii Rycerskiej, zawiera zbiory ukazujące historię wydobycia, przetwarzania i wykorzystania miedzi. Można w nim poznać techniki górnictwa i hutnictwa miedziowego, podziwiać miedzioryty, a także zgłębić wiedzę o początkach polskiego złotnictwa oraz dziejach miasta i jego mieszkańców od średniowiecza po współczesność. Na terenie tego obiektu znajduje się też największe na Dolnym Śląsku lapidarium. Ponadto muzeum udostępnia zwiedzającym kaplicę zamkową św. św. Benedykta i Wawrzyńca (na dziedzińcu Zamku Piastowskiego), a jednym z jego oddziałów jest Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu, powstałe dla upamiętnienia słynnej bitwy z 1241 roku. Wtedy to rycerstwo polskie dowodzone przez księcia śląskiego Henryka II Pobożnego starło się z Mongołami, i choć bitwa zakończyła się porażką, uchroniła ona, jak uważają niektórzy, kulturę zachodnią przed ekspansją islamu. Legnica była w tym czasie drugim po Wrocławiu największym miastem śląskim.
Źródło: http://www.portal.legnica.eu/