biuro tłumaczeń skrivanek

Wizyty studyjne dla studentów

wizyty studyjne
Analiza zamówienia na wizyty studyjne dla studentów

Znana śląska uczelnia skontaktowała się z naszym biurem po przesłanej przedtem ofercie dotyczącej wykonywania tłumaczeń. Klient chciał zrealizować projekt współfinansowany ze środków unijnych, obejmujący wizyty studyjne studentów filologii angielskiej. Ustaliliśmy z klientem grupy, z którymi wstępnie mieliśmy przeprowadzić zajęcia, oraz wymiar czasowy. Zaplanowaliśmy również datę pierwszych zajęć.

Plan wizyt studyjnych miał przewidywać:

  • poznanie przez studentów organizacji i struktury przedsiębiorstwa oraz zaprezentowanie potencjału i działań realizowanych w firmie,
  • zaprezentowanie obszarów działania (czym firma się zajmuje, z jakimi przedsiębiorstwami i w jakim zakresie współpracuje), udostępnienie regulaminów, materiałów do samodzielnego zapoznania się ze strukturą firmy.
  • zapoznanie studentów z przykładowymi realizowanymi przez firmę zadaniami w wybranym obszarze działalności.

Zorganizowaliśmy grupę prowadzących, którzy potwierdzili zaangażowanie w projekt, oraz sporządziliśmy wstępny harmonogram zajęć.

Problem pojawił się, gdy klient poinformował, iż zależy mu na spotkania stacjonarnych w naszym biurze w Katowicach.

wizyty studyjne
wizyty studyjne
wizyty studyjne
Odpowiedź na potrzeby klienta

Z racji obowiązujących wtedy obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 oraz małej powierzchni naszego katowickiego biura oraz w związku z tym, że osoby, które miały prowadzić zajęcia pracowały w oddziałach naszej firmy w całej Polsce, przekonaliśmy uczelnię do przeprowadzenia zajęć zdalnych. Zaproponowaliśmy wykorzystanie narzędzia MS Teams oraz zaprezentowaliśmy zagadnienia, jakie możemy przedstawić studentom. Klient zgodził się na warunki.

Dzięki takiemu rozwiązaniu mogliśmy również zaproponować niższą stawkę za godzinę zajęć, która wpasowała się w finansowe możliwości uczelni.

Wnioski wyciągnięte z podjętego wyzwania

Klient finalnie zgodził się na naszą propozycję, ale z racji pandemii zajęcia zostały przeniesione na następny semestr (jesienny). Zarówno uczelnia jak i uczestnicy zajęć byli zadowoleni z przeprowadzonych wizyt studyjnych, uczelnia wyraziła więc  chęć kontynuowania współpracy z naszą firmą.

Podsumowanie

Przede wszystkim projekt, który zorganizowaliśmy, był ciekawym doświadczeniem. Dzięki niemu możemy pochwalić się na szerszą skalę naszym zaangażowaniem w edukację młodych tłumaczy. Zyskaliśmy dużego klienta oraz nowy projekt, który jest w przygotowywaniu. Dodatkowo w przyszłości możemy pozyskać do naszej agencji nowych, młodych tłumaczy, którzy będą już wiedzieli jakie są oczekiwania rynku oraz znali specyfikę pracy z agencjami tłumaczeń.

Szukasz firmy, która zorganizuje wizyty studyjne online dla studentów? Napisz do nas, a wspólnie zastanowimy się, jak możemy Ci pomóc!

[contact-form-7 id=”3907″ html_class=”gem-contact-form-white”]

Posty powiązane

chatsimple
Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.