biuro tłumaczeń skrivanek

Sky-Shop: rozwiązanie e-commerce do prowadzenia sklepu internetowego

tłumaczenia

W dzisiejszych czasach sprzedaż i kupno coraz częściej odbywają się przy pomocy sklepu internetowego. Prowadzenie handlu w Internecie niesie za sobą wiele korzyści, ale wymaga również wiele zaangażowania, staranności i odpowiedniej strategii, aby zainteresować klientów i odnieść sukces w konkurencyjnym świecie e-commerce. Z odpowiednimi narzędziami i platformami, które oferują bogate funkcjonalności, sprzedaż online może odbywać się bez większych problemów.

Na stronie Skrivanka omówiliśmy już kilka podobnych platform. Wspomnieliśmy między innymi o: Shopify, IdoSell, Shoper, czy PrestaShop. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o sklepie internetowym, to zapraszamy do lektury. Natomiast dziś do tego grona dołączy kolejna z platform SAAS – Sky-Shop.

Sky-Shop: gotowy sklep internetowy

Sky-Shop to platforma e-commerce, która dzięki wbudowanym gotowym szablonom i możliwości ich szczegółowej personalizacji pozwala na prowadzenie sklepu online bez konieczności tworzenia go od zera.

Widok dostosowywania szablonów - zrzut
CHCESZ PRZETŁUMACZYĆ SKLEP INTERNETOWY OPARTY NA SKY-SHOP? NAPISZ DO NAS!
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Klikając „Wyślij” akceptujesz zasady ochrony prywatności Skrivanek sp. z o.o.

Dlatego też każdy przedsiębiorca może stworzyć własny sklep i ruszyć ze sprzedażą online w naprawdę szybkim tempie, bez znajomości tajników programowania czy projektowania stron www. Pomocny w tym będzie intuicyjny asystent konfiguracji sklepu, który od razu po uruchomieniu wykona za użytkownika ponad połowę pracy.

Okno asystenta konfiguracji - zrzut ekranu

Warunki cenowe

Sky-Shop.pl oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny, dzięki któremu można przetestować wszystkie dostępne opcje i możliwości tego oprogramowania.

Oferta przeniesienia sklepu - zrzut

Dostępne są także różne plany cenowe dla klientów Sky-Shop, które określają zasady korzystania z usługi.

Plany cenowe Sky-Shop.pl - zrzut

Pierwsze kroki

Za pomocą kreatora sklepu można spersonalizować wygląd i wybrać funkcjonalności sklepu internetowego, które nas interesują. Możemy także na własne życzenie wybrać indywidualny projekt graficzny, który zostanie wdrożony do sklepu. Grafika będzie także dostosowana do urządzeń mobilnych.

Kreator szablonu sklepu - zrzut ekranu
Opcje konfiguracji sklepu - zrzut
Pierwsze czynności przy zakładaniu sklepu - zrzut

Bogata kolorystyka

W kwestiach wizualnych mamy tutaj również wiele możliwości. Do wyboru jest szeroka gama kolorów, mamy więc szansę na dopracowanie każdego detalu w naszym sklepie.

Ustawienia kolorystyki - zrzut ekranu

Aplikacja Mobilna

Sky-Shop.pl nie ogranicza się do tradycyjnych sklepów internetowych. Dostępna jest również aplikacja mobilna, która umożliwia prowadzenie sklepu internetowego z poziomu telefonu czy tabletu. Rozwiązanie to ułatwia zarządzanie sklepem internetowym i obsługę klientów, zwłaszcza gdy jest się w ruchu. Z pewnością polubią je przedsiębiorcy, którzy cenią sobie elastyczność w prowadzeniu swojego biznesu.

Sklep dostępny na dowolnym urządzeniu dzięki aplikacji

Bogaty wybór integracji

Sky-Shop.pl oferuje także gotowe integracje z popularnymi platformami. Można połączyć własny sklep internetowy z platformami e-commerce, takimi jak Allegro czy Google Shopping. Dzięki temu produkty będą dostępne dla większej liczby klientów, co przyczyni się do zwiększenia sprzedaży.

Możliwe integracje - zrzut

Dodatkowo, możliwe są także integracje z systemami księgowymi, płatnościami typu paypal, kurierami, porównywarkami cenowymi typu Ceneo i innymi potrzebnymi usługami do efektywnego prowadzenia sklepu online.

Widok okna integracji z panelu sklepu - zrzut z ekranu

Prowadzenie sklepu internetowego

Jednym z kluczowych elementów prowadzenia sklepu jest wygodne zarządzanie zamówieniami i klientami. Sky-Shop dostarcza systemy księgowe i systemy płatności, które ułatwiają śledzenie zamówień, tworzenie faktur oraz obsługę klientów. Dodatkowo Sky-Shop.pl oferuje wiele kanałów wsparcia dla swoich użytkowników.

Wsparcie w prowadzeniu sklepu - zrzut ze strony Sky-Shop

W odpowiedzi na wiadomość mailową do supportu otrzymujemy poniższą wiadomość zwrotną z poleceniem obejrzenia filmików instruktażowych, podczas gdy zespół pracuje nad odpowiedzią na nasze pytania.

Wiadomość zwrotna od zespołu Sky-Shop - zrzut ekranu

Sprzedaż wielokanałowa

Sky-Shop.pl umożliwia również sprzedaż wielokanałową, co oznacza, że można sprzedawać swoje produkty na różnych platformach, takich jak eBay czy Facebook. Dzięki takim rozwiązaniom można ułatwić promocję i dotrzeć do większej liczby klientów, zwiększając przy tym sprzedaż.

Sky-Shop i podatek VAT

Platforma Sky-Shop.pl pomaga również w obszarze księgowości. Dzięki automatycznym rozliczeniom podatku VAT, możesz uniknąć zbędnych komplikacji związanych z podatkami. Platforma ta pozwala na łatwe zarządzanie cenami netto oraz tworzenie faktur, co jest istotne dla przedsiębiorców działających w Polsce.

Dropshipping

Sky-Shop umożliwia także rozpoczęcie sprzedaży online bez konieczności składowania produktów. Dzięki opcji dropshippingu, można współpracować z hurtowniami i oferować swoje produkty bez przechowywania ich. Ułatwi to rozpoczęcie działalności e-commerce bez przymusu inwestowania w magazyn.

Gotowy sklep internetowy w wielu językach

Prowadzenie sklepu internetowego prędzej czy później wiąże się z rozszerzeniem działalności lub przyciąganiem klientów z różnych części świata. Dlatego też warto rozważyć implementację sklepu w wielu językach. Bez wątpienia jest to inwestycja, która może się zwrócić w postaci zwiększonej sprzedaży i zadowolenia klientów.

Opcje wielojęzyczności - zrzut z oficjalnej strony sklepu

Dodawanie języka

Aby dodać dodatkowy język do naszego sklepu, należy wejść w menu Konfiguracja -> Ustawienia sklepu -> Języki -> Lista języków.

Wybór języka z menu panelu - zrzut

W celu dodania nowego języka należy kliknąć przycisk Dodaj język.

Przycisk Dodaj język

Następnie wybieramy język, który nas interesuje i uzupełniamy poniższe pola:

Pola z menu Dodaj język -zrzut

Można również przypisać domenę (lub subdomenę) do wybranego języka, co umożliwi bezpośrednie odwołanie się do sklepu w tym tłumaczeniu. Po dokonaniu tych zmian, wystarczy kliknąć przycisk Zapisz. Należy pamiętać jednak o tym, że aby przekierowanie domeny na wybrany język działało właściwie, trzeba przypisać osobną domenę dla każdego języka w sklepie (także dla języka domyślnego).

W kolejnym kroku pojawi się komunikat, że sklep automatycznie przetłumaczy nam elementy statyczne na wybrany język przy użyciu bezpłatnego silnika treści Google. Jest on jednak tylko dodatkiem. Wszystkie tłumaczenia maszynowe należy potem sprawdzić, gdyż jakość automatycznych tłumaczeń może nie spełniać naszych oczekiwań a nawet może wprowadzać konsumentów w błąd.

Komunikat ze strony sklepu - zrzut

Po zakończeniu automatycznego tłumaczenia fraz można je edytować z menu Konfiguracja -> Języki -> Tłumaczenia.  W tym celu należy odnaleźć zmienianą frazę z opcji Szukaj, odnaleźć wybrany fragment tekstu i po kliknięciu w niego zmienić tłumaczenie na bardziej odpowiednie w oknie edycji.

Okno zmiany automatycznego tłumaczenia - zrzut
Widok automatycznie przetłumaczonych fragmentów stałych sklepu - zrzut ekranu

Automatyczne tłumaczenia dotyczą wyłącznie stałych elementów treści sklepu. Dlatego pozostałe zmienne (tak zwane elementy dynamiczne), takie jak informacje z bloga, opisy produktów, kategorii, nazwy produktów, opcje dostawy czy strony informacyjne, należy przetłumaczyć ręcznie. Pola, które wymagają tłumaczenia, są oznaczone w systemie flagą wybranego języka.

Okno ręcznego tłumaczenia - zrzut ekranu

To, ile języków możemy wprowadzić do naszego sklepu, zależy od wykupionego abonamentu. Jeśli będziemy chcieli dodać więcej języków niż to jest możliwe, system poinformuje nas o tym ograniczeniu.

Eksport plików

Oprócz edycji naszych treści w panelu sklepu możemy również wyeksportować statyczne elementy do plików zewnętrznych: excel, csv, xml lub html.

Okno wyjaśniające rodzaje importowanych plików - zrzut

Może nam to ułatwić pracę, gdyż przy użyciu narzędzi CAT praca nad tłumaczeniem pójdzie z pewnością szybciej.

Opcje eksportu Produktów - zrzut
Opcje importu eksportu - zrzut ekranu

Po przetłumaczeniu pliku zewnętrznego możemy go z powodzeniem wgrać do sklepu. Zajmuje to kilka sekund.

Okno importu z pliku - zrzut
Pasek importu - zrzut
Okno przedstawiające zaimportowane produkty z pliku zewnętrznego - zrzut

Jeśli natomiast chodzi o dynamiczne treści sklepu to domyślnie nie ma opcji, która pozwalałaby na ich eksport do plików zewnętrznych. Support zostawia tutaj jednak otwartą furtkę dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Chodzi o dokumentację API, która jest przeznaczona dla programistów. Można spróbować za pomocą zapytań zmodyfikować dane treści dynamiczne. Dla laików pozostaje jednak opcja zmiany treści dynamicznych w panelu sklepu.

Rozbudowany marketing

Funkcje marketingowe w sklepach online są nieodzowne dla osiągnięcia sukcesu. Pomagają w przyciągnięciu klienta, budowaniu marki, zwiększaniu sprzedaży i utrzymywaniu lojalności. Bez efektywnej strategii marketingowej trudno jest konkurować na dzisiejszym rynku e-commerce.

Sky-Shop oferuje szeroki wachlarz funkcjonalności w dziedzinie marketingu. Zaliczają się do nich kampanie marketingowe, takie jak reklamy w Google, reklamy na Facebooku czy SEO (optymalizacja pod kątem wyszukiwarek), co przyciąga ruch na stronę sklepu. Im więcej odwiedzających, tym większa szansa na zwiększenie sprzedaży.

Opcje marketingowe z menu panelu - zrzut z ekranu
Podsumowanie

Platforma Sky-Shop to jedno z wielu rozwiązań dla przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć sprzedaż online. Dzięki gotowym szablonom sklepów, integracjom z popularnymi platformami i prostym zarządzaniem, prowadzenie własnego sklepu internetowego wydaje się łatwiejsze.

Co więcej, wbudowana automatyczna integracja z silnikiem maszynowym może przyspieszyć stworzenie wielojęzycznego sklepu, o ile tłumaczenia te zostaną sprawdzone przez profesjonalistów.

Zachęcamy do wyboru Skrivanka jako dostawcy usług tłumaczeniowych i lokalizacyjnych. Od lat oferujemy Państwu skrojone na miarę usługi postedycji tłumaczeń maszynowych. Dzięki nim Państwa sklep internetowy zostanie profesjonalnie zlokalizowany z uwzględnieniem lokalnych, kulturowych oraz językowych aspektów i zwyczajów, co z pewnością znacząco wpłynie na sukces Państwa biznesu na międzynarodowych rynkach. Zapraszamy do kontaktu!

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.