biuro tłumaczeń skrivanek

Jak krótka rozmowa z klientem może przyczynić się do pozyskania wieloletniego partnera w biznesie?

rozmowa z klientem

Jak krótka rozmowa z klientem może przyczynić się do pozyskania wieloletniego partnera w biznesie?

Biuro tłumaczeń Skrivanek oferuje usługi językowe w ponad 100 językach. Nie byłoby w tym zapewne nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że na życzenie klienta jesteśmy w stanie zorganizować tłumaczenie w różnych kombinacjach językowych oraz odmianach danego języka. Tym razem nasze biuro tłumaczeń podjęło się kompleksowej obsługi językowej firmy, która jest pionierem w dziedzinie przeciwdziałania oszustwom finansowym.

rozmowa z klientem

Funkcjonowanie w dzisiejszym cyfrowym świecie niesie za sobą wiele zagrożeń. Bardzo ważne jest, aby mieć się na baczności i nie dać się oszukać w sieci. Między innymi właśnie tym zajmuje się nasz klient. Jest to globalna firma specjalizująca się w dziedzinie wykrywania nieprawidłowości w płatnościach, przeciwdziałania oszustwom finansowym oraz zapewniania rozwiązań z zakresu analizy takiego ryzyka. Ich zaawansowane rozwiązania i technologie mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa finansowego i ochronę przed oszustwami i atakami.

Klient zgłosił się do nas za pomocą formularza umieszczonego na naszej stronie internetowej. Formularz ten dotyczy tłumaczenia stron www za pomocą wtyczki WPML. Pierwotne zapytanie jednak wcale nie zawierało informacji o tłumaczeniu strony. Miało na celu zorientowanie się, czy posiadamy technicznych i finansowych tłumaczy, którzy w dodatku znaliby się dobrze na IT. Co więcej, klient szczegółowo wyjaśnił, że potrzebni mu są specjaliści z tychże dziedzin w następujących kombinacjach językowych: angielsko-portugalskiej (odmiana brazylijska) oraz angielsko-hiszpańskiej (odmiana latynoamerykańska).  Okazjonalnie miały się również pojawiać teksty w kombinacji angielsko-francuskiej. Była to zatem dość nietypowa mieszanka specjalizacji i języków, a także nietypowa kolejność zapytania o ofertę, gdyż klient najpierw orientował się, czy będziemy mieli odpowiednie zasoby, aby sprostać jego dalszym wymaganiom technicznym.

Świadome i bardzo profesjonalne podejście klienta sprawiło, że od razu znaleźliśmy nić porozumienia. Po zapewnieniu klienta, że posiadamy wyspecjalizowanych specjalistów językowych w podanych odmianach językowych, nadszedł czas na kwestie techniczne.

Klient posiadał już swoją wtyczkę WPML na stronie. Wtyczka ta (WPML – ang. WordPress Multilingual Plugin) to popularne narzędzie stworzone dla platformy WordPress, które umożliwia tworzenie wielojęzycznych stron internetowych. Wystarczyło zatem połączyć ją z naszą wtyczką za pomocą tokena, który można wygenerować również przy pomocy naszej strony internetowej, wypełniając odpowiedni formularz i klikając przycisk POPROŚ O TOKEN.

W przypadku projektów, które są złożone technicznie, czasem zdarza się, że klient odkłada decyzję o realizacji zlecenia. Z rozmów z klientami wiemy, że potrzeba zagłębienia się w techniczne szczegóły bywa zniechęcająca. Tak też było w tym przypadku. Po wstępnych ustaleniach straciliśmy kontakt z klientem. Podjęliśmy więc kolejną próbę, tym razem z linkiem do naszego kalendarza spotkań, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Klient od razu wybrał odpowiadającą mu datę spotkania, które odbyło się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Klient przyznał, że brakowało mu takiej szybkiej formy komunikacji, dzięki której mógłby nas lepiej poznać, a zarazem od razu upewnić się, że jesteśmy w stanie sprostać jego konkretnym wymaganiom. Szybko ustaliliśmy potrzeby klienta pod względem płatności i formalności. Podpisaliśmy potrzebne umowy i zgody. Wyjaśniliśmy także wszelkie wątpliwości, jeżeli chodzi o oferowane przez nas kompleksowe tłumaczenie strony www przy pomocy wtyczki WPML i mogliśmy przejść do wyceny przesłanych nam plików.

Dzięki kompleksowemu tłumaczeniu treści www przy pomocy WPML jesteśmy w stanie zapewnić szybką i sprawną realizację tego typu projektów. Usługa obejmuje nie tylko tłumaczenie przesłanych przez klienta treści za pomocą wtyczki WPML, ale i wgranie gotowych tłumaczeń na stronę klienta, dzięki czemu efekt naszych prac jest od razu widoczny na stronie.

Warto także wspomnieć, że w razie problemów technicznych związanych z przesyłaniem treści ze strony do tłumaczenia, służymy pomocą. Z chęcią podpowiemy, jak to zrobić, lub zalogujemy się do panelu strony klienta i sami wyślemy treści do tłumaczenia.

Jest nam niezmiernie miło, że jako firma już od ponad roku możemy wspomagać naszego klienta w osiąganiu swojego celu, którym niewątpliwie jest pomaganie firmom na całym świecie w zabezpieczaniu swoich transakcji i płatności przed potencjalnymi zagrożeniami. Strony internetowe nieustannie się zmieniają, dodawane są nowe treści, a te obecne podlegają aktualizacjom. Staramy się być dla naszych klientów zaufanym partnerem na wiele lat. Dzięki temu klient nie musi szukać agencji tłumaczeniowej za każdym razem, gdy zmienia coś na swojej stronie.

Jeśli poszukujecie Państwo podobnych usług tłumaczeniowych, zachęcamy do kontaktu ze Skrivankiem. Z chęcią udostępnimy naszą wtyczkę WPML dla WordPressa do tłumaczenia stron internetowych za darmo. Zamawiając tłumaczenie strony www w Skrivanku, otrzymają Państwo od nas bezpłatną licencję oraz wsparcie techniczne na każdym etapie projektu.

Posty powiązane

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.