biuro tłumaczeń skrivanek

Franczyza czy franszyza?

Franczyza czy franszyza
Franczyza czy franszyza

Trudne słówko tygodnia: franczyza czy franszyza?

I tak, i tak, gdyż każde z pojęć znaczy zupełnie co innego! Franczyza funkcjonuje w handlu i oznacza specyficzny system sprzedaży towarów i usług, w ramach którego franczyzobiorca prowadzi działalność gospodarczą według ściśle określonej koncepcji biznesowej, w zamian za co ma prawo korzystać z nazwy handlowej, znaku towarowego czy tzw. know-how franczyzodawcy. Franszyza z kolei to pojęcie z dziedziny ubezpieczeń odnoszące się do przeniesienia części odpowiedzialności za szkodę na ubezpieczającego (w ramach tzw. franszyzy integralnej/warunkowej lub redukcyjnej/bezwarunkowej).

Potrzebny jest Ci tłumacz polsko rosyjski, który wykona przekład artykułów naukowych, publicystycznych, korespondencji lub innych materiałów? Skontaktuj się z nami.

Posty powiązane

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.